Górnik - GKS [ZAPOWIEDŹ]

18.09.2020 14:38

GieKSa wraca na wyjazdowy szlak i tym razem zagra w Polkowicach z miejscowym Górnikiem. Rywalem, z którym w poprzednim sezonie rozegraliśmy dwa bardzo trudne mecze.

Po zwycięstwie z Lechem II Poznań (3:1) nastroje w drużynie znacząco się poprawiły. Podopieczni trenera Rafała Góraka mieli pięć dni, by odpowiednio przygotować się do spotkania 4. kolejki z Górnikiem Polkowice. Wyjazdowy mecz GKS-u w sobotę o godz. 18:15. Transmisja z tego spotkania bezpłatnie na kanale YouTube Łączy Nas Piłka. - Zwycięstwo było nam bardzo potrzebne, ale przed nami dużo pracy. Nowi zawodnicy powoli się do wszystkiego wkomponowują. Mam nadzieję, że zaczniemy regularnie punktować - mówił trener Rafał Górak. 

W drużynie Górnika Polkowice po sezonie 2019/2020 nastąpiła zmiana na stanowisku pierwszego szkoleniowca. Enkeleida Dobiego, który przeniósł się do Widzewa Łódź zastąpił Janusz Niedźwiedź, były trener m.in. Stali Rzeszów. Polkowiczanie sezon rozpoczęli od dwóch zwycięstw i porażki. W spotkaniu 3. kolejki na własnym boisku pokonali Hutnik Kraków 3:0. To zespół w dużej mierze bazujący na swoich ofensywnych działaniach, więc obrona GKS-u zostanie solidnie przetestowana. W składzie Górnika znajduje się znajoma twarz, bowiem barwy naszego rywala reprezentuje Eryk Sobkow, który niegdyś występował w koszulce GieKSy.

W SPRZEDAŻY BILETY NA KOLEJNY MECZ PRZY BUKOWEJ!

Historia ligowych rywalizacji z Górnikiem Polkowice zatrzymała się na ośmiu ligowych meczach rozegranych na przestrzeni siedemnastu lat. GieKSa wygrywała pięciokrotnie. W ostatnim meczu polkowiczanie pokonali GKS przy Bukowej 2:0, tym samym zapisując swoją pierwszą wygraną nad zespołem z Katowic. W sobotę dostaniemy szansę na rewanż. Rok temu gracze trenera Góraka odnieśli na wyjeździe skromne jednobramkowe zwycięstwo. Trzy cenne punkty zainkasowaliśmy po trafieniu Szymona Kiebzaka. - Wiemy, że Górnik jest drużyną, która ma wiele argumentów w ofensywie. Jestem jednak pewny, że możemy na to odpowiedzieć, więc najważniejsze będzie to, byśmy wykonali swój plan na ten mecz - mówi Kiebzak. 

Transmisja meczu na Łączy Nas Piłka. Relacja LIVE z meczu na gkskatowice.eu i na naszych profilach na FACEBOOKU oraz TWITTERZE.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy