• Sokołowski (67)
  • Sokołowski (90)
3-0

Legia Warszawa: Miszta (46. Hładun) - Rose (76. Kisiel), Augustyniak (63. Charatin), Ribeiro (46. Nawrocki) - Wszołek (46. Johansson), Kapustka (46. Sokołowski), Josué (63. Pekhart), Çelhaka (63. Slisz), Baku - Rosołek (46. Carlitos), Muçi (46. Pich).

GKS Katowice: Szczuka - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Błąd, Repka, Marzec - Arak, Roginić. W drugiej połowie wystąpili: Szczuka (75. Potoczny) - Brzozowski, Janiszewski, Repka, Tanżyna, Wojciechowski - Bród, Figiel, Urynowicz, Kościelniak - Bergier.

W trakcie przerwy reprezentacyjnej, GKS Katowice rozegrał mecz kontrolny z Legią Warszawa w Książenicach. Był to pierwszy taki sparing od 15 lat. Nasz rywal zagrał w optymalnym składzie, więc mogliśmy się spodziewać dużego wyzwania. Legia w trakcie pierwszej połowy prowadziła grę. GieKSa szukała swoich szans w kontrach oraz długimi podaniami. W 37. minucie Ernest Muci przejął piłkę w środku boiska i swój rajd zakończył precyzyjnym uderzeniem, które dało Legionistom prowadzenie.

Przed końcem pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Na drugą połowę w składzie GieKSy nastąpiło kilka zmian. W 67. minucie wynik dla Legii podwyższył Patryk Sokołowski, który wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i pokonał naszego bramkarza strzałem głową. W drugiej części katowiczanie częściej byli przy piłce, ale to nie przełożyło się na okazje bramkowe. W 75. minucie w bramce GKS-u zameldował się Marcel Potoczny, zawodnik akademii “Młoda GieKSa”. W 90. minucie mecz golem na 3:0 zamknął Patryk Sokołowski.