0-2

• Dudziński (55)
  • Roginić (79)

Szachtar Donieck U19:

GKS Katowice: Pierwsza połowa: Kudła (30. Kukulski) - Rogala, Jaroszek, Jędrych, Tanżyna, Wasielewski - Bród, Repka, Figiel, Marzec - Arak. Druga połowa: Kukulski (60. Szczuka) - Wojciechowski, Jaroszek (88. Warmuz), Janiszewski, Kołodziejski (88. Czopek), Brzozowski (81. Krawczyk) - Kościelniak, Dudziński, Urynowicz, Błąd - Szwedzik (70. Roginić).

GKS Katowice w pierwszym sparingu podczas zgrupowania w Turcji zmierzył się z zespołem Szachtara Donieck U19. Rywal w poprzednich meczach sparingowych pokazał wysoką klasę, więc podpieczni trenera Rafała Góraka musieli się sporo napracować, by zakończyć mecz kontrolny korzystnym wynikiem. W pierwszej połowie najlepszą szansę miał Arkadiusz Jędrych, ale jego strzał głową po stałym fragmencie przeleciał obok słupka.

W drugiej części katowiczanie wyszli całkowicie zmienionym składem. Świeże siły przyniosły w 55. minucie szansę z rzutu wolnego po tym, jak rywal faulował wychodzącego na czystą pozycję Patryka Szwedzika. Do strzału przymierzył się Daniel Dudziński i uderzeniem w długi róg otworzył wynik spotkania. W 79. minucie katowiczanie wykorzystali kontrę trzech na trzech. Dominik Kościelniak obsłużył podaniem Marko Roginicia, który wykończył akcję golem na 2:0.

Spotkanie zakończyło się takim wynikiem. Kolejny mecz kontrolny w ramach tureckiego zgrupowania rozegramy 25 stycznia o godz. 13:00 polskiego czasu z Metalistem Charków.