Grzegorz Piesio wzmacnia GKS

02.07.2018 16:41

Nowym zawodnikiem GKS-u Katowice został doświadczony Grzegorz Piesio.

29-letni pomocnik uzgodnił warunki 2-letniego kontraktu. Grzegorz Piesio to zawodnik z bardzo dużym doświadczeniem zarówno na boiskach Ekstraklasy, jak i jej zaplecza. Pierwsze kroki stawiał w drużynach Amiki Wronki oraz Lecha Poznań. Ma na swoim koncie 157 występów w rozgrywkach pierwszoligowych ze Zniczem Pruszków i Dolcanem Ząbki, a także 97 meczów Ekstraklasy w barwach Górnika Łęczna i Arki Gdynia, z którą rozegrał sezon 2017/2018 i zdobył Superpuchar Polski. W trakcie sześciu lat występów (2009-2015) na boiskach pierwszej ligi strzelił 32 bramki oraz rozdał 21 asyst. Po trzech sezonach w najwyższej klasie rozgrywkowej, wraca do Nice 1 ligi reprezentując barwy GKS-u Katowice.

- GKS Katowice przedstawił mi bardzo konkretną propozycję i odczułem, że drużynie oraz trenerowi Jackowi Paszulewiczowi naprawdę zależy, bym dołączył do składu. Za mną trzyletnia przerwa od piłki pierwszoligowej. Wracam do środowiska, które stało się naprawdę konkurencyjne. Nie sądzę, by pomiędzy Ekstraklasą, a Nice 1 ligą był duży przeskok. Poza tym słyszałem, że atmosfera w szatni GKS-u jest bardzo dobra, a to jest niezwykle ważne dla każdego nowego zawodnika - mówi Grzegorz Piesio. 

- Potrzebujemy w drużynie zawodników doświadczonych, którzy wezmą na siebie ciężar gry w trudnych momentach. Grzegorz Piesio zanim trafił do Ekstraklasy, bardzo dobrze odnajdywał się w realiach piłki pierwszoligowej będąc jednym z jej najlepszych zawodników. Blisko sto spotkań na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej także podkreśla klasę tego zawodnika. To waleczny i twardy piłkarz, który posiada duże umiejętności piłkarskie. Właśnie takich graczy chcemy mieć w naszym zespole - mówi Tadeusz Bartnik, dyrektor sportowy GKS-u Katowice. 

Oficjalny partner klubu
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy