Bytovia - GKS [ZAPOWIEDŹ]

30.11.2019 20:50

Przed GKS-em Katowice ostatni mecz w tym roku. W ramach 20. kolejki zmierzymy się z Bytovią Bytów.

Przekonujące zwycięstwo z Gryfem Wejherowo (4:0) pozwoliło GKS-owi Katowice wrócić do walki z czołówką 2 ligi. Podopieczni trenera Rafała Góraka w ostatnim starciu 2019 roku rozegrają wyjazdowy mecz z Bytovią Bytów. Spotkanie zamykające 20. kolejką rozpocznie się w niedzielę 1 grudnia o godzinie 13:05. - My musimy dalej robić swoje i intensywnie pracować. Bytovia wygrała w Katowicach, dlatego zrobimy wszystko co w naszej mocy, by rok zwieńczyć w dobrym stylu - mówił trener Rafał Górak po ostatnim meczu przy Bukowej. 

Po 19 meczach sezonu 2019/2020, ekipa z Bytowa zajmuje 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów. W ostatnim meczu podopieczni trenera Adriana Stawskiego przegrali w Łodzi 0:4. Bytovia latem przeszła rewolucję. W składzie naszego kolejnego rywala pojawiło się wielu młodych zawodników, wspartych doświadczeniem m.in. dobrze znanego z polskich boisk Brazylijczyk Deleu. Ciekawostką jest natomiast obecność w składzie Bytovii Michała Rutkowskiego - wnuczka Franciszka Sputa, legendy GKS-u Katowice. 

Szlachetna paczka GKS-u Katowice

GieKSa i Bytovia to spadkowicze z zaplecza Ekstraklasy. W sobotę zespoły na ligowym szlaku spotkają się po raz dwunasty w historii ligowych starć. GieKSa wygrywała z tym rywalem trzykrotnie. Ostatni mecz katowiczan w Bytowie zakończył się remisem 2:2. - Na swoim terenie Bytovia Bytów jest bardzo mocna. Wiemy jednak, że każdy mecz w tej lidze wiąże się dla nas z konkretnym wyzwaniem. Dlatego skupiamy się teraz na pracy i jedziemy na Pomorze tylko i wyłącznie po trzy punkty - mówił Grzegorz Rogala.

Transmisja meczu za pośrednictwem TVP3.

Relacja LIVE z meczu na gkskatowice.eu i na naszych profilach na FACEBOOKU oraz TWITTERZE.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partner medialny
Partnerzy