Boisko "Rapid"
Sparing, Sparing

GKS Katowice

0-1

Skra Częstochowa

  • Nocoń (72)

GKS Katowice: Szczuka (70. Kukulski) - Rogala (70. Krawczyk), Kołodziejski (63. Tanżyna), Janiszewski (63. Stromecki), Jaroszek (70. Czopek), Wojciechowski (46. Brzozowski) - Błąd (46. Bród), Figiel (46. Repka, 70. Warmuz), Urynowicz (46. Kościelniak) - Roginić (70. Grzebieluch), Szwedzik (63. Arak).

Skra Częstochowa:

W śnieżne sobotnie popołudnie, GKS Katowice rozegrał drugi sparing w okresie przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2022/23. Na boisku “Rapid” podopieczni trenera Rafała Góraka zmierzyli się z ligowym rywalem - Skrą Częstochowa. Warunki atmosferyczne były bardzo trudne, ale obie drużyny próbowały wyciągnąć z tej gry kontrolnej jak najwięcej dla siebie. W spotkaniu zagrali zawodnicy akademii "Młoda GieKSa" - Szymon Krawczyk i Paweł Czopek. 

GieKSa najlepsze szanse miała za sprawą Patryka Szwedzika, który już na starcie szukał długiego słupka w strzale zza szesnastki, ale bramkarz sparował uderzenie na rzut rożny oraz pod koniec pierwszej połowy po próbie Marcin Urynowicza, gdy podaniem w polu karnym obsłużył go Marko Roginić. Jego próba została jednak zablokowana. Skra najelpszą szansę miała w 72. minucie, gdy Piotr Nocoń wykorzystał wrzutkę w pole karne i dał swojej drużynie prowadzenie. Wynik już nie uległ zmianie, choć w ostatnich minutach GieKSa co chwilę groziła Skrze ze stałych fragmentów gry. 

Partner strategiczny
Partner Kluczowy
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
Fortuna 1 Liga