Sparing, Sparing

GKS Katowice

  • Kościelniak (84)
1-2

Odra Opole

  • Pikk (20)
  • Klec (87)

GKS Katowice: Kudła (46. Szczuka) - Rogala (46. Wojciechowski), Kołodziejski (46. Tanżyna), Janiszewski (72. Czopek), Jaroszek (80. Warmuz), Wasielewski (46. Brzozowski) - Błąd (46. Urynowicz), Dudziński (46. Bród), Figiel (46. Repka), Marzec (65. Dudziński) - Arak (34. Kościelniak).

Odra Opole:

W pierwszym sparingu 2023 roku GKS Katowice na boisku “Rapid” zmierzył się z Odrą Opole, z którą rywalizuje także w Fortuna 1 Lidze. Był to pierwszy mecz w koszulce GieKSy dla Mateusza Marca. Pomocnik od razu wystąpił przeciwko swojej poprzedniej drużynie. Już w 1. minucie obrońca Odry groźnie zahaczał w polu karnym Adriana Błąda, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Z kolei w 13. minucie Błąd skierował piłkę do bramki po dośrodkowaniu, ale sędzia podniósł chorągiewkę, ponieważ piłkarz GKS-u był na spalonym. W 20. minucie Odra szybko rozegrała stały fragment gry i Artur Pikk pobiegł na bramkę strzelając w długi róg. 

Przed końcem pierwszej połowy GKS miał jeszcze dwie szanse. W 40. minucie Mateusz Marzec otrzymał podanie od Dominika Kościelniaka i miał przed sobą tylko bramkarza, ten jednak wyczuł jego intencje i złapał piłkę. Chwilę później Błąd po raz kolejny pokonał bramkarza po znakomitym podaniu Dominika Kościelniaka, ale po raz kolejny był na pozycji spalonej. Zaraz po przerwie w skłądzie GKS-u doszło do kilku zmian. W 52. minucie po rzucie rożnym głową uderzał Grzegorz Janiszewski, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kolejną szansę miał w 83. minucie Dominik Kościelniak, ale po raz trzeci w tym meczu sędzia dopatrzył się spalonego. 

Jednak zaledwie minutę później Kościelniak się poprawił i strzelił po podaniu Alana Bróda. Odra była w stanie odpowiedzieć w 87. minucie po dośrodkowaniu zakończonym strzałem głową w długi róg. Autorem gola był Michał Klec. Więcej bramek nie padło.

Partner strategiczny
Partner Kluczowy
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
Fortuna 1 Liga