Arkadiusz Jędrych: Zostawić jak najmniej miejsca na przypadek

22.02.2021 09:51

Kapitan GKS-u Katowice odpowiedział nam na kilka pytań po ostatnim sparingu drużyny. Liga rusza już w sobotę 27 lutego.

Zimowe przygotowania dobiegają końca. Jak ocenisz ten okres w wykonaniu zespołu?

Sądzę, że był to okres solidnej i rzetelnie wykonanej pracy przez cały zespół. Najważniejszy sprawdzian czeka nas za tydzień i na nim się teraz koncentrujemy. Każdy gra po to, by wygrywać; czy jest to mecz treningowy, sparing, czy mecz mistrzowski, to cel potyczki zawsze jest jeden. Każde zwycięstwo cieszy i buduje, ale mamy świadomość, że zawsze jest coś do poprawy i musimy dążyć to tego, by w naszej grze pozostawić jak najmniej miejsca na przypadek.

Nie da się ukryć, że największym transferem zimy było przyjście Rafała Figiela. Jak wkomponował się do drużyny?

Rafał to na pewno piłkarz o ogromnym doświadczeniu i jakości, ale także inteligentny i świadomy człowiek. Sądzę, że to duża wartość dodana zarówno dla naszej szatni, jak i dla naszej gry. Bardzo się cieszę, że mamy kolejną taką postać w zespole.

Możesz grać z Mateuszem Brodą, Grzegorzem Janiszewskim czy Michałem Kołodziejskim. Środek naszej obrony jest zatem zabezpieczony?

Uważam, że mamy szeroką kadrę, a co najważniejsze bardzo wyrównaną. Każdy walczy o swoje podnosząc jednocześnie wartość całego zespołu i tak naprawdę o to w tym chodzi. Siłą naszego zespołu musi być kolektyw i jego jedność.

Kolejne dni to już koncentracja na rywalu. Odliczasz dni do startu ligi?

Ja bym powiedział, że koncentracja na swoich poczynaniach i na tym, by na tej ostatniej prostej do ligi zrobić wszystko co w naszej mocy, by odpowiednio przygotować się zarówno na kolejnego rywala, jak i na całą drugą część sezonu. Czy odliczam dni? Wszyscy czekamy ze zniecierpliwieniem na start rundy i emocje związane z graniem o ligowe punkty.

Sokół to beniaminek, ale na jesien wiele ekip zaskoczył. Co myślisz o tym rywalu?

Tak jak wspomniałem wcześniej, nie lubię za wiele rozmyślać o naszych przeciwnikach. My musimy być skoncentrowani na swojej robocie i po prostu dobrze ją wykonywać. Oczywiście szanujemy każdego rywala, ale znamy swoją wartość, tym musimy emanować i zostawić na boisku najlepszą piłkę, jaką jesteśmy w stanie grać.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
Złoty
Partner srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy