Szlachetna Paczka GKS-u Katowice

09.12.2022 10:26

W tym roku wielosekcyjna GieKSa zaangażowała się w pomoc rodzinie pani Anny i pana Tomasza z Katowic.

GKS Katowice ponownie dołączył do akcji Szlachetna Paczka. Sportowcy, trenerzy, pracownicy Klubu oraz nasi partnerzy pomogli zebrać środki na potrzeby pięcioosobowej rodziny z Katowic.

---

O rodzinie

Mieszkanie w które przyszło inwestować rodzinie generowało duże koszty. Pojawiły się problemy z ogrzewaniem i pojawiającą się wilgocią, co mogło spowodować problemy zdrowotne o podłożu astmatycznym u najstarszej córki Oliwii. To główne powody dla których ich obecne finanse są w tak fatalnym stanie. Codzienność jest zbiorem obowiązków takich jak praca, szkoła i przedszkole. Jest to także walka z koniecznością radzenia sobie z bieżącymi trudnościami, zaciągniętymi zobowiązaniami finansowymi. Pan Tomasz pracuje w systemie 3 zmianowym jako operator wózka widłowego, a każdy swój wolny czas poświęca na walkę z wilgocią i z grzybem, pojawiającym się na ścianach mieszkania. Pani Anna opiekuje się trójką dzieci (10, 7 i 3 lata), a dodatkowo, aby mieć szanse na spłatę zobowiązań, pracuje na 3/4 etatu w sklepie jako sprzedawca. Najstarsza z rodzeństwa Oliwia jest bardzo dużym wsparciem dla rodziny, gdyż to ona odbiera młodsze rodzeństwo ze szkoły i opiekuje się nimi do czasu powrotu rodziców. Jagoda jest bardzo dobrą uczennicą, niestety miała poważne problemy stomatologiczne, na które rodzina przeznaczyła sporą część zaciągniętego kredytu. Łączny przychody rodziny wynoszą 7917 zł, po odliczeniu kosztów utrzymania (w tym kredytów) 4705 zł, dochód na jednego członka rodziny to 642 zł.

---

Za zebrane środki finansowe, wraz z przedstawicielami czterech drużyn GKS-u mogliśmy udać się na zakupy w Centrum Handlowym 3 Stawy. W rolę kupujących wcielili się piłkarki Małgorzata Lichwa, Zofia Tuszyńska i Patrycja Kozarzewska, piłkarze Adrian Błąd i Bartosz Jaroszek, siatkarze Jakub Lewandowski oraz Wiktor Mielczarek oraz hokeiści Bartosz Fraszko i Mateusz Bepierszcz. Dzięki wspólnym wysiłkom mogliśmy kupić wiele niezbędnych rzeczy, m.in. łóżko, ubrania dla dzieci oraz sprzęt AGD. Zadbaliśmy również o to, by przez zimę w domu rodziny było ciepło. Mamy nadzieję, że to wszystko sprawi, że święta w domu pani Anny i pana Tomasza będą spokojniejsze.

Za pomoc w tworzeniu paczki dziękujemy firmie HSW oraz wszystkim zaangażowanym przyjaciołom. Serdeczne podziękowania za wsparcie przy tworzeniu paczki oraz realizacji zakupów dziękujemy także Centrum Handlowemu 3 Stawy.

Zobaczcie GALERIĘ oraz specjalny materiał przygotowany przez GieKSa TV.

Partner strategiczny
Partner Kluczowy
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
Fortuna 1 Liga