Fortuna 1 Liga wybiera Piłkarza listopada

28.11.2023 09:54

Fortuna 1 Liga kontynuuje plebiscyt na Piłkarza Miesiąca, który wyłoniony zostanie w drodze głosowania kibiców i panelu ekspertów. Tym razem wybieramy najlepszego zawodnika listopada.

 Zwycięzca będzie mógł wskazać cel charytatywny, na który sponsor tytularny rozgrywek firma Fortuna przekaże 10 000 zł. Wśród nominowanych znaleźli się piłkarze Arki Gdynia, Chrobrego Głogów, GKS Katowice, Motoru Lublin oraz Stali Rzeszów. 

O miano Piłkarza Listopada powalczą:
·      Sebastian Bergier, GKS Katowice
·      Piotr Ceglarz, Motor Lublin
·      Karol Czubak, Arka Gdynia
·      Adler Da Silva, Stal Rzeszów
·      Mikołaj Lebedyński, Chrobry Głogów

Kibice mogą oddać głos na swojego faworyta do środy (29 listopada 15:00) na oficjalnej stronie Fortuna 1 Ligi na portalu Facebook. W tym czasie swoich kandydatów wskaże też panel ekspertów, w skład którego wchodzą przedstawiciele wszystkich 18 klubów Fortuna 1 Ligi, partnera telewizyjnego rozgrywek Telewizji Polsat, sponsora tytularnego firmy Fortuna oraz Pierwszej Ligi Piłkarskiej. 

Zwycięzca głosowania kibiców otrzyma 4 punkty, zaś wskazanie każdej z organizacji w panelu ekspertów warte będzie 1 punkt. Piłkarzem listopada zostanie zawodnik, który uzyska najwięcej punktów spośród nominowanych.

Głosowanie na Piłkarza Miesiąca będzie uzupełnieniem innych akcji CSR-owych zainicjowanych przez Fortunę: #FortunaGdyPełnaTrybuna i #FortunaZaGole, które zapisały się w świadomości kibiców Fortuna 1 Ligi i były z powodzeniem realizowane w poprzednich sezonach. W ostatniej edycji #FortunaGdyPełnaTrybuna, która odbyła się podczas 9. kolejki pierwszoligowi kibice zebrali ponad 30 tysięcy złotych na rzecz Fundacji Herosi. 

Partner strategiczny
Partner Kluczowy
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
Fortuna 1 Liga