GKS wraca do treningów

12.06.2019 13:48

W środę GKS Katowice rozpoczyna przygotowania do sezonu 2019/2020.

Zawodnicy GKS-u Katowice wracają po zajęć po letniej przerwie i po raz pierwszy będą trenować pod okiem nowego szkoleniowca Rafała Góraka. Zaproszenie na trening otrzymała spora grupa nowych zawodników, w tym wychowankowie „Młodej GieKSy”. Treningi z pierwszą drużyną rozpoczynają bramkarz Tomasz Spałek, pomocnicy Michał Szymała, Łukasz Jedyński, Szymon Małecki (ostatnio na wypożyczeniu w Ruchu Radzionków), a także napastnik Patryk Szwedzik. Do tej grupy dołączy wkrótce także obrońca Thomas Skiba. 

Ponadto, treningi w Katowicach rozpoczynają bramkarze Konrad Piskorz (FASE Szczecin) i Michał Bodys (Piast Gliwice), obrońcy Kacper Michalski (Górnik Zabrze) i Grzegorz Janiszewski (Stal Stalowa Wola) oraz pomocnicy Michał Gałecki (Motor Lublin), Karol Noiszewski (Raków Częstochowa) i Miłosz Poloczek (Stadion Śląski). Dodajmy, że z wypożyczenia do Rozwoju wraca również Konrad Andrzejczak. Informujemy także, że klub zdecydował się nie przedłużać kontraktu z obrońcą Rafałem Remiszem. Serdecznie Rafałowi dziękujemy za reprezentowanie barw naszej drużyny i życzymy powodzenia w dalszej karierze. 

W czwartek i piątek drużyna przejdzie badania motoryczne. GieKSa do sezonu będzie przygotowywać się na własnych obiektach, a w dniach 24-30 czerwca odbędzie zgrupowanie w Kamieniu. W trakcie letnich przygotowań zespół rozegra dziewięć meczów kontrolnych. Pełny terminarz sparingów GieKSy poniżej.

PLAN PRZYGOTOWAŃ GIEKSY:

12.06 - pierwszy trening
24.06 - 30.06 - obóz w Rybniku Kamieniu
22.06 – sparing z Górnikiem Zabrze
26.06 – sparing z GKS-em Tychy
29.06 – sparing z Podbeskidziem Bielsko Biała
29.06 – sparing ze Skrą Częstochowa
06.07 – sparing z GKS-em Jastrzębie
10.07 – sparing z Garbarnią Kraków
13.07 – sparing z ROW-em Rybnik
13.07 – sparing z Górnikem II Zabrze
20.07 – sparing z Rozwojem Katowice
27/28.07 – start sezonu 2 ligi

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partner medialny
Partnerzy