Michał Kołodziejski: Zrobiliśmy, co do nas należało

21.09.2020 10:59

Po zwycięstwie w Polkowicach porozmawialiśmy z obrońcą Michałem Kołodziejskim, który wraz z Arkadiuszem Jędrychem odpowiadał za szczelność naszej defensywy.

Z naszej perspektywy mecz bardzo ciekawy, z twojej pracowity…

Myślę, że kibicom mógł się ten mecz podobać, było dużo dynamicznych akcji i obie drużyny narzuciły wysokie tempo. Ponadto, w pierwszej połowie mieliśmy okazję zobaczyć dwie naprawdę ładne bramki. Odnoszę wrażenie, że zrobiliśmy, co do nas należało i kontrolowaliśmy spotkanie wtedy, kiedy byliśmy już na drodze do zwycięstwa. W drugiej połowie Górnik nie miał nic do stracenia, więc mocniej zaatakował, a my się cofnęliśmy. Jednak takie było nasze założenie, chcieliśmy dać się rywalowi nieco wyszaleć i mądrze wyprowadzać kontrataki. 

Jak ocenisz pracę naszej defensywy? 

Ocenią nas rzecz jasna trenerzy, ale moim zdaniem wyglądało to dobrze. Jestem zadowolony i nie mówię tu tylko o obronie, ale o grze całego zespołu. Każdy z nas wiedział, jakie ma zadanie do wykonania i sobie z nim poradził. Górnik co prawda kreował grę, ale nie mieli wielu stuprocentowych sytuacji, bo my skutecznie odpieraliśmy ich ataki pod naszą bramką. Zawsze cieszy, gdy nie tracisz bramki w meczu. 

ZOBACZMY SIĘ PRZY BUKOWEJ! BILETY W SPRZEDAŻY

Na Bukową wracamy naładowani pozytywną energią.

My cały czas jesteśmy naładowani pozytywną energią. Wierzymy w to, co jesteśmy w stanie zrobić i każdy z nas jest pewny własnych możliwości. Pewnie, że możemy tak entuzjastycznie rozmawiać po zwycięstwach, ale poprzednie doświadczenia mocno nas zahartowały. Głowę mamy podniesioną do góry i kontynuujemy naszą walkę. 

Ty się dobrze wkomponowałeś w tę drużynę? 

Nie chciałbym się odnosić do mojej dyspozycji na boisku, ale jeśli chodzi o atmosferę i życie szatni to wszystko przebiega bardzo dobrze. Mogę powiedzieć o tym zespole wiele dobrych rzeczy. Znałem paru kolegów wcześniej, więc to mi pomogło w szybkiej aklimatyzacji i złapaniu kontaktu z resztą chłopaków. 

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy