Bartosz Jaroszek: Rywalizacja zawsze sprzyja

17.01.2021 15:01

Po sparingu GieKSy z MKS-em Kluczbork (1:1) zamieniliśmy kilka słów z pomocnikiem naszego zespołu.

Padający śnieg i wiejący wiatr skutecznie utrudniał zadanie obu zespołom. Co możesz powiedzieć o naszej grze mimo tych okoliczności?

Na tym etapie przygotowań priorytetem było to, by ten sparing po prostu wybiegać. Musimy być w stu procentach zaangażowani w cały ten proces i nie możemy odpuszczać, jeśli mamy się odpowiednio przygotować. Cały zespół w tym sparingu mocno naciskał. Oczywiście były mankamenty i dokładnie omówimy je podczas analizy wideo. Przyjdzie odpowiedni moment, by pokazać jakość naszej gry, teraz jest czas na próbowanie nowych rozwiązań. 

Jesteś zadowolony ze swojej formy po świątecznej przerwie? 

Oczywiście, poza tym robię to, co lubię i to jest dla mnie najważniejsze. Tęskniłem już za klimatem szatni i szczerze mówiąc chciałem jak najszybciej wrócić do treningów. Zostaliśmy przez sztab szkoleniowy odpowiednio przetestowani i każdy z nas jest gotowy do intensywnej pracy. Jestem optymistą, jeśli chodzi o to, co przed nami. 

Sparingi to dla Ciebie idealna okazja na wywalczenie większych minut już w meczach ligowych… 

Zespół się rozwija tylko wtedy, gdy ma w swoim składzie równorzędnych graczy. Rywalizacja jest niezbędna dla budowania jakości na boisku. Ja się bardzo cieszę, że znalazłem się w takiej rywalizacji, bo dzięki temu notuje progres także indywidualny. Jestem zawsze gotowy do walki.

W najbliższą środę sparing z Cracovią, która poprzeczkę zawiesi bardzo wysoko…  

Dokładnie tak, dla nas to bardzo fajny sprawdzian. Jestem pewny, że każdy z nas będzie się chciał zaprezentować z jak najlepszej strony. Jeśli się przy tym uda wygrać to będzie naprawdę fajnie. 

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
Złoty
Partner srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy