GieKSa dba o najmłodszych!

25.05.2016 16:58

Autor: ps

GKS Katowice jako klub sportowy robi co w jego mocy, aby krzewić aktywność fizyczną i sympatię do piłki nożnej wśród najmłodszych. Jednym ze sposobów promowania zdrowego trybu życia była Olimpiada Przedszkolaków organizowana przy Bukowej.

Pracownicy klubu wraz z przedstawicielami Akademii Piłkarskiej „Młoda GieKSa” zorganizowali wspólnie Pierwszą Olimpiadę Przedszkolaków. Najmłodsi mieli okazję bawić się z GieKSikiem pod okiem trenerów na boisku przy Bukowej. – Wraz z działem marketingu GKS-u a konkretnie Olgą Bieganowską wpadliśmy na pomysł organizacji Olimpiady Przedszkolaków. Rozkręcamy nasz projekt „Przedszkolaczek”, więc jest to też bardzo fajna inicjatywa, żeby promować zarówno Akademię, jak i przywiązanie do trójkolorowych barw – opisuje wiceprezes „Młodej GieKSy” Tomasz Rogalski.

Proces piłkarskiej socjalizacji jest niezwykle ważny. Wszystkim - zarówno rodzicom, trenerom jak i pozostałym Ludziom GieKSy - zależy na tym, by ich pociechy rosły w zdrowiu. To najlepszy okres, by być ze sportem za pan brat. – W tym wieku dzieci są najbardziej plastyczne jeśli chodzi przede wszystkim o ćwiczenia. Wiemy, że różnie z tym bywa, szczególnie w klasach 1-3. Dzieciaki nie zawsze mają dużo ruchu, dlatego staramy się stworzyć im namiastkę tego, co powinny mieć na co dzień – wyjaśnia wiceprezes Rogalski.

Na imprezie pojawili się również piłkarze pierwszego zespołu wraz ze sztabem szkoleniowym, którzy aktywnie włączyli się do wspólnej idei. Oni też mają swoje pociechy, w których będą starali się zaszczepić zdrowe wartości. – Chciałbym, żeby mój syn też uczestniczył w takich przedsięwzięciach. Na razie jest jeszcze małym „bąkiem” i bawi się swoimi zabawkami, ale w przyszłości na pewno będziemy przychodzić na takie akcje razem. Dzieci powinny być rozwinięte w wielu dziedzinach, nie tylko w tych związanych z urządzeniami elektrycznymi. Z pewnością ja i małżonka będziemy chcieli ukierunkować go na sport – podkreśla kapitan GKS-u Grzegorz Goncerz.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy