Sparing, Sparing

Odra Opole

  • Hebel (80)
  • Continella (88)
2-1

GKS Katowice

  • Arak (61)

Odra Opole: Haluch – Spychała (Mikinic 70’), Żemło, Piroch (Kamiński M. 46’), Pikk (Szrek 46’) – Purzycki (Kamiński W. 46’), Niziołek (K) (Wróbel 85’), Sarmiento (Sluga 89’), Galan (Continella 70’), Antczak (Surzyn 46’), Sula (Hebel 46’).

GKS Katowice: Kudła (75. Gerasymow) - Danek (45. Marzec), Kuusk (30. Jaroszek), Jędrych (60. Janiszewski), Komor (60. Kuusk), Rogala (75. Danek) - Błąd (45. Aleman), Kozubal (60. Baranowicz), Repka (60. Shibata), Mak (30. Wasielewski) - Bergier (60. Arak).

W ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem wiosny w Fortuna 1 Lidze, GKS Katowice zmierzył się w Opolu z miejscową Odrą. Zespoły rozegrały spotkanie na naturalnej nawierzchni w optymalnych warunkach pogodowych. W trakcie pierwszych 45 minut bramek nie oglądaliśmy. Obie drużyny kilka razy groźnie dogrywały w szesnastkę, lecz żadna nie była w stanie pokonać bramkarza. Po 30 minutach na boisku zameldowali się Bartosz Jaroszek i Marcina Wasielewskiego zastępując Martena Kuuska i Mateusza Maka. 

W 60. minucie trener Rafał Górak zdecydował się na serię zmian i kilka sekund po tym, jak nowi gracze pojawili się na boisku, Odra popełniła kosztowny błąd w rezultacie którego Jakub Arak znalazł się sam na sam z bramkarzem. Napastnik GieKSy wykorzystał szansę i otworzył wynik meczu. Odra mogła odpowiedzieć za sprawą uderzenia Rafała Niziołka sprzed pola karnego. Dawid Kudła skutecznie jednak sparował strzał na rzut rożny. W 80. minucie przed szansą na gola po dynamicznej akcji stanął Adrian Danek, ale dobra reakcja bramkarza uchroniłą Odrę przed utratą drugiej bramki. Chwilę później Maksymilian Hebel podszedł do rzutu wolnego i potężnym strzałem pokonał Maksyma Gerasymowa. W 88. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po golu Vittorio Continella. Wynik nie uległ zmianie. 

Partner strategiczny
Partner Kluczowy
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
Fortuna 1 Liga