Głosowanie na piłkarza miesiąca

04.08.2022 09:47

Fortuna 1 Liga kontynuuje w nowym sezonie plebiscyt na Piłkarza Miesiąca, który wyłoniony zostanie w drodze głosowania kibiców i panelu ekspertów. Laureat nagrody za lipiec będzie mógł wskazać cel charytatywny, na który sponsor tytularny rozgrywek firma Fortuna przekaże 10 000 zł. Wśród nominowanych znaleźli się piłkarze Ruchu Chorzów, Zagłębia Sosnowiec, Puszczy Niepołomice, Wisły Kraków, Bruk-Bet Termaliki.

O miano Piłkarza Lipca powalczą:
 
Jakub Bielecki, Ruch Chorzów
Michał Gliwa, Zagłębie Sosnowiec
Tomas Poznar, Bruk-Bet Termalica
Hubert Tomalski, Puszcza Niepołomice
Michał Żyro, Wisła Kraków
 
Kibice mogą oddać głos na swojego faworyta do piątku (5 sierpnia, 10:00)  na oficjalnej stronie Fortuna 1 Ligi na portalu Facebook (www.facebook.com/1liga.org). W tym czasie swoich kandydatów wskaże też panel ekspertów, w skład którego wchodzą przedstawiciele wszystkich 18 klubów Fortuna 1 Ligi, partnera telewizyjnego rozgrywek Telewizji Polsat, sponsora tytularnego firmy Fortuna oraz Pierwszej Ligi Piłkarskiej. 
 
Zwycięzca głosowania kibiców otrzyma 4 punkty, zaś wskazanie każdej z organizacji w panelu ekspertów warte będzie 1 punkt. Piłkarzem Lipca zostanie zawodnik, który uzyska najwięcej punktów spośród nominowanych.
 
Głosowanie na Piłkarza Miesiąca będzie uzupełnieniem innych akcji CSR-owych zainicjowanych przez Fortunę: #FortunaGdyPełnaTrybuna i #FortunaZaGole, które zapisały się w świadomości kibiców Fortuna 1 Ligi i były z powodzeniem realizowane w poprzednich sezonach.

Partner strategiczny
Partner Kluczowy
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partner motoryzacyjny
Partnerzy
Fortuna 1 Liga