Mecz piłkarek GKS-u na kanale Łączy nas Piłka

16.07.2019 15:02

Polski Związek Piłki Nożnej od sezonu 2019/2020 za pośrednictwem kanału Łączy nas piłka przeprowadzi transmisję jednego spotkania kobiecej Ekstraligi w każdej kolejce.

Sezon Ekstraligi wystartuje w weekend 3-4 sierpnia. W pierwszej kolejce kanał Łączy nas piłka pokaże mecz pomiędzy GKS-em Katowice a Czarnymi Sosnowiec. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 3 sierpnia o godzinie 12:00.

GieKSa ma za sobą rewelacyjny poprzedni sezon w roli beniaminka Ekstraligi, zakończony w grupie mistrzowskiej. Przed rozpoczęciem nowych rozgrywek znacząco się wzmocniła. Do ekipy trenera Witolda Zająca dołączyły m.in. byłe młodzieżowe reprezentantki kraju Kasandra Parczewska i Klaudia Miłek.

– Regularne pokazywanie meczów Ekstraligi to ważny krok w kierunki rozwoju i promocji kobiecej piłki nożnej w Polsce. Chcemy stworzyć piłkarkom w naszym kraju warunki do rozwoju. Liczę, że zachęci to męskie kluby do zakładania drużyn kobiecych, a także któraś z telewizji sportowych o znacznym zasięgu zdecyduje się do włączenia tych rozgrywek do swojej oferty programowej – mówi prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Mecze Ekstraligi będzie można oglądać na kanale Łączy nas piłka na YouTube oraz na Facebooku Łączy nas piłka kobieca.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partner medialny
Partnerzy