1-1

• Ivan Nekić (33)

Sandecja Nowy Sącz: Nomm - Nekić, Fall, Wróbel (90. Mas), Potoma (63. Kirss), Toporkiewicz (63. Palacz), Walski, Pawłowski (84. Nawotka), Słaby, Chmiel (84. Kasprzak), Boczek.

GKS Katowice: Kudła - Brzozowski (81. Rogala), Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski, Wasielewski - Błąd (81. Dudziński), Figiel, Marzec (61. Repka) - Arak (74. Kościelniak), Roginić (74. Bergier).

W sobotnie śnieżne popołudnie w Niepołomicach, GKS Katowice w ramach 23. kolejki Fortuna 1 Ligi rozegrał spotkanie z Sandecją Nowy Sącz, która z uwagi na przebudowę swojego stadionu, mecze ligowe rozgrywa na obiekcie, na którym na co dzień urzęduje Puszcza. W składzie GKS-u nastąpiło kilka zmian względem poprzedniego meczu. Michał Kołodziejski wyszedł  na środku obrony, z kolei na wahadle zameldował się Dawid Brzozowski. Od pierwszej minuty wyszli także Adrian Błąd oraz Jakub Arak, który stworzył duet napastników z Marko Roginiciem. Katowiczanie od początku spotkania mieli wyraźną przewagę, znacznie częściej kreując sytuacje na połowie Sandecji.

W 6. minucie Jakub Arak oddał dobry strzał głową i Karl-Romet Nomm musiał się naprawdę postarać, by zatrzymać futbolówkę zmierzającą do bramki gospodarzy. Sandecja rzadko wybierała się w nasze pole karne, ale w 23. minucie podanie na 11 metr zakończyło się strzałem rywala. Piłka była źle uderzona, ale przeszła po poprzeczce bramki strzeżonej przez Dawida Kudłę. W kolejnych fragmentach to znów GKS naciskał. W 33. minucie Mateusz Marzec wywalczył rzut rożny. Adrian Błąd wrzucił na głowę Arkadiusza Jędrycha i ten zbił w kierunku bramki, gdzie próba dobitki Michała Kołodziejskiego odbiła się od nogi Ivana Nekicia i wpadła do bramki. GieKSa wyszła na prowadzenie i szukała kolejnych goli.

Przed przerwą wynik nie uległ zmianie. Sandecja rozpoczęła od intensywnych ataków prawą stroną. Jednak w 58. minucie GKS miał rzut karny po zagraniu ręką w polu karnym. Niestety Jakub Arak nie zdołał zamienić tej okazji na drugiego gola dla swojego zespołu. To się zemściło, bo w 68. minucie Jakub Wróbel wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i precyzyjnym strzałem głową doprowadził do remisu. W 76. minucie na boisku pojawili się Dominik Kościelniak i Sebastian Bergier. Ten drugi zaraz po wejściu oddał strzał, który Nomm z trudem złapał. W końcówce z rzutu wolnego uderzał sprytnie Rafał Figiel. Nomm odbił piłkę nad siebie, dopadł do niej Bergier, ale uderzył w boczną siatkę. Wynik nie uległ zmianie.

• 90+5 min

Koniec meczu.

• 90+5 min

Repka do Bergiera, ale ten nie dopadł do niej w polu karnym.

• 90+3 min

Dudziński uderzony w głowę, zrobiło się zamieszanie przed naszą ławką rezerwowych.

• 90+2 min

Mas za Wróbla.

• 90+1 min

Sprytne uderzenie Figla, Nomm odbija niefortunnie, próbował dobić Bergier, ale trafił w boczną siatkę.

• 90 min

Doliczone 4 minuty.

• 90 min

Żółta kartka dla Słabego.

• 90 min

Faulowany Dudziński, szansa na dośrodkowanie w pole karne gospodarzy.

• 89 min

Kolejna próba wrzutki, ale bez konkretnego adresata.

• 88 min

GKS na połowie Sandecji, szukamy drugiego gola.

• 86 min

Repka sprzed szesnastki, ale nie trafił czysto w piłkę.

• 84 min

Nawotka za Pawłowskiego i Kasprzak za Chmiela.

• 82 min

Jędrych w polu karnym, zagrał piłkę na piąty metr, ale pewnie łapie Nomm.

• 81 min

Rogala za Brzozowskiego i Dudziński za Bląda.

• 80 min

Nieprecyzyjne dogranie Błąda.

• 78 min

Dośrodkowanie Chmiela, łapie Kudła.

• 77 min

Zatrzymujemy kontrę Sandecji.

• 76 min

Nomm łapie dobry strzał Bergiera.

• 76 min

Kołodziejski dograł na piąty metr, ale jako pierwszy do piłki dopadł obrońca gospodarzy.

• 75 min

Faul na Kościelniaku, szansa dla GKS-u na wrzutkę w pole karne.

• 75 min

Kudła łapie dośrodkowanie w nasze pole karne.

• 74 min

Kościelniak za Araka i Bergier za Roginicia.

• 74 min

Roginić sam chciał wykończyć akcję w polu karnym. Jego strzał wysoko nad poprzeczką.

• 71 min

Tym razem żółta kartka dla Marcina Wasielewskiego.

• 69 min

Żółta kartka dla Michała Kołodziejskiego.

• 68 min

Napastnik Sandecji wykorzystał dośrodkowanie i precyzyjnym strzałem głową daje gospodarzom remis.

• 68 min

Wróbel doprowadza do remisu.

• 67 min

Fall przed naszym polem karnym, dobrze przeszkadzał mu Figiel.

• 65 min

Żółta kartka dla Rafała Figla.

• 63 min

Kirss za Potomę i Palacz za Toporkiewicza.

• 62 min

Zagranie w pole karne Sandecji, ale piłka za wysoko zagrywana na głowę Roginicia.

• 61 min

Repka za Marca.

Nomm broni rzut karny Araka.

Rzut karny dla GKS-u.

VAR sprawdza rękę w polu karnym Sandecji.

GKS z kontrą. Arak nabija rywala i będziemy mieli rzut rożny.

Kudła odbija uderzenie, Jaroszek wybija sprzed bramki, kolejne ostrzeżenie ze strony Sandecji.

Próba uruchomienia Roginicia. Przerwane podanie.

Znów akcja Sandecji, wpadli w pole karne, ale interwencja Błąda zatrzymuje Wróbla.

Wasielewski blokuje strzał Wróbla z pola karnego. Sędzia dopiero po chwili odgwizdał spalony.

Zablokowane uderzenie z dystansu Błąda.

Błąd uderzał na bramkę Nomma z połowy boiska... Ten z problemami, ale łapie.

Wracamy do gry i walczymy GKS!

Koniec pierwszej połowy.

Było uderzenie głową, ale lot piłki kontrolował Kudła.

Rzut rożny dla gospodarzy.

Teraz Sandecja na naszej połowie. Staramy się nie dopuścić do dośrodkowania w pole karne.

Teraz strzał Marca nad poprzeczką.

Dobry odbiór Figla w środkowej strefie. Zabrał piłkę spod nóg Falla.

Figiel z 20 metrów, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Tym razem faul na Marcu i znów szansa dla GKS-u na dośrodkowanie.

Teraz faulowany Arak i szansa na dośrodkowanie w pole karne.

Stempel na Marcu. Stały fragment dla GKS-u.

Cały czas aktywnie szukamy gry skrzydłami.

Jędrych zgrał głową i Kołodziejski próbując uderzyć nabił rywala i piłka wpadła do bramki.

GOOOOL! Prawdopodobnie trafienie samobójcze Nekicia.

Odbite uderzenie Marca i mamy rzut rożny.

Marzec w pole karne po ziemi, ale podanie przerwane.

Jaroszek próbował uderzyć sprzed pola karnego, ale bez zagrożenia bramce rywala.

Kolejna wrzutka i strzał Araka, lecz Nomm bez problemów łapie.

Wrzutka na głowę Roginicia. Ten oddał strzał, ale niecelny.

Piłka po poprzeczce po strzale z pola karnego jednego z naszych rywali.

Jaroszek wybija głową.

Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla Sandecji.

Nomm w pojedynku z Arakiem, przez moment pusta bramka, ale źle uderzał Roginić. Ostatecznie sędzia odgwizdał faul na bramkarzu.

Wasielewski z lewej strony, wpadł w pole karne, ale jego próba dośrodkowania nieudana.

Sandecja ruszyła z kontrą i faul Brzozowskiego, który zobaczył żółtą kartkę.

Strzał sprzed pola karnego Marca. Piłka odbiła się od nóg obrońcy i mamy rzut rożny.

Figiel poprawił wrzutkę, ale piłka ląduje na dobrze ustawionym Fallu. Pozostajemy na połowie rywala.

Wasielewski szukał Araka w polu karnym. Sandecja wybija na rzut rożny.

Dobrze powalczył Marzec przejmując piłkę w środkowej strefie boiska.

Fall wybija piłkę zagrywaną na piąty metr.

Teraz faulowany Marzec i szansa GieKSy na wrzutkę w szesnastkę.

Marzec wpadł w pole karne, Sandecji udaje się wybić na aut.

Arak głową! Nomm wyciągnął się jak długi i zatrzymał piłkę zmierzającą do bramki.

Wybita wrzutka z rzutu wolnego Figla, potem faulowany Kołodziejski i raz jeszcze spróbujemy ze stałego fragmentu.

Warunki do gry w Niepołomicach bardzo trudne. Murawa jest grząska i cały czas pada śnieg.

Wrzutka Brzozowskiego, łapie Nomm.

• Obie ekipy na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

• W składzie GKS-u kilka zmian względem poprzedniego meczu. Michał Kołodziejski zagra na środku obrony, z kolei na wahadle melduje się Dawid Brzozowski. Od pierwszej minuty wyjdą także Adrian Błąd oraz Jakub Arak, który stworzy duet napastników z Marko Roginiciem. Początek meczu o godz. 15:00. Transmisja na platformie Polsat Box Go oraz w centrum meczowym Statscore.