Mateusz Kompanicki: Stoję przed szansą

21.07.2019 18:37

Po sobotnim sparingu porozmawialiśmy z młodym pomocnikiem GKS-u, który wpisał się na listę strzelców.

Jak ocenisz ostatni sprawdzian przed ligą? 

Pierwsze 30 minut nie toczyło się po naszej myśli i nie realizowaliśmy założeń, o których sobie mówiliśmy jeszcze przed rozpoczęciem spotkania. Z całego przebiegu meczu możemy wyciągnąć kilka pozytywów, ale nie da się ukryć, że przed nami jeszcze dużo pracy. Mamy tydzień, by dobrze wszystko przeanalizować i jak najlepiej przygotować się do startu ligi. 

Jak pierwszą połowę skomentował trener Rafał Górak? 

Nie był rzecz jasna zadowolony, mówiąc delikatnie. Jednak od 30 minuty zaczęliśmy na przeciwnika bardziej naciskać, co też zmieniło obraz gry i przyniosło nam nieco więcej sytuacji. Dobrze, że doprowadziliśmy do remisu, ale szkoda, że nie udało się tego spotkania wygrać, bo było nas na to stać. 

Wrażenia po pierwszych tygodniach w Katowicach?  

Jestem bardzo zadowolony z tego, że trafiłem do GieKSy. To naprawdę dobre miejsce dla mnie i stoję tutaj przed dużą szansą. Dobrze i szybko się zaaklimatyzowałem. Muszę podkreślić rolę kolegów z szatni, którzy bardzo mi pomogli. 

Jak będzie wyglądał ostatni tydzień przed ligą? 

W niedzielę łapiemy oddech, a od poniedziałku pełną parą przygotowujemy się do inaugurującego sezon meczu ze Zniczem Pruszków. Mamy konkretny cel i będziemy pracować nad jego realizacją. Nie chcę na razie wybiegać daleko w przyszłość i czegokolwiek przewidywać. Dla nas najważniejszy jest każdy kolejny mecz i to, jak będziemy reagować. 

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy