Mecz piłkarek GKS-u na kanale Łączy nas Piłka

16.07.2019 15:02

Polski Związek Piłki Nożnej od sezonu 2019/2020 za pośrednictwem kanału Łączy nas piłka przeprowadzi transmisję jednego spotkania kobiecej Ekstraligi w każdej kolejce.

Sezon Ekstraligi wystartuje w weekend 3-4 sierpnia. W pierwszej kolejce kanał Łączy nas piłka pokaże mecz pomiędzy GKS-em Katowice a Czarnymi Sosnowiec. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 3 sierpnia o godzinie 12:00.

GieKSa ma za sobą rewelacyjny poprzedni sezon w roli beniaminka Ekstraligi, zakończony w grupie mistrzowskiej. Przed rozpoczęciem nowych rozgrywek znacząco się wzmocniła. Do ekipy trenera Witolda Zająca dołączyły m.in. byłe młodzieżowe reprezentantki kraju Kasandra Parczewska i Klaudia Miłek.

– Regularne pokazywanie meczów Ekstraligi to ważny krok w kierunki rozwoju i promocji kobiecej piłki nożnej w Polsce. Chcemy stworzyć piłkarkom w naszym kraju warunki do rozwoju. Liczę, że zachęci to męskie kluby do zakładania drużyn kobiecych, a także któraś z telewizji sportowych o znacznym zasięgu zdecyduje się do włączenia tych rozgrywek do swojej oferty programowej – mówi prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Mecze Ekstraligi będzie można oglądać na kanale Łączy nas piłka na YouTube oraz na Facebooku Łączy nas piłka kobieca.

Oficjalny partner klubu
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy