GKS - Ruch [WSZYSTKO O MECZU]

26.05.2023 14:37

Derbowe spotkanie pomiędzy GKS-em Katowice i Ruchem Chorzów będzie okazją na uhonorowanie zespołu, który 30 lat temu zdobył Puchar Polski.

GKS Katowice ma przed sobą dwa mecze, które zakończą dla piłkarzy trenera Rafał Góraka sezon 2022/23 Fortuna 1 Ligi. Już w sobotę 27 maja o godz. 17:30 przy Bukowej podejmiemy w derbowym starciu Ruch Chorzów. Bilety na ten mecz zostały wyprzedane. Mecz GKS-u z Ruchem promowany jest hasłem „Jak za dawnych lat”. W ramach przypomnienia i upamiętnienia sukcesu z 1993 r. katowiccy piłkarze zagrają w specjalnych strojach. Koszulki wzorowane będą na koszulkach, w których GieKSa rozegrała historyczny mecz na Stadionie Śląskim 30 lat temu. Co najważniejsze, specjalne zaproszenie na zbliżające się derby zostało skierowane do członków drużyny, która wywalczyła Puchar Polski dla Katowic.

WSZYSCY NA ŻÓŁTO!

Spotkanie GKS Katowice - Ruch Chorzów można obejrzeć na kanale Polsat Sport oraz w internecie w modelu subskrypcyjnym na platformie Polsat Box Go lub w formule PPV w centrum meczowym STATSCORE.

Nasz sobotni rywal z dorobkiem 59 punktów zajmuje 2. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi i walczy o bezpośredni awans do Ekstraklasy. Chorzowianie mają dwa punkty przewagi nad trzecią Wisłą Kraków. W ostatnich dwóch meczach podopieczni Jarosława Skrobacza odnieśli dwa zwycięstwa, najpierw wygrywając na wyjeździe z Arką Gdynia, a następnie na stadionie w Gliwicach ogrywając Odrę Opole 3:0. Najlepszym strzelcem Ruchu jest Daniel Szczepan, który w tym sezonie strzelił dla swojego zespołu dwanaście bramek. W składzie naszego kolejnego rywala jest trzech zawodników z przeszłością w GieKSie - Kacper Michalski, Tomasz Foszmańczyk oraz Łukasz Janoszka.

► Gastronomia na stadionie - SPRAWDŹ
► Relacja LIVE - gkskatowice.eu i na naszych profilach na FACEBOOKU oraz TWITTERZE.

Jeśli dopisze aura, obok trybuny głównej rozstawiona zostanie specjalna strefa dla dzieci z dmuchańcami, bramką strzelnościową i innymi atrakcjami. Zapraszamy!

W przerwie meczu odbędzie się konkurs rzutów karnych. Wszystkich kibiców, którzy złapią piłeczki rzucone w trybuny przed rozpoczęciem spotkania, zapraszamy do budynku klubowego zaraz po zakończeniu pierwszej połowy meczu

Sędzią głównym sobotnich derbów będzie Leszek Lewandowski z Gliwic. Na liniach natomiast staną Sławomir Kowalewski oraz Damian Rokosz, z kolei sędzią technicznym został Rafał Rokosz. Za analizę VAR odpowiadać będą Tomasz Wajda i Daniel Kruczyński. Przed nami 56 mecz w historii ligowej rywalizacji GieKSy z Ruchem. W dotychczasowych spotkaniach piętnastokrotnie wygrywaliśmy, a 24 razy zespoły dzieliły się punktami. W rundzie jesiennej katowiczanie na wyjeździe musieli uznać wyższość chorzowian po bramce w drugiej połowie Artura Pląskowskiego. - Wiemy, że to prestiżowy mecz i wiemy, że historia rywalizacji GKS-u z Ruchem jest bardzo bogata. Proszę mi wierzyć, że drużyna jest bardzo zmotywowana i damy z siebie wszystko - mówił Jakub Arak.