• Czubak (45)
2-2

• Arak (16)
  • Jędrych (78)

Arka Gdynia: Kajzer - Stolc, Dobrotka, Azacki, Gojny, Milewski (89. Capanni), Gol (73. Bednarski), Stępień, Adamczyk, Żebrowski (67. Haydary), Czubak.

GKS Katowice: Szczuka - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski (83. Tanżyna), Rogala - Błąd (90. Kościelniak), Repka, Marzec (78. Roginić), Dudziński (78. Urynowicz) - Arak (78. Bergier).

W ramach 25. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Katowice zmierzył się na wyjeździe z Arką Gdynia. W składzie katowiczan doszło do trzech zmian względem poprzedniego meczu. W pierwszej jedenastce zameldowali się Michał Kołodziejski, Oskar Repka i Daniel Dudziński. Niestety w trakcie rozgrzewki kontuzji doznał Dawid Kudłą i zastąpił go Patryk Szczuka. Choć na początku aktywniejsza była GieKSa, to Arka w 12. minucie wyprowadziła zabójczy szybki atak. Mateusz Stępień podał do Karola Czubaka i ten pewnie w polu karnym wykończył akcję uderzeniem. Jednak GKS-owi Katowice szybko udało się odpowiedzieć. W 16. minucie Grzegorz Rogala podał w pole karne do wbiegającego Jakuba Araka, który wygrał starcie z obrońcą i doprowadził do remisu.

W 21. minucie mieliśmy chwilę przerwy w grze z powodu odpalenia rac przez kibiców gospodarzy. Gdy wróciliśmy do gry mecz się wyrównał i obie drużyny aktywnie szukały swoich szans na objęcie prowadzenia. W 40. minucie Oskar Repka uderzył z 20 metrów na bramkę Daniela Kajzera, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Niestety kolejny cios zadała Arka. Tuż przed ostatnim gwizdkiem pierwszej części Karol Czubak dostał podanie na głowę i wygrał rywalizację w powietrzu z jednym z naszych defensorów i ponownie wyprowadził Arkę na prowadzenie. Do szatni schodziliśmy z wynikiem 2:1 dla gospodarzy.

W 61. minucie było bardzo blisko bramki samobójczej Arki, gdy Marzec po rzucie rożnym mocno uderzył na bramkę i piłka odbiła się od obrońcy. Niestety futbolówka przeleciała tuż obok słupka bramki Arkowców. GKS bardzo aktywnie szukał po raz drugi w tym meczu bramki wyrównującej. Katowiczanie dopięli swego w 78. minucie spotkania, gdy Arkadiusz Jędrych wykorzystał podanie po stałym fragmencie i strzałem głową ponownie w tym meczu doprowadził do wyrównania. W końcówce spotkania zespół z Katowic miał kilka okazji ze stałych fragmentów gry. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i zespoły podzieliły się punktami.

• 90+5 min

Koniec meczu. Podział punktów w Gdyni.

• 90+5 min

Wrzutka w nasze pole karne, ale rywal źle uderza głową.

Wrzutka Urynowicza po głowie Tanżyny wypada poza boisko.

Faulowany Roginić, około 25 metrów do bramki Arki.

Urynowicz przerywa potencjalnie groźne podanie w nasze pole karne.

Żółta kartka dla Capanniego.

Kościelniak za Błąda.

Wrzutka z autu w nasze pole karne, Błąd oddala zagrożenie.

Nieudana wrzutka i faul Jędrycha, zacznie z pola karnego Kajzer.

Doliczone pięć minut.

Rogala wywalczył rzut rożny.

Żółta kartka dla Dobrotki.

Capanni za Milewskiego.

Odrobinę za mocna wrzutka Błąda ze stałego fragmentu.

Żółta kartka dla Stolca.

Błąd w pole karne, ale złapał Kajzer.

Żółta kartka dla Stępnia.

Żółta kartka dla Wasielewskiego.

Tanżyna w miejsce Kołodziejskiego.

Konieczna będzie zmiana, przez moment gramy w dziesięciu.

Kołodziejski leży na murawie i potrzebuje pomocy naszych fizjoterapeutów.

GOL! Arkadiusz Jędrych!

Roginić za Marca, Urynowicz za Dudzińskiego i Bergier za Araka.

Faul na Błądzie, będzie szansa na dośrodkowanie.

Próba dośrodkowania Rogali, ale zatrzymana na nogach obrońcy.

Bednarski za Gola.

Jędrych blokuje podanie w nasze pole karne.

Haydary próbował zaskoczyć Szczukę, jego strzał bardzo nieprecyzyjny.

Błąd dopadł do piłki przed polem karnym. Jego uderzenie wysoko nad poprzeczką.

Długa akcja GKS-u na połowie rywala. Dośrodkowanie Kołodziejskiego niestety za mocne.

Haydary za Żebrowskiego.

Dobra interwencja Wasielewskiego w polu karnym, zatrzymał pędzącego Żebrowskiego.

Uderzenie Jędrycha nad poprzeczką.

Blisko bramki samobójczej Arki po uderzeniu Marca! Niestety tylko kolejny stały fragment.

Odbita piłka trafiła do Marca, jego uderzenie zablokowane i kolejny korner dla GieKSy.

Błąd z 20 metrów, Kajzer z trudem wybija na rzut rożny.

A teraz Marzec na spalonym po podaniu Araka.

Nieudane uderzenie Marca sprzed pola karnego.

Jeszcze jedna próba GKS-u z rzutu rożnego.

Próbowaliśmy rozegrać po prawej stronie, ale ostatecznie bez dośrodkowania.

Rzut rożny dla GieKSy.

Rogala i Marzec próbowali zbudować akcję lewą stroną, ale dobrze reaguje obrona Arki.

GKS buduje od linii obrony i szuka przestrzeni między formacjami Arki.

Niecelny strzał Milewskiego.

Początek drugiej połowy.

Czubak głową ponownie i to jego drugie trafienie w tym meczu.

Czubak głową, ale nad poprzeczką.

Doliczone dwie minuty.

Adrian Błąd na chwilę oddala zagrożenie.

Rzut rożny dla Arki po próbie podania przed bramkę przez Milewskiego.

Bomba Repki sprzed pola karnego. Nad poprzeczką.

Złe podanie do Żebrowskiego, który mógł groźnie dośrodkować w pole karne.

Bardzo nieudane uderzenie Dudzińskiego.

Żółta kartka dla Gola. Szansa dla GKS-u na strzał z rzutu wolnego.

Żółta kartka dla Dudzińskiego.

Kontra Arki, zatrzymujemy strzał w polu karnym.

Dudziński uderzał sprzed pola karnego, piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Kajzera.

Szczuka broni groźne uderzenie Stępnia! Potem faul w naszym polu karnym i zacznie nasz bramkarz.

Odebraliśmy piłkę na połowie Arki i szukaliśmy podania w pole karne. Te jednak przerwane przez obrońcę.

Napastnik GKS-u wykorzystał dobre podanie Rogali.

GOL! JAKUB ARAK!

Za mocne podanie Dudzińskiego do wbiegającego w pole karne Wasielewskiego.

Pierwsza akcja Arki i gol Karola Czubaka.

Arak ścigał się po piłkę z Kajzerem i próbował strzelić z ostrego kąta. Niestety nie trafił w światło bramki.

Repka faulował bramkarza.

Rogala wpadł w pole karne i wywalczył kolejny rzut rożny dla GKS-u.

Dudziński na głowę Araka, ale tego uprzedził obrońca.

Błąd obrońcy Arki przed polem karnym, GKS rozwija akcję na połowie Arki.

Obrońca Arki wybija z linii bramkowej uderzenie głową Jędrycha.

Nieudane dośrodkowanie z rzutu wolnego Błąda. Potem Marzec wywalczył rzut rożny.

Marzec szukał długim podaniem Wasielewskiego. Z dużym trudem podanie przerwał obrońca.

• Obie drużyny już na murawie. Za moment rozpoczynamy mecz.

• Zmiana w bramce GKS-u. Dawida Kudłę (kontuzja) zastępuje Patryk Szczuka.

• W składzie GKS-u Katowice kilka zmian. Wraca Oskar Repka, Michał Kołodziejski oraz Daniel Dudziński. Początek meczu o godz. 20:00. Transmisja na Polsat Box Go oraz w centrum meczowym Statscore.