Bieg Niepodległości im. Dziewięciu z „Wujka”

23.09.2022 09:46

11 listopada w Katowicach odbędzie się Bieg Niepodległości im. Dziewięciu z „Wujka”. Razem z Śląskim Centrum Wolności i Solidarności zachęcamy do udziału!

Jak co roku Śląskie Centrum Wolności i Solidarności organizuje bieg ku czci górników zabitych podczas pacyfikacji KWK Wujek przez ZOMO 16 grudnia 1981 r. W tym roku odbędzie się on 11 listopada w Katowicach jako Bieg Niepodległości im. Dziewięciu z „Wujka”. Organizatorzy chcą w ten sposób wyrazić wdzięczność poległym uczestnikom strajku w grudniu ’81 za ich wkład w walkę o wolność i niepodległość naszej ojczyzny, którą dziś możemy znów się cieszyć.

Bieg Niepodległości im. Dziewięciu z "Wujka" wystartuje przy Muzeum Śląskiego Centrum Wolności o Solidarności (ul. Wincentego Pola 38, Katowice). O godzinie 9:30 tego dnia odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów pod Pomnikiem ku czci górników kopalni „Wujek” poległych 16 grudnia 1981 roku. Bieg rozpocznie się o godzinie 10:00. Więcej informacji na temat wydarzenia i zapisów na stronie bieg9gornikow.pl.

GKS Katowice, który jest Partnerem ŚCWiS, gorąco zachęca do udziału w biegu i oddania w ten sposób czci górnikom.

Partner strategiczny
Partner Kluczowy
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
Fortuna 1 Liga