Chrobry Głogów

0-0

Chrobry Głogów: Węglarz - Kuzdra, Zarówny, Bougaidis, Górski S., Mucha, Kolenc, Wolsztyński (69. Górski J.), Steblecki (62. Ozimek), Mandrysz, Wojtyra (90. Bilonoh).

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Janiszewski, Rogala - Błąd, Kozubal, Repka, Kościelniak (81. Marzec) - Bergier (81. Arak).

W meczu 30. kolejki GKS Katowice na wyjeździe zmierzył się z Chrobrym Głogów, czyli zespołem, który miał w swoim dorobku dokładnie tyle samo punktów co GieKSa. W pierwszej jedenastce debiutował Antoni Kozubal, który zastąpił pauzującego za kartki Daniela Dudzińskiego. Niestety już w 6. minucie Kozubal zobaczył żółtą kartkę, co zmusiło go do spokojniejszej gry w obronie. GKS próbował sforsować pole karne Chrobrego akcjami lewą stroną boiska. Szczególnie aktywny był Grzegorz Rogala, który co chwilę szukał podania w szesnastkę. Dobrze ustawiona obrona gospodarzy radziła sobie z tymi próbami.

W 22. minucie piłka znalazła się w siatce głogowian po tym, jak Rogala podał do Sebastiana Bergiera, ale wcześniej nasz wahadłowy był na spalonym i trafienie nie zostało uznane. Chwilę później okazję miał Chrobry, gdy po rzucie rożnym Rafał Wolsztyński uderzał głową. Piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Dawida Kudły. W ostatnich minutach gospodadrze postanowili częściej stosować pressing, co też poskutkowało ich częstszą obecnością na naszej połowie. Nie przełożyło się to jednak na sytuacje bramkowe. GieKSa cały czas próbowała skrzydłami, lecz to także nie przyniosło skutecznego rozwiązania.

Na drugie 45 minut wracaliśmy z bezbramkowym remisem. W 51. minucie bramkarz Damian Węglarz faulował w polu karnym Adriana Błąda. Sędzia po analizie VAR dał nam rzut karny, ale niestety Sebastian Bergier uderzył nad poprzeczką bramki Chrobrego. W 58. minucie Chrobry miał okazję w polu karnym po naszym złym wybiciu, ale rywal nabiegajacy na piłkę źle w nią uderzył. Chwilę później okazję miał Błąd po dobrym podaniu Bergiera. Jego uderzenie z pierwszej piłki z trudem zatrzymał Węglarz. W końcówce spotkania to GKS był aktywniejszy, ale wynik spotkania ostatecznie nie uległ zmianie i zespoły podzieliły się punktami.

• 90+6 min

Koniec meczu. Podział punktów w Głogowie.

• 90+6 min

Rogala blokuje uderzenie rywala, a potem Kudła łapie uderzenie z pola karnego.

• 90+5 min

Rzut rożny dla Chrobrego.

• 90+3 min

Bilonoh za Wojtyrę.

• 90+2 min

Wrzutka Rogali prosto w ręce Węglarza.

• 90 min

Doliczone 5 minut.

• 89 min

Jędrych wybija z naszego pola karnego.

• 89 min

Rzut rożny dla gospodarzy.

• 88 min

Aut dla Chrobrego na wysokości naszego pola karnego.

• 86 min

Dośrodkowanie Błąda wybite przez obrońcę. Chrobry ruszył z kontrą, ale na nasze szczęście źle podawał Ozimek.

• 85 min

Błąd próbował z przewrotki po podaniu Marca, nie trafił dobrze w piłkę.

• 83 min

Wrzutka Kozubala, po przedłużeniu przez Jędrycha jeden z naszych graczy był na spalonym.

• 83 min

Faulowany Błąd. Szansa na dośrodkowanie w pole karne.

• 81 min

Arak za Bergiera i Marzec za Kościelniaka.

• 79 min

Kudła łapie uderzenie Bougaidisa.

• 78 min

Była szansa na wejście w pole karne, ale Kościelniak nie dogadał się z Rogalą.

• 76 min

Repka głową, ale bez problemów łapie Węglarz.

• 76 min

Nieudane wybicie Bougaidisa. Rzut rożny dla GKS-u.

• 72 min

Żółta kartka dla Bergiera

• 69 min

Górski za Wolsztyńskiego.

• 69 min

Wasielewski z piłką w polu karnym ale źle dogrywał do kolegów.

• 66 min

Gospodarzom udaje się oddalić zagrożenie.

• 65 min

Dobry odbiór Jaroszka i wyprowadzona szybka akcja. Ostatecznie rzut z autu dla GieKSy na wysokości pola karnego Chrobrego.

• 63 min

Bergier do Błąda, ten uderzał z pierwszej piłki i Węglarz z trudem łapie. Dobra akcja GKS-u.

• 62 min

Ozimek za Stebleckiego.

• 62 min

Żółta kartka dla Janiszewskiego za zatrzymanie kontry.

Jędrych wybija głową wrzutkę z prawej strony boiska.

Niebezpiecznie w naszym poly karnym. Rywal przymierzał się do strzału po naszym złym wybiciu, ale na szczęście uderzył bardzo nieprecyzyjnie.

Wasielewski na spalonym po podaniu Kościelniaka.

Oddalamy zagrożenie po rzucie z autu Chrobrego.

Bergier przestrzelił nad bramką.

Żółta kartka dla Węglarza.

Rzut karny dla GKS-u.

Błąd obrony Chrobrego, Adrian Błąd wybiegł sam na sam, ale nie był w stanie wygrać walki o piłkę z Węglarzem. GKS domaga się karnego za zahaczanie naszego zawodnika przez bramkarza.

Wracamy na drugą połowę, do boju GKS!

• 45+1 min

Koniec pierwszej połowy.

Doliczona minuta.

W odpowiedzi dośrodkowanie Wasielewskiego, lecz nad głowami kolegów.

Uderzenie Bougaidisa wysoko nad naszą bramką.

Rogala zatrzymuje kontrę Chrobrego wybiciem na aut.

Wolsztyński źle przyjmował piłkę w naszym polu karnym. Jego zagranie ręką ratuje nas przed niebezpieczeństwem.

Chrobry przed naszą bramką. Dośrodkowanie w pole karne minęło wszystkich zawodników i Adrian Błąd wywalczył aut.

Bergier walczył o bezpańską piłkę przed szesnastką Chrobrego, ale zdaniem sędziego zbyt ostro potraktował rywala.

Mandrysz dobrze odbiera piłkę Rogali, który przymierzał się do podania w szesnastkę.

Piłka spadła na nogę Kościelniaka, ale ten nieprecyzyjnie uderzył i zaczynamy budować akcję na naszej połowie.

Błąd do Wasielewskiego w pole karne, ten wywalczył rzut rożny.

Szybka akcja GKS-u rozprowadzona przez Błąda. Poprawka podania Rogali niestety nieudana.

Teraz dobra akcja Chrobrego z prawej strony. Rywal uderzał w boczną siatkę, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

Uderzenie głową Wolsztyńskiego nad poprzeczką naszej bramki.

Rzut wolny dla Chrobrego. Wybijamy piłkę i gospodarze spróbują z rzutu rożnego.

Piłka w siatce Chrobrego po uderzeniu Bergiera, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Gramy dalej.

Kolejna próba Rogali i znów pierwsi do piłki dopadli obrońcy Chrobrego.

Wrzutka Rogali z lewej stony, ale prosto na głowę defensorów.

Główka Jędrycha odbita od obrońcy. Głogowianie uspokajają wybiciem z szesnastki.

Niebezpieczna wrzutka Błąda, Węglarz ratuje się przekierowaniem piłki na rzut rożny.

Bergier z piłką w polu karnym. Jego uderzenie zablokowane przez obrońcę.

Akcja GKS-u z lewej strony, ale Wasielewski przegrał pojedynek z rywalem.

Dośrodkowanie Chrobrego z prawej strony. Pewnie łapie Kudła.

Uderzenie Bergiera, odbite od nóg obrońcy i łapie Węglarz.

GKS na połowie Chrobrego. Próbujemy dłużej utrzymać się przy piłce.

Żółta kartka dla Kozubala.

Teraz groźne podanie Rogali w szesnastkę, obrońca Chrobrego wybija na aut.

Wrzutka Błąda, ale Chrobremu udaje się oddalić zagrożenie.

Dogranie do Rogali na skrzydło, ale ten był na pozycji spalonej.

• Obie drużyny już na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

• W meczu 30. kolejki GKS Katowice na wyjeździe zmierzy się z Chrobrym Głogów. W pierwszej jedenastce zadebiutuje Antoni Kozubal. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00, transmisja na platformie Polsat Box Go oraz w centrum meczowym Statscore.