• Galán (6)
  • Makuszewski (32)

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski (46. Brzozowski), Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Marzec (46. Roginić), Repka, Dudziński (71. Bród), Błąd (46. Urynowicz) - Arak (63. Bergier).

Odra Opole: Haluch - Niziołek, Kamiński, Czapliński, Pingot, Bednarski, Makuszewski (77. Mikinić), Spychała, Kamiński, Pikk, Galan.

Zaraz po Świętach Wielkanocnych GKS Katowice przystąpił do walki o trzy punkty w domowym meczu przeciwko Odrze Opole. Trener Rafał Górak zaufał tej samej jedenastce, która wybiegła na murawę w wyjazdowym meczu z Arką Gdynia (2:2). Spotkanie mogło się zacząć dla GKS-u bardzo dobrze, gdy po jednej z kontr Grzegorz Rogala uderzał mocno z woleja, lecz piłka trafiła prosto w nogi dobrze ustawionego Artura Halucha. W 6. minucie Odra ruszyła z szybką akcją zakończoną dośrodkowaniem w pole karne, które w bardzo łatwy sposób wykończył Borja Galan dając swojej drużynie prowadzenie. W 18. minucie Michał Kołodziejski w ostatnim momencie wybił spod nóg rywala piłkę zagrywaną na 11 metr.

Wiele wskazywało na to, że GieKSa będzie miała szansę doprowadzić do remisu w 27. minucie, gdy sędzia Kornel Paszkiewicz podyktował rzut karny po ręce w polu karnym Mateusza Kamińskiego. Jednak po analizie VAR arbiter anulował pierwotną decyzję i zespoły kontynuowały grę. Niestety pięć minut później goście z Opola zadali drugi cios. Tym razem Galan dobrze dośrodkował, a strzałem głową szybką akcję wykończył Maciej Makuszewski. Odra podwyższyła prowadzenie i od tego momentu cofnęła się na własną połowę, by bronić dostępu do swojej bramki. W 43. minucie Marcin Wasielewski dopadł do piłki w polu karnym, ale jego podanie na 11 metr zatrzymało się na nogach defensora.

W pierwszej połowie katowiczanom nie udało się złapać kontaktu, na drugie 45 minut wracaliśmy więc ze stratą dwóch goli. GieKSa próbowała konstruować akcje na połowie opolan, ale ci dobrze reagowali w obronie, odcinając gospodarzy od stworzenia poważnego zagrożenia przed bramką Halucha. Ostatecznie zawodnikom z Katowic nie udało się zmienić wyniku spotkania, co oznaczało, że Odra zainkasowała niezwykle ważne dla niej trzy punkty.

• 90+3 min

Koniec meczu.

• 90+2 min

Żółta kartka dla Roginicia.

• 90+1 min

Zamieszanie w polu karnym. Łapie Haluch.

• 90 min

Rzut rożny dla GKS-u.

• 90 min

Doliczone 3 minuty.

• 88 min

Żółta kartka dla Galana.

• 86 min

Żółta kartka dla Dawida Brzozowskiego.

• 84 min

Jesteśmy na połowie Odry, ale brakuje precyzji naszym podaniom.

• 82 min

Teraz zablokowany strzał Brzozowskiego. Piłka w rękach Halucha.

• 81 min

Brzozowski z szansą na dośrodkowanie, ale ostatecznie zablokowany.

• 80 min

Piłka na nogę Roginicia w polu karnym, zdołał uderzyć, ale nieprecyzyjnie i piłka przeleciała obok słupka.

• 77 min

Mikinić za Makuszewskiego.

• 75 min

Cały czas szukamy drogi do bramki Odry.

• 72 min

Kołodziejski dośrodkował w pole karne, ale przegraliśmy walkę w powietrzu.

• 71 min

Bród za Dudzińskiego.

• 68 min

Repka wpadł w pole karne, ale dobrze zatrzymywany przez obrońcę.

• 66 min

Zaczniemy z autu po nieudanym dośrodkowaniu.

• 66 min

Faulowany ponownie Spychała, Odra znów z szansą na dośrodkowanie.

• 63 min

Bergier za Araka.

• 62 min

Podanie w pole karne do Roginicia, ale ten nie opanował piłki.

• 61 min

Zaczniemy z autu.

Faulowany Spychala, szansa dla Odry na wrzutkę w nasze pole karne.

Dośrodkowanie w pole karne GKS-u, pewnie łapie Kudła.

Pilka w polu karnym Odry, ale nie udało nam się stworzyć zagrożenia.

Faulowany Dudziński, szansa na wrzutkę w pole karne Odry.

Kamiński wybija dośrodkowanie w pole karne.

Kudła piąstkuje groźnie spadającą w pole karne piłkę.

GKS w polu karnym Odry. Dobrze blokowany Urynowicz, a następnie strzał Jaroszka wysoko nad poprzeczką.

Repka wybija piłkę zagrywaną w nasze pole karne po stałym fragmencie.

Brzozowski za Wasielewskiego, Urynowicz za Bladą i Roginić za Marca.

Wracamy na drugą połowę i walczymy do końca!

• 45+4 min

Koniec pierwszej połowy.

• 45+3 min

Strzał jednego z rywali wysoko nad poprzeczką.

Doliczone cztery minuty.

Jesteśmy na połowie Odry, ale obrona gości dobrze reaguje na nasze próby, oddalając zagrożenie.

Długie podanie Repki w pole karne, ale Wasielewski przegrał wyścig o piłkę z bramkarzem Odry.

Wasielewski podawał na 11 metr, ale piłka wylądowała pod nogami zawodnika opolan.

Odra kasuje dobrze zapowiadającą się akcję prawą stroną boiska.

Dośrodkowanie w pole karne Odry przeleciało nad głowami wszystkich i zacznie z piątki Haluch.

W grze GKS-u niestety brakuje dokładności.

Odra cofnięta, pozwala GKS-owi konstruować akcje i czeka na nasze błędy w rozegraniu.

Galan faulował Wasielewskiego w naszym polu karnym, zacznie Kudła.

Po raz kolejny dośrodkowanie w pole karne wykończone dobrym strzałem zawodnika gości.

Gol dla Odry. Strzelcem Makuszewski.

Żółta kartka dla Mateusza Kamińskiego za faul na Danielu Dudzińskim.

Sędzia wycofuje decyzje o rzucie karnym i anuluje żółtą kartkę dla kapitana Odry.

Będzie analiza VAR.

Sędzia pokazuje rzut karny dla GKS-u. Żółta kartka dla Mateusza Kamińskiego.

Szansa dla GKS-u na dośrodkowanie w pole karne Odry.

Żółta kartka dla Niziołka za faul na Rogali.

Kamiński blokuje podanie Kołodziejskiego w pole karne.

Kołodziejski blokuje strzał z pola karnego.

Kolejny rzut rożny dla gości.

Dudziński potrzebuje wsparcia naszych fizjoterapeutów, ale będzie kontynuował grę.

Kołodziejski kasuje w polu karnym bardzo groźną akcję Odry. Na środku ostro potraktowany Dudziński, ale sędzia nie dopatrzył się faulu.

Marzec próbował wywalczyć rzut rożny, ale obrońca zdołał go nabić wybijając piłkę.

Groźnie w naszym polu karnym. Jędrych wybija na rzut rożny.

Haluch łapie wrzutkę Kołodziejskiego.

Dobry odbiór Kołodziejskiego po szybkiej akcji Odry prawą stroną.

Dośrodkowanie Repki, piłka ląduje pod nogami Rogali, który podał do Marca. Ten dośrodkował, ale nad głową Repki.

Dudziński zatrzymany po próbie ataku lewą stroną.

Zawodnik Odry precyzyjnym strzałem zamyka podanie w pole karne.

Gol dla Odry. Strzelcem Galan.

Kontra GKS-u i bomba Grzegorza Rogali, trafia niestety prosto w nogi bramkarza.

Odra na naszej połowie próbuje konstruować atak pozycyjny.

Bardzo spokojna gra po obu stronach boiska.

• Obie ekipy już na murawie. Za moment rozpoczynamy mecz.

• Trener Rafał Górak zdecydował się skorzystać z dokładnie takiej samej jedenastki, która zagrała w ostatnim meczu przeciwko Arce Gdynia. Początek spotkania o godz. 18:00. Transmisja na platformie Polsat Box Go oraz w centrum meczowym Statscore.