2-0

Górnik Łęczna

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Janiszewski, Rogala (86. Wojciechowski) - Kościelniak (73. Urynowicz), Repka, Dudziński (73. Bród), Błąd (90. Marzec) - Bergier (73. Arak).

Górnik Łęczna: Gostomski - Pawlik (46. Krykun), De Emo, Podliński (67. Sobol), Tkacz (46. Pierzak), Lewkot, Zbozień, Dziwniel (79. Turek), Kozak (79. Bednarczyk), Gąską, Kryeziu.

W deszczowy sobotni wieczór, GKS Katowice na własnym boisku zmierzył się z Górnikiem Łęczna w ramach 27. kolejki Fortuna 1 Ligi. Trener Rafał Górak dokonał kilku zmian w pierwszej jedenastce. Od pierwszej minuty na boisku pojawili się Grzegorz Janiszewski, Dominik Kościelniak oraz Sebastian Bergier. Ten ostatni debiutował w pierwszym składzie GKS-u i pierwszej połowy nie mógł wymarzyć sobie lepiej. W 13. minucie dobił strzał Grzegorza Rogali i wyprowadził katowiczan na prowadzenie. Była to jego pierwsza bramka w barwach naszego Klubu. W kolejnych minutach podrażnieni Górnicy kilka razy stwarzali zagrożenie w naszym polu karnym, ale GKS czekał na swoją dogodną okazję.

Ta przyszła w 24. minucie, gdy Bergier wygrał rywalizację o piłkę z obrońcą i otworzył sobie miejsce na 16 metrze. Napastnik GKS-u skutecznie uderzył z 16 metrów i Gostomski po raz drugi wyciągał piłkę z siatki. Przy prowadzeniu 2:0 katowiczan, goście kolejne minuty spędzili na naszej połowie, szukając podania, ktróe mogliby zamienić na gola. Obrona GieKSy dobrze reagowała i ostatecznie nie dopuściła do zmiany wyniku przed przerwą meczu. Jeszcze w 43. minucie szansę na klasycznego hat-tricka miał Bergier. Dostał piłkę w szesnastce i długo się nie zastanawiając przymierzył prosto w światło bramki. Gostomski wybił futbolówkę na rzut rożny.

Na drugie 45 minut GKS wracał z dwubramkowym prowadzeniem. Górnik wyszedł na drugą część bardzo zdeterminowany. W 51. minucie Karol Podliński groźnie uderzał z 16 metrów, ale piłka wpadła prosto w ręce Dawida Kudły. Chwilę później kontra łęcznian zakończyła się dośrodkowaniem i uderzenie Damiana Gąski, ale ponownie piłka wpadła w ręce naszego golkipera. Kolejny fragment należał do GieKSy. Najpierw Grzegorz Rogala potężnie uderzył po kontrze, ale Gostomski odbił piłkę. Chwilę później strata gości pozwoliła nam wyprowadzić kontrę, ale tym razem uderzenie Bergiera odbiło się od defensora.

W 76. minucie piłkę w polu karnym przyjął Oskar Repka, ale jego uderzenie o centymetry minęło spojenie bramki Górnika. W końcówce spotkania próbował także Adrian Błąd. Jego techniczna próba z szesnastu metrów przeleciała nad poprzeczką. Wynik już nie uległ zmianie i GKS Katowice zapisał na swoje konto bardzo ważne trzy punkty.

• 90+5 min

Koniec meczu. TRZY PUNKTY ZOSTAJĄ PRZY BUKOWEJ!

Jeden z zawodników gości leży w naszym polu karnym.

Kudła pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu.

Żółta kartka dla Urynowicza.

Marzec za Błąda.

Doliczone 4 minuty.

Błąd technicznie z 16 metrów po kontrze. Piłka nad poprzeczką bramki Górnika.

Wojciechowski za Rogalę.

Kryeziu z 20 metrów po naszej stracie na własnej połowie. Na szczęście daleko obok bramki.

Jędrych podnosi się z boiska i będzie kontynuował grę.

Za to zagranie żółta kartka dla Sobola.

Jędrych uderzony nogą w głowę przy walce w powietrzu w naszym polu karnym.

Nieudany strzał Bróda, zacznie Gostomski.

Rzut rożny dla GieKSy.

Turek za Dziwniela i Bednarczyk za Kozaka.

Świetna akcja dwójkowa Arak - Błąd. Ten drugi w pozycji do strzału, lecz jego uderzenie minęło bramkę Gostomskiego.

Repka sprzed pola karnego! Piłka minimalnie nad poprzeczką.

Faulowany Błąd. Szansa dla GKS-u na dośrodkowanie w pole karne.

Arak za Bergiera, Bród za Dudzińskiego i Urynowicz za Kościelniaka.

Wasielewski powalczył z rywalem i nabił rywala. Zaczniemy z piątki.

Strzał Błąda z 20 metrów, ale bardzo niecelny.

Sobol za Podlińskiego.

Przeciągnięta wrzutka Kozaka.

Żółta kartka dla Jaroszka. Szansa dla Górnika na wrzutkę w pole karne.

Żółta kartka dla Miłosza Kozaka.

Adrian Błąd dwa razy w polu karnym, najpierw uderzenie zatrzymane na obrońcy, a chwilę później piłka przeleciała nad poprzeczką.

Strata Górnika i akcja GKS-u. Ostatecznie strzał Bergiera odbity od obrońcy i mamy rzut rożny.

Gostomski odbija potężny strzał Rogali. Potem głową Bergier, ale obok słupka.

Dośrodkowanie na głowę Kryeziu, ale ten źle uderzył i Kudła zacznie z piątki.

Kontra gości. Gąska zdążył oddać strzał, ale dobrze ustawiony Kudła łapie futbolówkę.

Żółta kartka dla Egzona Kyeziu.

Akcja Wasielewskiego z prawej strony, rywal zdołał go nabić przy próbie dośrodkowania i z piątki zacznie Gostomski.

Strzał Podlińskiego z naszego pola karnego, na szczęście prosto w Kudłę.

Żółta kartka dla Pierzaka za faul na Dudzińskim.

Kozak dośrodkował i piłka wypadła z powrotem na rzut rożny.

Dudziński wybija piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Kozaka.

Dwie zmiany w Górniku. Pierzak za Tkacza i Krykun za Pawlika.

Zaczynamy drugą połowę.

Żółta kartka dla Damiana Gąski.

Błąd wpadł w pole karne. Niestety odskoczyła mu piłka i jego podanie zakończyło się na nogach obrońcy.

Doliczone dwie minuty.

Janiszewski głową w polu karnym. Wysoką piłkę łapie Gostomski.

Bergier! Gostomski z trudem odbija jego strzał na rzut rożny.

Przez moment groźnie w naszym polu karnym. Ostatecznie piłkę łapie Kudła.

Repka blokuje strzał z 20 metrów. Rzut rożny dla Górnika.

Faul Jaroszka, szansa dla gości na wrzutkę w nasze pole karne.

Janiszewski wybija na aut piłkę, która mogła dać Górnikowi rzut rożny.

Żółta kartka dla Dudzińskiego.

Górnik Łęczna na naszej połowie. Staramy się odeprzeć ataki rywala.

Rogala znów wywalczył rzut rożny dla GKS-u.

Dziwniel z dystansu, ale wysoko nad poprzeczką.

Poprawiona wrzutka Błąda, lecz łapie Gostomski.

Rzut rożny dla GKS-u po podaniu w pole karne Rogali.

Dośrodkowanie w pole karne GieKSy. Pewnie łapie Dawid Kudła.

Fantastyczne uderzenie naszego napastnika z 16 metrów.

GOOOOOL! ZNÓW SEBASTIAN BERGIER!

Kudła łapie piłkę po odbiciu przez Jędrycha.

Dawid Tkacz z piłką w naszym polu karnym. Na szczęście strzał zatrzymuje się na dobrze ustawionym Dawidzie Kudle.

Uff, zamieszanie w polu karnym, ale ostatecznie piłką ląduje w rękach Dawida Kudły.

Strzał Kozaka w naszym polu karnym, odbity od Rogali i rzut rożny dla gości.

Nasz napastnik dopadł do dobitki i daje GKS-owi prowadzenie.

GOL! SEBASTIAN BERGIER!

Błąd w pole karne do Bergiera, niewiele zabrakło, by ten dopadł do piłki. Ostatecznie rzut rożny dla GKS-u.

Faulowany w naszym polu karnym Dudziński.

Nabity jeden z naszych obrońców i po długiej akcji kolejny rzut rożny dla gości.

Adrian Błąd na spalonym.

Próba dośrodkowania Błąda, ale wybija obrońca. Następnie chciał w pole karne podać Repka, lecz futbolówka zatrzymała się na pierwszym defensorze.

Oddalamy zagrożenie, ale nie udało się wyprowadzić kontry.

Groźny strzał głową, Kudła wybija na rzut rożny.

Rzut rożny dla gości po akcji Kozaka.

• Obie ekipy na murawie. Za moment rozpoczynamy mecz.

• W ramach 27. kolejki GKS Katowice zmierzy się przy Bukowej z Górnikiem Łęczna. W składzie katowiczan kilka zmian. W pierwszej jedenastce pojawili się Grzegorz Janiszewski, Dominik Kościelniak i Sebastian Bergier. Początek spotkanie o godz. 20:00.