„Biegnij dla Aniołów!”

27.05.2019 14:38

Dom Aniołów Stróżów wspólnie z parkrun Katowice zapraszają do wzięcia udziału w biegu charytatywnym „BIEGNIJ DLA ANIOŁÓW! Charytatywny parkrun Katowice z okazji Dnia Dziecka”.

Wydarzenie, odbywające się pod patronatem Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy, odbędzie się 1 czerwca o godz. 9.00 w Parku Kościuszki i połączone będzie ze strefą aktywności dla całych rodzin. Każdy znajdzie coś dla siebie! 

– Uwzględniając ideę parkrun chcemy, aby udział w spotkaniu pozostał bezpłatny i dostępny dla każdego. Jednak ze względu na charytatywny wymiar wydarzenia sponsorzy zadeklarowali, że za każdego uczestnika przekażą 100 zł dla Domu Aniołów Stróżów. Dobrowolną cegiełkę może wpłacić każdy. Pozyskane fundusze przeznaczone zostaną na organizację wymarzonych wakacji dla dzieci z trudnych i biednych rodzin oraz codzienna pomoc w świetlicach i klubach. Jednym słowem: im nas będzie więcej, tym więcej dobrego możemy zrobić – zachęca Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów.

Tradycyjnie „parkrunowe” 5 km będzie można przebiec, przetruchtać, przejść o kijkach lub przespacerować całą rodziną. Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w wydarzeniu? To proste! Każdy nowy uczestnik musi zarejestrować się na stronie www.parkrun.pl/rejestracja i po założeniu profilu pobrać i wydrukować kod uczestnika (kod kreskowy z numerem rozpoczynającym się od litery A). Rejestracja jest jednorazowa, więc Ci, którzy brali udział w spotkaniach parkrun w Katowicach lub innej lokalizacji, powinni przynieś tylko wydrukowany numer uczestnika (zapomniany kod można łatwo odzyskać poprzez stronę: parkrun.com).

Dobrowolną cegiełkę można wpłacić poprzez formularz na stronie anioly24.pl (jako cel należy wybrać BIEG 1.06.2019).

1 czerwca w Parku Kościuszki nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin. Organizatorzy przygotowali strefę zabaw, animacji i warsztatów, a także strefę gastro. Będzie można kupić pyszne lody  serwowane wprost z Loodtruck od Lodowato, czy orzeźwiające napoje On Lemon (z każdej sprzedanej gałki oraz sprzedanej butelki 1 zł trafi do dzieci). Najmłodsi będą mieli natomiast okazję wziąć udział w biegu, jaki odbędzie pod wieżą spadochronową. 

Więcej na stronie: anioly24.pl

Sponsor główny: BNP Paribas Bank

Współorganizator: Miasto Katowice

Partnerzy: 3 SOFT S.A. | Archery Tag Strefa Zamknięta | ATMOSFERA Cafe Club | BPSC Sp. z o.o. | CTL HALDEX | DŁUCIK | JAZZCLUB HIPNOZA | KSSE S.A. | LODOWATO | ON LEMON | Polinova Izolacje Sp. z o.o. | Rolfe Judd Architecture Planning Interiors | Sutco Polska Sp. z o.o. | SWEET HOME SILESIA | To be beauty salon urody. 
 _____________________________________________ 
Dom Aniołów Stróżów od 25 lat działa na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin wykluczonych społecznie z pogórniczych i pohutniczych dzielnic biedy. Na Śląsku i w Zagłębiu prowadzimy nieodpłatnie 8 świetlic terapeutycznych, klubów malucha oraz klubów rozwoju dzieci i młodzieży, programy uliczne i poradnię rodzinną. Codziennie opiekujemy się ok. 130 dziećmi w wieku od 2,5 do 18 lat, a w programach ulicznych docieramy z ofertą nieodpłatnych zajęć i opieki do ok. 600 dzieci rocznie. Poradnia rodzinna wspomaga ok. 80 rodzin. „Szlifujemy „dzieci węgla” tak, by uwierzyły w siebie i stawały się diamentami” - podkreślają w stowarzyszeniu. 

Parkrun to cotygodniowe bezpłatne biegi z pomiarem czasu na dystansie 5 km, organizowane regularnie w ponad 1800 miejscach w 21 państwach. Biegi przeznaczone są dla każdego bez względu na doświadczenie biegowe. Udział w nim jest bezpłatny. Po jednorazowej rejestracji uczestnik otrzymuje kod, który pozwala na udział w nieograniczonej liczbie biegów, w każdym biegu organizowanym w ramach tego systemu. Pierwszy bieg odbył się 13 października 2004 w Bushy park w Teddington[5]. Wzięło w nim udział 13 osób[5]. Parkruny organizowano także w więzieniach: HMP Haverigg w Anglii i Mountjoy w Dublinie. Pierwszy parkrun w Polsce został zorganizowany 15 października 2011 w Gdyni Według stanu na początek 2019 roku biegi w Polsce organizowane są w 59 lokalizacjach.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy