Łukasz Konefał bramkarzem GieKSy

17.01.2020 16:00

18-letni zawodnik dołączył do składu naszego zespołu.

Łukasz Konefał podpisał z GKS-em Katowice kontrakt, który będzie obowiązywał do dnia 30 czerwca 2020 r. z opcją przedłużenia. Osiemnastolatek to wychowanek Stali Stalowa Wola, a od jesieni 2017 r. był zawodnikiem pierwszej drużyny tego klubu. Pomimo młodego wieku, rozegrał już 20 spotkań na poziomie 2 ligi. Jego udane występy zaowocowały powołaniem do reprezentacji Polski do lat 18.

- Zawodnikiem interesowaliśmy się już latem 2019 r. kiedy podjęliśmy strategiczną decyzję o obsadzie bramki zawodnikami o statusie młodzieżowca. Wówczas jednak jego sprowadzenie nie było możliwe. Po rundzie jesiennej bieżącego sezonu udało się podjąć rozmowy ze Stalą Stalowa Wola i zaprosić zawodnika do udziału w treningach od początku zimowych przygotowań. Po pozytywnym przejściu testów zdecydowaliśmy się na półroczne wypożyczenie z zagwarantowaniem sobie prawa  pierwokupu zawodnika. Decyzja o sprowadzeniu do klubu Łukasza Konefała została podjęta w świetle skrócenia przez klub wypożyczenia Konrada Piskorza – mówi Robert Góralczyk, dyrektor sportowy GKS-u.

- Jestem zadowolony z podpisania kontraktu, bo GKS to wielka marka, której się nie odmawia. Powoli aklimatyzuję się już w Katowicach. Moja nowa drużyna jest bardzo solidna. Co do mnie to mam już pewne doświadczenia z boisk 2 ligi, ale wiem, że czeka mnie wiele pracy, by wskoczyć do podstawowego składu – mówi Konefał.

Witamy Łukasza w drużynie i życzymy mu powodzenia. 

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy