• Jędrych (60)
  • Bergier (73)

Chojniczanka Chojnice: Primel - Grosik, Czajkowski, Drewniak (57. Van Huffel), Mazek (88. Formela), Stróżyński (57. Korczyc), Kalinkowski (57. Mikołajczak), Raburski, Mikołajczyk, Skrzypczak (68. Tuszyński), Bukhal.

GKS Katowice: Szczuka - Wasielewski, Jaroszek (86. Kołodziejski), Jędrych, Janiszewski, Rogala - Marzec (46. Kościelniak), Urynowicz (74. Kozubal), Repka, Błąd (74. Bród) - Bergier.

GKS Katowice w ostatniej kolejce sezonu 2022/23 Fortuna 1 Ligi zmierzył się na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice. Trener Rafał Górak dokonał kilku zmian w pierwszym składzie. Do wyjściowej jedenastki wrócili Grzegorz Janiszewski, Marcin Urynowicz i Mateusz Marzec. W 11. minucie wynik spotkania otworzył Grzegorz Rogala, który wykorzystał podanie Sebastiana Bergiera. Mimo przewagi GKS-u, kolejne dwie bramki strzelili gospodarze. W 22. minucie Szymon Skrzypczak wykorzystał rzut karny, natomiast w 29. minucie Kamil Mazek wykorzystał błąd w naszym polu karnym i strzałem na krótki słupek dał Chojniczance prowadzenie.

Katowiczanie mieli na boisku wyraźną przewagę. Chojniczanka była skupiona na obronie, czekając na nasze błędy w rozegraniu. W pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie, choć goście cały czas szukali miejsca przed polem karnym gospodarzy. W składzie GKS-u doszło do jednej zmiany przed startem drugiej części. Dominik Kościelniak zastąpił Mateusza Marca. W 53. minucie Sebastian Bergier wyszedł sam na sam, ale trafił prosto w Damiana Primla. Wcześniej jednak napastnik GieKSy był na spalonym. Wynik udało się zmienić w 60. minucie, gdy Arkadiusz Jędrych wykorzystał rzut karny po faulu na Marcinie Wasielewskim.

Chwilę później dośrodkowanie Wasielewskiego zamykał Rogala i jego uderzenie z pierwszej piłki zatrzymało się na słupki bramki strzeżonej przez Primla. W 70. minucie katowiczanie ruszyli z szybkim atakiem. Ponownie w polu karnym faulowany był Wasielewski. Tym razem do piłki podszedł Sebastian Bergier i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W 80. minucie dwukrotnie próbował Grzegorz Janiszewski. Najpierw Primel zatrzymał jego uderzenie głową, a chwilę później z trudem wyciągnął strzał zmierzający obok słupka bramki. Tego wyniku niestety utrzymać się nie udało, bo w 90. minucie do remisu z rzutu karnego doprowadził Tomasz Mikołajczak. Zespoły podzieliły się punktami.

• 90+5 min

Druga żółta kartka w konsekwencji czerwona dla Oskara Repki.

Mikołajczak na remis.

Rzut karny dla gospodarzy. Żółta kartka dla Wojciechowskiego.

Doliczone 4 minuty.

Trwa jednak analiza VAR.

Przewracał się w polu karnym Formela, ale nie ma mowy o faulu.

Formela za Mazka.

Kołodziejski za Jaroszka.

Teraz groźnie przed naszą bramką, ale bez konsekwencji.

GKS cały czas napiera na bramkę Chojniczanki.

Janiszewski głową! Fantastycznie broni Primel.

Bergier przed szansą! Tuż przed strzałem powstrzymany przez Primela.

Bród za Błąda i Kozubal za Urynowicza.

Sebastian Bergier strzela z rzutu karnego!

Pomocy potrzebował Rogala.

Kontra GKS-u i ponownie w polu karnym faulowany Wasielewski. Rzut karny dla GieKSy.

Teraz to GKS ratuje słupek, ale wcześniej piłka jeszcze przekierowana przez Janiszewskiego.

Tuszyński za Skrzypczaka.

Szczuka odbija strzał Mikołajczaka.

Szybka akcja GKS-u. Wasielewski wrzucił w pole karne, ale Repka z Bergierem nie przygotowali sobie pozycji do strzału.

Rogala w słupek!

GOL! Arkadiusz Jędrych doprowadza do remisu.

Rzut karny dla GKS-u. Faulowany Wasielewski.

Mikołajczak za Kalinkowskiego, Van Huffel za Drewniaka i Korczyc za Stróżyńskiego.

Potężnie Błąd! Primel z problemami, dobitka Janiszewskiego niestety obok bramki.

Rzut wolny dla GKS-u po zagraniu ręką rywala przy uderzeniu Błąda.

Bergier sam na sam, trafia w Primla, ale wcześniej wychodził ze spalonego.

Błąd wychodził z kontrą, ale dobrze przerywa jego akcję jeden z wracających zawodników Chojniczanki.

Rzut rożny dla gospodarzy.

GKS cały czas na połowie Chojniczanki.

Urynowicz w pole karne, piłkę zgrał Wasielewski, ale jego podanie przerwał obrońca.

Dominik Kościelniak zastąpił Mateusza Marca.

Wracamy na drugą część, do boju GKS!

Janiszewski faulował w walce o piłkę.

Doliczona minuta.

Faulowany Urynowicz, szansa dla GKS-u na wrzutkę w pole karne.

Marzec do Bergiera w pole karne, ale podanie nieprecyzyjne.

Chojniczanka oddala zagrożenie.

Dobrze rozwijająca się akcja GKS-u, zatrzymane podanie z prawej strony Wasielewskiego. Mamy rzut rożny.

Rzut rożny dla Chojniczanki.

Błąd w polu karnym, ale faulował w walce o piłkę. Cały czas to GKS w posiadaniu piłki.

Dwa dośrodkowania Błąda, dwa razy dobrze obrona Chojniczanki.

Rogala niefortunnie wybił piłkę zagrywaną w pole karne, ta spadła pod nogi Mazka i ten uderzeniem na krótki słupek pokonał Szczukę.

Mazek wyprowadza Chojniczankę na prowadzenie.

Janiszewski głową na piąty metr, ale wyskakujący do strzału Jędrych nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

Rzut rożny dla GieKSy.

Wasielewski do Marca w pole karne, ale piłka przy jego podaniu była już poza boiskiem.

Skrzypczak doprowadza do remisu.

Sędzia wskazał na rzut karny dla Chojniczanki.

Rogala do Bergiera w polu karnym, ten nie był w stanie zamknąć groźnego podania.

Wybite dośrodkowanie Urynowicza.

Nieudane uderzenie Marca po wrzutce ze stałego fragmentu.

Dośrodkowanie Bergiera i Rogala pewnie wykańcza strzałem obok słupka.

GOL! Grzegorz Rogala!

Żółta kartka dla Repki.

Szczuka łapie piłkę podbitą przez jednego z naszych defensorów.

Poprawka dośrodkowania spadła na nogę Jędrycha, ale jego uderzenie niegroźne dla Primela.

Uderzenie głową na bramkę Szczuki, ale ten pewnie łapie.

• Obie ekipy już na murawie, za moment rozpoczynamy mecz.

• W składzie GKS-u Katowice kilka zmian. Do pierwszej jedenastki wracają Grzegorz Janiszewski, Marcin Urynowicz oraz Mateusz Marzec. Spotkanie 34. kolejki Fortuna 1 Ligi rozpoczniemy o godz. 17:30. Transmisja za pośrednictwem Polsat Box Go oraz w centrum meczowym Statscore.