Mateusz Broda: Trenerzy mają na nas plan

19.01.2020 13:37

Po sobotnim sparingu zamieniliśmy kilka słów ze środkowym obrońcą GieKSy.

Sam wiesz, czego od siebie oczekiwać w trakcie okresu przygotowawczego…

Dokładnie tak, dobrze przepracowaliśmy ostatni obóz. Trenerzy na każdego z nas mają konkretny plan. Teraz musimy po prostu nieco mocniej przycisnąć i intensywniej popracować, ale jestem pewny, że to korzystnie przełoży się na funkcjonowanie zespołu w meczach rundy wiosennej. 

Druga jedenastka strzeliła rezerwom Górnika trzy bramki, więc macie powody do zadowolenia?

Myślę, że zarówno my, jak i chłopaki z pierwszej połowy zagraliśmy dobrą piłkę. Naszym kolegom nie udało się otworzyć wyniku czy nadrobić straty po tym, jak przeciwnik wyszedł na prowadzenie, ale my weszliśmy i zrobiliśmy, co do nas należało. Wiadomo, zawsze może być lepiej, ale w moim przekonaniu sztab jest zadowolony z tego, co pokazaliśmy.

Jesteś graczem, który jest wobec siebie bardzo krytyczny i zawsze wymaga od siebie więcej? 

Tak, bo zawsze zależy mi na tym, by każde zadanie na boisku wykonać najlepiej jak tylko potrafię. Czasem faktycznie irytuje się, jak coś mi nie wychodzi, ale to w dużej mierze wynika z tego, że jestem jeszcze młodym piłkarzem. Mam czas na to, by przekonać trenera do siebie i zapewnić go, że może na mnie stawiać. Muszę po prostu dalej kontynuować ciężką pracę. 

Na pewno pomaga ci zacięta rywalizacja na środku obrony.

Arkadiusz Jędrych i Radek Dejmek mają na swoich kontach ekstraklasowe doświadczenie, a Grzegorz Janiszewski także grał dużo na poziomie centralnym. Na pewno mam się od kogo uczyć i to dla mnie bardzo pozytywna sprawa. Ja wcale nie składam w tej rywalizacji broni. Daje z siebie sto procent i zobaczymy, co przyniesie przyszłość. 

Jak będą wyglądały kolejne tygodnie dla drużyny? 

Myślę, że zaczniemy wchodzić bardziej w elementy taktyczne i czeka nas jeszcze więcej pracy z piłką. Wiadomo, cały czas musimy utrzymywać i pracować nad naszą formą fizyczną, ale powoli zaczniemy myśleć o meczach ligowych i rozwiązaniach, które będziemy stosować w trakcie rundy wiosennej. 

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy