Stal Rzeszów: Bąkowski - Mustafaev (80. Marczuk), Danielewicz, Poczobut, Prokić (90. Wachowiak), Małecki (66. Olejarka), Wrona, Góra, Głowacki, Wolski, Michalik (80. Kłos). Trener: Daniel Myśliwiec

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek, Repka, Kołodziejski, Rogala, Roginić (46. Arak), Kozubal, Urynowicz (69. Figiel), Błąd (80. Kościelniak), Bergier (80. Marzec). Trener: Rafał Górak

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica)

Żółte kartki: Mustafajew, Wolski (Stal) - Kołodziejski (GKS)

GKS Katowice po raz drugi w tym sezonie udał się do Rzeszowa, by rozegrać wyjazdowe spotkanie tym razem z miejscową Stalą w ramach 32. kolejki Fortuna 1 Ligi. Trener Rafał Górak dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie. Pauzującego za kartki Arkadiusza Jędrycha zastąpił Oskar Repka, natomiast Marko Roginić zameldował się za Dominika Kościelniaka. GieKSa mogła otworzyć wynik meczu już w 3. minucie spotkania. Marko Roginić otrzymał dobre podanie na 16 metr i uderzył z pierwszej piłki. Dobrze jednak zareagował Krzysztof Bąkowski i zdołał odbić strzał Chorwata. W 16. minucie Antoni Kozubal podawał wzdłuż bramki do Adriana Błąda. Ten oddał strzał z ostrego kąta, lecz nie trafił w światło bramki. Ostatecznie Błąd był na spalonym.

Stal swoją najlepszą sytuację w pierwszej połowie miała w 24. minucie, gdy podanie z rzutu rożnego zostało przekierowane przez jednego z piłkarzy gospodarzy i przeleciało tuż nad poprzeczką bramki Dawida Kudły. Rzeszowianie chcieli przejąć inicjatywę, coraz mocniej naciskają na obronę GKS-u, która ratowała się długimi podaniami. Przez kilkanaście minut katowiczanie nie potrafili ułożyć akcji i w naszych poczynaniach brakowało dokładności. W 36. minucie groźnie głową uderzał Patryk Małecki, ale Kudła złapał jego strzał lecący prosto w środek bramki. Ostatecznie wynik spotkania przed przerwą nie uległ zmianie i na drugie 45 minut wracaliśmy z bezbramkowym remisem.

W składzie GKS-u nastąpiła jedna zmiana. Jakub Arak zmienił Marko Roginicia. Goście mieli mocne wejście, bo najpierw Arak stanął oko w oko z bramkarzem, lecz w ostatnim momencie piłkę spod nóg wybił mu obrońca, a za chwilę Adrian Błąd uderzył sprzed pola karnego, ale dobrze ustawiony Bąkowski wybił piłkę przed siebie. W 62. minucie sędzia zastosował przywilej korzyści po faulu Kozubala. Z piłką przed polem karnym znalazł się Damian Michalik i precyzyjnym strzałem obok słupka pokonał Dawida Kudłę. W 72. minucie szansę na doprowadzenie do remisu miał Sebastian Bergier, ale nasz napastnik nie wykorzystał bardzo dobrego podania w pole karne od Araka. W 86. minucie do wyrównania doprowadził jednak sam Arak, wykorzystując rzut karny. Przełamał w ten sposób serię trzech kolejnych pudeł z jedenastu metrów. Wynik już nie uległ zmianie.

90+6

Koniec spotkania w Rzeszowie.

90+5

Potężne zamieszanie w naszym polu karnym. Stal domagała się karnego, ale wcześniej rywal był na spalonym.

90+3

Wachowiak za Prokicia.

90+2

Żółta kartka dla Kołodziejskiego za powstrzymywanie kontry.

90

Doliczone 6 minut.

88

Zamieszanie w polu karnym Stali, ale gospodarze oddalają zagrożenie.

83

Faulowany Prokić, szansa dla Stali na dośrodkowanie.

82

Dobra wrzutka ze stałego fragmentu Figla. Rywal ratował się wybiciem na rzut rożny.

80

Za Michalika wchodzi Kłos, a za Mustafaeva wszedł Marczuk.

80

Marzec za Bergiera i Kościelniak za Błąda.

78

Błąd Bąkowskiego przy wybiciu piłki, ta mogła trafić do Bergiera, lecz nasz napastnik wracał ze spalonego.

72

Bergier nie wykorzystuje bardzo dobrego podania Araka w pole karne... Szkoda.

69

Faul Araka, szansa dla Stali na dośrodkowanie w pole karne.

69

Figiel za Urynowicza.

68

Piłka niefortunne odbija się od stopy Bergiera po podaniu Araka, szkoda, bo była okazja na akcję sam na sam.

66

Olejarka za Małeckiego.

64

Bąkowski nie łapie piłki po dośrodkowaniu Kozubala. Zaczniemy wyrzutem z autu.

62

Michalik strzałem z 20 metrów daje Stali prowadzenie.

61

Michalik z 25 metrów, ale Kudła kontrolował lot piłki.

60

Kozubal dwa razy próbował uruchomić Bergiera, ale dwa razy zabrakło precyzji.

58

Michalik w pole karne na nogę Danielewicza, ale jego strzał nad bramką GKS-u.

56

Stali udaje się oddalić zagrożenie.

55

Podanie Błąda w pole karne, Mustafaev wybija na rzut rożny.

53

Jaroszek wybija piłkę spod nóg rywala po szybkiej akcji lewą stroną.

52

Wrzutka Stali z lewego skrzydła, pewnie łapie Kudła.

50

Teraz GKS na własnej połowie. Czekamy na błąd rywala.

47

Bomba Błąda! Prosto w Bąkowskiego.

46

Arak oko w oko z bramkarzem, w ostatnim momencie obrońca wybija mu piłkę spod nóg.

46

Jakub Arak zmienił Marko Roginicia.

46

Wracam do gry, DO BOJU GKS!

45+1

45+1

Jaroszek ofiarnie zatrzymuje strzał sprzed pola karnego.

45

Doliczona minuta. Kolejny rzut rożny dla Stali.

45

Urynowicz do Bergiera w pole karne. Ten próbował się obrócić z piłką, ale dobrze zareagował obrońca.

44

Prokić podawał w pole karne. Łapie Kudła.

40

Szansa dla GieKSy na akcję prawą stroną, ale Roginić podał za plecy Wasielewskiego.

38

Błąd GKS-u przy wyprowadzaniu gry. Na szczęście Michalik nie zdążył do podania Poczobuta.

36

Dośrodkowanie na głowę Małeckiego, ale jego uderzenie prosto w Kudłę.

34

Uderzenie Mustafaeva z 25 metrów, ale bardzo niecelne.

33

Kołodziejski blokuje podanie, kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

33

Wasielewski zatrzymuje kontrę rozprowadzaną lewą stroną boiska.

32

Faulowany Rogala, teraz to GKS będzie miał szansę na dośrodkowanie.

31

Groźnie po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kudła wybija przed siebie i na szczęście oddalamy zagrożenie.

29

Zderzenie głowami dwóch graczy w naszym polu karnym. Natychmiast wezwana pomoc z ławki Stali i GKS-u.

28

Uderzenie Poczobuta przeleciało po plecach Kozubala. Rzut rożny dla gospodarzy.

27

Żółta kartka dla Wolskiego.

26

Składna akcja Stali w naszym polu karnym. Uderzenie rywala nie trafia w światło bramki.

24

Kołodziejski ściąga piłkę z głowy Michalika, dobra interwencja naszego defensora.

24

Teraz sporo szczęścia. Piłka przekierowana po mocnym podaniu w pole przeleciała tuż nad poprzeczką bramki Dawida Kudły.

23

Piłka wypada na rzut rożny.

22

Faul Wasielewskiego na Głowackim. Szansa dla Stali na dośrodkowanie w nasze pole karne.

20

Wrzutka w pole karne Rogali, niestety żaden z graczy GKS-u nie zamknął podana.

16

Akcja GKS-u prawą stroną. Kozubal podawał wzdłuż bramki. Do piłki dopadł Błąd. Oddał strzał z ostrego kąta, ale nie trafił w bramkę. Wcześniej był jednak na spalonym.

15

Żółta kartka dla Mustafaeva za faul na Rogali.

14

Bergier na spalonym po podaniu Roginicia.

12

Wasielewski dobrze znalazł po lewej stronie Rogalę, ale ten poślizgnął się przy próbie przygotowania pozycji do podania.

10

Michalik głową, ale dobrze ustawiony Kudła łapie uderzenie.

9

Stal wybija piłkę z własnego pola karnego.

8

Szybka akcja GKS-u prawą stroną. Wywalczyliśmy rzut rożny.

7

W odpowiedzi akcja Michalika, wrzutka wypadła jednak poza pole gry.

7

Zagranie do Błąda w pole karne, ten odgrywał głową do Bergiera, ale piłkę przejęli obrońcy.

5

Kozubal wjechał w pole karne, ale źle podawał.

3

Roginić! Dobre podanie ze środka pola, jego strzał odbija Bąkowski. Mamy rzut rożny.

2

Stal wpadła w nasze pole karne, ale źle podawał Głowacki.

2

Ostre starcie Bergiera z Wroną, nasz napastnik faulował po walce w powietrzu.

1

Obie ekipy na boisku. Za moment rozpoczynamy spotkanie 32. kolejki.

Trener Rafał Górak dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie. Pauzującego za kartki Arkadiusza Jędrycha zastąpi Oskar Repka, natomiast Marko Roginić zamelduje się za Dominika Kościelniaka. Początek spotkania o godz. 20:00. Transmisja za pośrednictwem Polsat Box Go oraz w centrum meczowym Statscore.