• Rodado (19)
  • Rodado (82)

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Kuusk (83. Jaroszek), Jędrych, Komor, Rogala - Błąd (69. Shibata), Kozubal, Repka (82. Baranowicz), Mak (61. Marzec) - Bergier (69. Arak).

Wisła Kraków: Chichkan - Uryga, Carbo, Rodado, Villar (12. Kutwa), Alfaro (73. Goku), Satrustegui, Łasicki (31. Sapała), Duda, Krzyżanowski, Baena (73. Bregu).

W ciepły majowy dzień, GKS Katowice w ramach 33. kolejki spotkań Fortuna 1 Ligi zmierzył się przy Bukowej z Wisłą Kraków. Spotkanie z trybun będzie obserwował komplet widzów! Do pierwszej jedenastki GKS-u powrócili Marten Kuusk oraz Grzegorz Rogala. Mecz rozpoczął się od mocnego akcentu, bo już w 5. minucie Eneko Starustegui zobaczył czerwoną kartkę i mecz dobiegł dla niego końca. Pomimo gry w osłabieniu, to Wisła Kraków rozpoczęła strzelanie. Angel Rodado nie potrzebował wiele miejsca w polu karnym. Po jego uderzeniu futbolówka odbiła się jeszcze od nóg defensora i wpadła do siatki GieKSy. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać. Antoni Kozubal podszedł do stałego fragmentu i wrzucił tak, że Arkadiusz Jędrych zdołał przekierować lot piłki i ta wpadła do siatki krakowian.

Od tego momentu wyraźna przewagę miał GKS. W 33. minucie do mocnej piłki zagrywanej pod linię dopadł Grzegorz Rogala. Posłał tak idealne podanie, że te trafiło do Adriana Błąda, który mocnym precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce rywala i wyprowadził katowiczan na prowadzenie. Chwilę później przed szansą stanął Mateusz Mak, ale w dogodnej sytuacji trafił prosto w dobrze interweniującego Antona Chichkana. Piłka wpadła do siatki Wisły tuż przed końcem pierwszej połowy, gdy Alek Komor zgrał głową przed bramkę i akcję wykończył Oskar Repka. Sędzia jednak anulował to trafienie po analizie VAR. Na przerwę schodziliśmy więc z wynikiem 2:1 dla katowiczan.

Co się odwlecze to nie uciecze. W 47. minucie Grzegorz Rogala przyjął piłkę za szesnastkę i posłał potężną bombę w stronę bramki Wisły. Chichkan nie miał najmniejszych szans i GKS już na starcie drugiej części podwyższył swoje prowadzenie. Już w 58. minucie przed utratą gola uratował nas Arkadiusz Jędrych, który przyjął na twarz mocny strzał Rodado. Pięć minut później było już 4:1. Tym razem do siatki Wisły trafił… Wiślak. Marc Carbo źle interweniował po podaniu Oskara Repki i wpakował piłkę do własnej siatki. Katowiczanie mając bezpieczny wynik nie chcieli forsować tempa. W 82. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Rodado, który strzałem po ziemi zmniejszył stratę swojego zespołu. Ostatnią bramkę w tym meczu strzelił Mateusz Marzec, który wykorzystał doskonałe podanie Marcina Wasielewskiego. GieKSa strzeliła Wiśle pięć bramek.

• 90+3 min

Koniec! KTO WYGRAŁ MECZ?!

• 90+3 min

Mateusz Marzec dobija rywala!

• 90 min

Doliczone 3 minuty.

• 90 min

Bomba Marca, łapie bramkarz gości.

• 89 min

Żółta kartka dla Urygi.

• 89 min

Odrobinę za mocne dośrodkowanie Jaroszka do Marca.

• 87 min

Marzec z piłką w polu karnym, jego uderzenie zatrzymane przez bramkarza.

• 86 min

Strzał Dudy obok słupka.

• 86 min

Rzut rożny dla Wisły.

• 82 min

Baranowicz za Repkę i Jaroszek za Kuuska.

• 82 min

Rodado zmniejsza stratę Wisły po zamieszaniu w polu karnym.

• 82 min

Duda zatrzymuje Marca w polu karnym.

• 81 min

Stały fragment dla Wisły, Arak wybija głową.

• 80 min

Bomba Marca nad poprzeczką.

• 76 min

W ostatnich minutach gra toczy się w środku pola. GKS nie chce forsować tempa mając bezpieczny wynik.

• 73 min

Bregu za Baenę i Goku za Alfaro.

• 72 min

Kudła broni w sytuacji sam na sam z Alfaro.

• 70 min

Arak ofiarnie od razu po wejściu, było blisku błędu obrony Wisły.

• 69 min

Shibata za Błąda i Arak za Bergiera.

• 65 min

Bergier z piłką przed polem karnym, ale jego strzał zablokowany.

• 64 min

Żółta kartka dla Alfaro.

• 63 min

Samobójcza bramka Carbo.

• 61 min

Jędrych wraca na boisko.

• 61 min

Marzec za Maka.

Teraz Rodado uderza w głowę Jędrycha, kapitan potrzebuje pomocy.

Uderzenie Wasielewskiego, ale prosto w ręce bramkarza Wisły.

Sporo miejsca dla Rodado w polu karnym, nieporozumienie w szeregach defensywnych GKS-u. Na szczęście bez konsekwencji.

Bergier sprytnie do Maka, ale uprzedza go Chichkan.

Komor do Maka w pole karne, dobrze jednak reaguje obrońca.

Sędzia nakazuje grać, tym razem bramka zdobyta prawidłowo.

Znów trwa analiza VAR.

GOL STADIONY ŚWIATA! ROGALA!

Zablokowany strzał Kuusk, rzut rożny dla GKS-u.

Wracamy na drugą połowę. Do boju GKS!

• 45+3 min

Koniec pierwszej połowy.

• 45+3 min

Bramka Oskara Repki nieuznana po analizie VAR.

• 45+3 min

Żółta kartka dla Carbo.

• 45+3 min

Poślizgnął się Jędrych, na szczęście zatrzymujemy rywala w naszym polu karnym.

• 45+2 min

Wrzutka Rogali, ale prosto w ręce bramkarza.

Nieudane uderzenie Bergiera, który próbował przelobować bramkarza.

Centymetry po strzale Repki... Znów Wisłę ratuje bramkarz.

VAR analizował, czy było zagranie ręką w polu karnym Wisły, ale sędzia nakazuje grać.

Mak ze stuprocentową szansą! Świetnie jednak broni Chichkan.

Jędrych w ostatnim momencie blokuje podanie do Rodado, który miałby świetną okazję na drugiego gola.

Repka blokuje strzał Sapały i łapie piłkę Kudła.

AJ! Rogala z piłką na nodze w polu karnym, ta jednak uderzona ponad bramką.

Świetne podanie Rogali wykończone idealnie przez naszego lidera.

ADRIAAAAAAAN BŁĄD!

Żółta kartka dla Kacpra Dudy.

Sapała za Łasickiego.

Łasicki potrzebuje pomocy sztabu medycznego, najprawdopodniej konieczna będzie zmiana.

Dogranie do Repki w pole karne, ale ten w walce o piłkę faulował rywala.

Kontra wyprowadzona przez Komora, niestety Kozubal nie trafił czysto w piłkę po podaniu zwrotnym.

Kuusk na spalonym po wrzutce Kozubala.

Kapitan strzela głową po wrzutce Antka Kozubala ze stałego fragmentu.

Szybka odpowiedź! AREK JĘDRYCH!

Rykoszet po strzale Rodado i Wisła wychodzi na prowadzenie.

Nieudana wrzutka Maka po długiej akcji GKS-u.

Kozubal z 18 metrów, ale prosto w Chichkana.

Bergier z piłką w polu karnym, zabiera mu ją obrońca.

Kudła lapie piłkę po wrzutce w pole karne.

Podanie do Bergiera w pole karne, zabrakło centymetrów, by przyjął górną piłkę.

Kutwa za Villara.

Komor w pole karne do Błąda, odrobinę za mocno.

Kontra Wisły po wybiciu przez bramkarza. Nieudane podanie i zacznie Kudła.

Faul na Maku, będzie szansa na wrzutkę w pole karne Wisły.

Wisła od szóstej minuty gra w dziesiątkę.

Czerwona kartka dla Satrusteguiego za faul na Bergierze, który wychodził sam na sam.

Rogala po ziemi w pole karne, piłkę wybija obrońca Wisły. Próba strzału Komora nieudana.

Piłka w polu karnym Wisły, Sebastian Bergier niestety źle ją przyjął. Wcześniej w starciu z rywalem ucierpiał Komor.

Kudła łapie wrzutkę w pole karne.

• Tuż przed startem miła uroczystość. Janusz Nawrocki oraz Zdzisław Strojek - legendy GieKSy odbiorą swoje medale 60-lecia.

• Obie ekipy na murawie, za moment rozpoczynamy mecz.

• W meczu 33. kolejki GKS Katowice zmierzy się przy Bukowej z Wisłą Kraków. Spotkanie z trybun będzie obserwował komplet widzów! Do pierwszej jedenastki GKS-u wracają Marten Kuusk oraz Grzegorz Rogala. Początek spotkania o godz. 17:30. Transmisja na Polsat Sport 2 oraz na platformie Polsat Box Go oraz w centrum meczowym STATSCORE.

• Jesteście już na Bukowej? Przy Trybunie Północnej czekają na Was lody.