• Mroziński (17)
  • Kidrić (83)

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Janiszewski, Rogala - Błąd (77. Marzec), Urynowicz (77. Figiel), Kozubal (86. Dudziński), Kościelniak (60. Arak) - Bergier (77. Roginić).

Puszcza Niepołomice: Komar - Yakuba, Wojcinowicz (62. Bartosz), Pięczek, Mroziński, Boguski (46. Siemaszko), Thiakane (62. Kramarz), Serafin, Klisiewicz (62. Kidrić), Koj, Hajda (77. Stec).

W ramach 31. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Katowice w słoneczną sobotę przy Bukowej podejmował Puszczę Niepołomicę. W wyjściowym składzie katowiczan doszło do jednej zmiany. W miejsce Oskara Repki zameldował się Marcin Urynowicz. GieKSa dostała ostrzeżenie już w 6. minucie spotkania, gdy Emile Thiakane uderzał głową nad poprzeczką bramki Dawida Kudły. W 11. minucie przed doskonałą szansą stanął Sebastian Bergier. Bartosz Jaroszek wpadł w pole karne i podał wzdłuż bramki. Na końcu tego podania stał Bergier, który uderzył jednak prosto w Kewina Komara. Kolejną szansę mieli goście. Po dośrodkowaniu w nasze pole karne piłka spadła pod nogi Piotra Mrozińskiego i ten z bliskiej odległości pokonał Dawida Kudłę.

Od 17. minuty katowiczanie musieli odrabiać straty. Szansę miał m.in. Adrian Błąd, który po szybkiej akcji wycofał piłkę na szesnasty metr, ale uderzył obok słupka bramki niepołomiczan. W 41. minucie miał moment kluczowy dla GieKSy. Marcin Urynowicz rozprowadził akcję środkiem boisko i podał do Grzegorza Rogali, którego dośrodkowanie zostało wybity na rzut rożny. Ten stały fragment przyniósł nam bramkę. Piłka po dośrodkowaniu Dominika Kościelniaka spadła pod nogi Bergiera, ten przytomnie podał do Antoniego Kozubala, który pewnym uderzeniem pokonał Komara i doprowadził do remisu. Zaraz po bramce piłkarze GKS-u wykonali kołyskę z okazji narodzin córki Dawida Kudły i syna naszego kierownika Jakuba Kobyłki. Wynik przed przerwą nie uległ zmianie, ale w 50. minucie Sebastian Bergier otrzymał doskonałe podanie w pole karne i wykończył akcję podcinką, która wylądowała w siatce Puszczy dając katowiczanom prowadzenie. Inicjatywa należała do katowiczan.

W 69. minucie mieliśmy okazję na podwyższenie prowadzenia. Jakub Arak oddał strzał po dobrej akcji w szesnastce, ale Komar instynktownie zatrzymał jego próbę. Dobijał Adrian Błąd, ale piłka przeleciała nad poprzeczką bramki gości. Kolejną szansę miał Grzegorz Janiszewski, gdy w 76. minucie otrzymał podanie w pole karne po stałym fragmencie, obrócił się i strzelił prosto w dobrze ustawionego bramkarza Puszczy. Niestety w 83. minucie to Kudła musiał wyciągać piłkę z siatki po golu głową Roka Kidricia. W odpowiedzi Marko Roginić podawał pod nogi Grzegorz Rogali i ten uderzał na wślizgu i niestety nie trafił w bramkę rywala. W jednej z ostatnich akcji meczu Rogala uderzał w nogi Komara po stałym fragmencie, a dobitka Araka zatrzymała się na słupku. Wynik 2:2 utrzymał się do końca.

• 90+5 min

Koniec meczu. Podział punktów przy Bukowej.

Wasielewski oddala zagrożenie po zamieszaniu w naszym polu karnym.

Żółta kartka dla Roginicia.

Najpierw Rogala w nogi Komara, a potem Arak w słupek!

Jeszcze rzut rożny dla GieKSy.

Doliczone 4 minuty.

Arak głową nad poprzeczką.

Rzut rożny dla GieKSy.

Roginić poszedł sam, podawał do Rogali, ale ten uderzał na wślizgu i niestety nie trafił w bramkę.

Dudziński za Kozubala.

Wrzutka Marca, łapie bramkarz Puszczy.

Puszcza doprowadza do remisu. Gol Kidricia.

Kontra Puszczy, Jędrych blokuje i goście mają rzut rożny.

Marzec wywalczył rzut rożny dla GKS-u.

Roginić za Bergiera, Marzec za Błąda i Figiel za Urynowicza.

Stec za Hajdę.

Janiszewski z piłką w polu karnym, oddał strzał, ale dobrze ustawiony Komar łapie piłkę.

Urynowicz dobrze reaguje w obronie i wybija na aut podanie Puszczy w pole karne.

Aj, dobra akcja GKS-u! Strzał Araka zatrzymany przez Komara, potem próba dobitki Błąda nad poprzeczką.

Uderzenie nad poprzeczką bramki GKS-u.

Faul Araka, 20 metrów do bramki Kudły.

Bartosz za Wojcinowicza, Kramarz za Thiakane oraz Kidrić za Klisiewicza.

Arak zmienia Kościelniaka.

Uderzenie Bergiera z 20 metrów, ciekawa próba, ale nad poprzeczką.

Rogala prawą nogą w polu karnym... niestety nad bramką.

Wrzutka Błąda i obrońca ściąga piłkę z głowy Bergiera.

Sebastian Bergier daje GKS-owi prowadzenie!

Wrzutka Wasielewskiego, ale piłka ostatecznie ląduje w rękach Komara.

Siemaszko za Boguskiego.

Wracamy na drugą połowę. Do boju GKS!

Koniec pierwszej połowy meczu.

Piłka spadła pod nogi młodzieżowca i ten pewnym strzałem doprowadza do remisu.

GOL! ANTEK KOZUBAL!

Urynowicz dobrze rozprowadził akcję, dośrodkowanie Rogali zatrzymane i mamy rzut rożny.

Bardzo dobry powrót Urynowicza, który zatrzymał w naszym polu karnym Thiakane.

Dośrodkowanie w pole karne Rogali, Komar z problemami, ale łapie pilkę.

Nieprecyzyjne uderzenie Kościelniaka sprzed pola karnego.

Dośrodkowanie w pole karne Puszczy, ale jeden z rywali zdołał wybić piłkę.

Blokujemy strzał jednego z rywali sprzed pola karnego.

Urynowicz wybija na rzut rożny.

Groźne dośrodkowanie w nasze pole karne, ale piłka przeleciała nad głowami wszystkich zawodników.

Kontra GKS-u, Błąd wycofał na 16 metr i oddał strzał, ale piłka minęła słupek bramki rywala.

Piłka cały czas na naszej połowie, Puszcza próbuje odebrać piłkę przed naszym polem karnym.

Wrzutka w nasze pole karne i wybijamy na rzut rożny.

Wrzutka Błąda, łapie Komar.

Blisko drugiego gola dla Puszczy po zgraniu głową rywala na piąty metr. Ostatecznie piłka przeleciała obok słupka bramki Dawida Kudły.

Zamieszanie w polu karnym GKS-u i gol Mrozińskiego.

Żółta kartka dla Arkadiusza Jędrycha.

Faul Jędrycha, będzie szansa dla Puszczy na wrzutkę w pole karne.

Setka Bergiera po podaniu Jaroszka. Nasz napastnik trafia niestety prosto w Komara.

Szybka akcja GKS-u, za długie dośrodkowanie Wasielewskiego, ale GieKSa cały czas przy piłce.

Strzał sprzed naszego pole karnego, nabity obrońca GKS-u i kolejny stały fragment dla gości.

Thiakane głową i nad poprzeczką bramki GKS-u.

Rzut rożny dla Puszczy.

Pierwsze fragmenty głównie w środku pola.

• Obie drużyny już na boisku.

• Przed nami spotkanie 31. kolejki Fortuna 1 Ligi. GKS Katowice na własnym boisku zmierzy się z Puszczą Niepołomice. W składzie katowiczan jedna zmiana. Za Oskara Repkę zameldował się Marcin Urynowicz. Początek spotkania o godz. 15:00. Transmisja na platformie Polsat Box Go oraz w centrum meczowym Statscore.