Komunikat Klubu

08.08.2020 15:25

Komunikat GKS GieKSa Katowice S.A. w sprawie zdrowia i bezpieczeństwa zawodników piłkarskiej sekcji klubu i procedur związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo piłkarzy GKS-u Katowice, Klub podjął decyzję o nałożeniu izolacji domowej na wszystkich zawodników, trenerów oraz pracowników drugiej drużyny. Decyzja jest podyktowana informacją o pozytywnym wyniku testu na obecność wirusa COVID-19 u jednego z zawodników drugiego zespołu. Dbając o dobro osobiste piłkarza nie podajemy do wiadomości publicznej jego danych osobowych. Obecnie przebywa on w samoizolacji i czeka na kolejne wytyczne z sanepidu. Gwoli ścisłości informujemy, że zawodnik nie był w kadrze meczowej drugiego zespołu na mecz 1. kolejki klasy okręgowej, który odbył się 2 sierpnia. Procedura zgłoszenia do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach wszystkich członków naszego Klubu, którzy w ostatnim czasie mieli bezpośredni kontakt z zawodnikiem zostanie uruchomiona niezwłocznie. 

Jednocześnie informujemy, iż niedzielny wyjazdowy mecz z Uranią Ruda Śląska w ramach rozgrywek klasy okręgowej został odwołany. O kolejnych decyzjach związanych z drużyną rezerw GKS-u będziemy informować na bieżąco. 

Jednocześnie podkreślamy, iż zawodnik, u którego wystąpił pozytywny wynik badania, nie miał w ostatnim czasie bezpośredniego kontaktu z członkami pierwszej drużyny. Kierując się względami bezpieczeństwa, Klub zapobiegawczo wprowadził dodatkowe procedury związane z ochroną zdrowia zawodników, a także pracowników Klubu. GKS Katowice nieustannie utrzymuje w drużynach wszystkich sekcji reżim sanitarny zalecany przez stosowne instytucje. 

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy