Michał Gałecki piłkarzem GieKSy

13.06.2019 18:00

Nowym zawodnikiem drużyny z Katowic został Michał Gałecki.

23-letni defensywny pomocnik związał się z GKS-em kontraktem na kolejne dwa lata. Michał Gałecki to wychowanek Gosława Jedłownik, skąd trafił do Naprzodu Czyżowice, a następnie Arki Gdynia. Dobrze zna Katowice, ponieważ w latach 2014-2016 grał w barwach Rozwoju. Następnie przeniósł się do Sandecji Nowy Sącz, gdzie spędził kolejne dwa sezony. Ostatnie rozgrywki spędził w Motorze Lublin występując w 28 meczach 3 ligi. W swoim bagażu doświadczeń ma 55 spotkań na zapleczu Ekstraklasy oraz dwa mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ponadto ma na koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski. 

- Współpracowałem z Michałem przez ostatnie osiem miesięcy w Motorze Lublin. Mimo młodego wieku jest to bardzo doświadczony gracz, który ma za sobą grę na różnych szczeblach rozgrywkowych, w tym epizod ekstraklasowy. Jako defensywny pomocnik jest dobrze zdyscyplinowany taktycznie. Ważne było dla nas również to, iż pochodzi z Górnego Śląska. Wierzę, że jego umiejętności i przebyta dotąd droga pozwolą mu dobrze funkcjonować na Bukowej - mówi Robert Góralczyk, dyrektor sportowy GKS-u.

Witamy Michała w drużynie i życzymy powodzenia w Trójkolorowych barwach. Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy