Jak grała młodzież [RAPORT]

22.06.2016 15:34

Autor: ola

Prezentujemy ostatnie wyniki drużyn Akademii Piłkarskiej „Młoda GieKSa”.

III liga wojewódzka juniorów młodszych, rocznik 1999
- Zawodnicy z rocznika 1999 zakończyli rozgrywki w III lidze wojewódzkiej. Od pierwszej do ostatniej kolejki plasowaliśmy się na 1. miejscu w tabeli. W ostatnim meczu z Niwką po obu zespołach widać było zmęczenie całą rundą. Chłopcy zagrali jednak solidne zawody na swoim poziomie. Jedynym minusem tego spotkania – i o to mieliśmy jako sztab trenerski pretensje do zawodników - było to, że zbyt często dawali się łapać w pułapki ofsajdowe przeciwnika – powiedział trener Marek Oględziński.
AKS Niwka Sosnowiec – GKS Katowice 0:2
Bramki:
Szojda, Olszynka
GKS: Biegiesz, Kościelny, Olszynka, Pawełczyk, Skrobek, Stachowiak, Szewczyk, Szojda, Toroń, Walendowski, Wietek oraz Fościak, Hudzikowski, Kołodziej, Kowalczyk, Szyguła, Wycisk.

IV liga katowicka juniorów młodszych, rocznik 2000
Drużyna prowadzona przez trenerów Mateusza Łajczaka i Adriana Napierałę przypieczętowała awans do III ligi wojewódzkiej juniorów. GieKSiarze pewnie pokonali na wyjeździe drużynę TP Jastrząb Ruda Śląska 4:0, a do bramki rywali w tym spotkaniu trafiali Mateusz Słociński, Kuba Rataj, Błażej Jas oraz Łukasz Jedyński.
TP Jastrząb Ruda Śląska – GKS Katowice 0:4
Bramki:
Słociński, Rataj, Jas, Jedyński
GKS: Szymkowiak, Jacent, Jas, Jedyński, Juszczyk, Kaszczak, Martyniak, Rataj, Sławiec, Słociński, Wanot oraz Bożek, Góralczyk, Lesz, Niebisz, Plewiński, Smolczyk, Włosek.

II liga wojewódzka trampkarzy, rocznik 2001
- Cieszę się, że zakończyliśmy takim sympatycznym akcentem sezon, tym bardziej że drużyna Odry Wodzisław należy do tych dobrych. Zawsze powtarzam chłopakom, że ten ostatni mecz w sezonie jest ważny, bo w pamięci z nim jesteśmy przez półtora miesiąca, bo dopiero wtedy zagramy kolejne spotkanie ligowe. Cieszę się, że ten mecz był takim fajnym podsumowaniem tego sezonu. Mimo tego, że zajęliśmy tylko drugie miejsce, uważam, że sezon był udany i na analizy poszczególnych zawodników przyjdzie czas, aczkolwiek jako drużyna robimy duże postępy i jest to dobry prognostyk na przyszły rok – powiedział trener Michał Chmielowski.
GKS Katowice – Odra Wodzisław Śląski 7:2
Bramki:
Łankiewicz (3), Wykrota (2), Stalmach, Żyła
GKS: Spałek, Kwiatkowski, Iwański, Grzegórzko, Parkieta, Pilarski, Jabłoński, Łankiewicz, Bąba, Stalmach, Wykrota oraz Furmaga, Jurski, Żywczak, Mika, Wrona, Gąsiorowski, Żyła.

IV liga katowicka trampkarzy, rocznik 2001/2002
GKS Katowice – MKS Siemianowiczanka 6:1
Bramki:
Sprus (3), Żołna, Jabłoński, Koenig
GKS: Szczyrba, Zakrzewski, Urbanowicz, Moskal, Raczyński, Kostyra, Nocoń, Mazan, Jabłoński, Dudek, Sprus oraz Żołna, Koenig, Tarabasz, Czornik, Osajda, Halicki.

IV liga katowicka młodzików, rocznik 2003
GKS Katowice – UKS Szopienice 3:0 (WO)

Mecz się nie odbył. Przeciwnik nie stawił się na zawody.

IV liga katowicka młodzików młodszych, rocznik 2004
- Mecz był bardzo interesujący. Gospodarze wysoko zawiesili poprzeczkę naszym zawodnikom. Z naszej strony nie było skuteczności i brakowało szczęścia pod bramką rywala. W naszej drużynie bardzo dobrze dysponowany był bramkarz Patryk Krzyżek. Graliśmy bardzo konsekwentnie. Akcje, po których padały bramki, były wypracowane. Mecz zakończył się naszą wygraną po bramkach Kopały i Powroźnika. Cieszy duży postęp zawodników pod względem motorycznym oraz konsekwentna gra do ostatnich minut. Sezon był dla nas bardzo udany, wygraliśmy wszystkie 14 meczów, a nasz bilans bramkowy to 69:9. Awansowaliśmy do III Ligi wojewódzkiej, za co gratuluje całej drużynie Młodej GieKSy 2004 - powiedział trener Kamil Androsiuk.

SRS Orlik Ruda Śląska – GKS Katowice 0:2
Bramki: Kopała, Powroźnik
GKS: Krzyżek, Kowalski, Kopała, Piecuch, Mielcarz, Cieplik, Stanik, Ficner, Żmija, Powroźnik, Ornowski, Darnowski, Draga, Krzyszkowski, Kaduk.

V liga katowicka orlików, rocznik 2005
Gwiazda Ruda Śląska – GKS Katowice 10:6
Bramki:
Kartaszow (2), Łapot, Popenda, Patel, Wrona
GKS: Krzyżek, Jarosz, Pietrowski, Raczyńska, Ceglarek, Kostka, Łapot, Kartaszow, Wrona, Jaguś, Kurek, Popenda, Patel.

IV liga katowicka orlików, rocznik 2006
- Podczas meczu widać było zmęczenie po niedzielnym, bardzo intensywnym turnieju. Nie potrafiliśmy dotrzymać fizycznie kroku przeciwnikom. Mieliśmy problemy również z koncentracją, tracąc bramki po błędach, które nie przytrafiały się w poprzednich meczach. Mimo porażki, różnica w umiejętnościach nie była aż tak duża, jak na to wskazuje wynik. Mieliśmy też sporo swoich sytuacji, nasza gra w ataku w wielu momentach była dobra, taka, jakiej oczekujemy na tym etapie rozwoju zawodnika. Przegraliśmy z własnym zmęczeniem, natomiast należy to traktować jako kolejne doświadczenie, które uczy i nas rozwija – powiedział trener Damian Chojka.
UKS Ruch Chorzów – GKS Katowice 6:3
Bramki:
Barański, Kokosiński, Tarabasz
GKS: Pruchniewski, Krzysztofik, Jagodziński, Szala, Skrobek, Barański, Kokosiński oraz Pyrtek, Tarabasz, Adamczyk, Brol, Samborski.

IV liga katowicka orlików młodszych gr. A, rocznik 2007
- W ostatnim meczu ligowym widać było już zbliżające się wakacje. W pierwszej połowie przeważaliśmy nad przeciwnikiem, natomiast tworzone sytuacje strzeleckie były chaotyczne. Nie realizowaliśmy także celu na mecz, jakim była komunikacja. W drugiej połowie zwiększyło się zaangażowanie, gra zawodników stała się bardziej celowa, dominacja była coraz większa, ale przede wszystkim zaczęliśmy realizować nasze cele, nad którymi mieliśmy popracować podczas meczu – powiedział trener Damian Chojka. 
MK Górnik Katowice – GKS Katowice 1:7
Bramki:
Jeż (2), Kołacz, Kawała, Rewakowicz, Cieślak, Hejlman, Fliegner
GKS: Czyż, Buffi, Wiktorczyk, Kawała, Kołacz, Jeż, Fliegner oraz Warszakowski, Hejlman, Cieślak, Kalus, Kufel, Rewakowicz

IV liga katowicka orlików młodszych gr. B, rocznik 2006
GKS Katowice – Stadion Śląski Chorzów 0:6
GKS:
Kaczyński P., Brandt, Filewicz, Hanusa, Kaczyński J., Nawrocki, Powroźnik oraz Wdowiak, Zając.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partner medialny
Partnerzy