• Fernandez (49)
  • Fernandez (54)
  • Rodado (64)

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Tanżyna (58. Bergier), Kołodziejski - Marzec (58. Błąd), Repka (65. Urynowicz), Figiel, Dudziński (58. Brzozowski) - Roginić (65. Arak).

Wisła Kraków: Biegański - Rodriguez (82. Duda), Moltenis, Igbekeme (74. Basha), Rodado (74. Benito), Fernandez (89. Żyro), Villar (74. Gruszkowski), Jaroch, Łasicki, Junca, Mula.

W hitowym meczu 22. kolejki Fortuna 1 Ligi, GKS Katowice w mroźną sobotę zmierzył się przy Bukowej z Wisłą Kraków. Trener Rafał Górak dokonał trzech zmian w składzie względem poprzedniego spotkania. W pierwszej jedenastce wyszli Michał Kołodziejski, Oskar Repka oraz Marko Roginić. Pierwszą dogodną sytuację miała GieKSa. W 15. minucie Marko Roginić piłkę zagrywaną w pole karne zbił do Daniela Dudzińskiego i ten przymierzył sprzed szesnastki, ale futbolówka o centymetry minęła słupek bramki Mikołaja Biegańskiego. Wisła dobrze broniła i co jakiś czas ruszała z dynamicznymi akcjami. W 26. minucie Luis Fernandez podawał wzdłuż bramki GieKSy i na nasze szczęście żaden z jego kolegów podania nie zamykał. Chwilę później David Junca potężnie uderzył nad naszą poprzeczką z 16 metrów.

W 42.minucie szansę mieli gospodarze. Wrzutka z prawej strony spadła pod nogi Marko Roginicia, który czekając na futbolówkę w polu karnym nie zastanawiał się długo i uderzył na krótki słupek. Niestety tym razem trafił w boczną siatkę. Przed przerwą żadna z drużyn nie miała więcej sytuacji na rozpoczęcie strzelania. Na drugie 45 minut wracaliśmy więc z bezbramkowym remisem. W 49. minucie stan rzeczy uległ zmianie, gdy Luis Fernandez mocno wrzucił w pole karne i piłka przeleciała nad głowami wszystkich całkowicie zaskakując Dawida Kudłę. Wisła wyszła na prowadzenie w sytuacji, która wydawała się dla GieKSy niegroźna.

W 54. minucie było już 2:0 dla krakowian, gdy faulowany w polu karnym Luis Fernandez zamienił jedenastkę na gola. Dziesięć minut później Angel Rodado wykorzystał podanie kolegi i po raz trzeci w tym meczu wpakował piłkę do bramki GKS-u. Katowiczanom udało się odpowiedzieć w 69. minucie za sprawą trafienia Jakuba Araka. Podopieczni trenera Rafała Góraka mieli 20 minut na odwrócenie losów spotkania. GKS ruszył do ataku, znacznie częściej zagrażając bramce Wisły. Mimo starań, wynik spotkania nie uległ zmianie, co oznaczało, że Wisła opuszczała Katowice z kompletem punktów.

Żółta kartka dla Bashy.

Doliczone 3 minuty.

Żyro za Fernandeza.

Błąd w pole karne do Araka, ale jego uderzenie nad poprzeczką.

Druga piłka spadła pod nogę Brzozowskiego, ale jego uderzenie sprzed pola karnego nad poprzeczką.

Brzozowski na spalonym po podaniu Figla.

Duda za Rodrigueza.

Wrzutka Wasielewskiego. O piłkę walczył Arak, ale obrońca wybił mu ją spod nóg.

Wisła przed naszym polem karnym.

Dobrze podawana piłka z rzutu rożnego, zabrakło jedynie skutecznego wykończenia.

Rzut rożny dla GieKSy.

Jaroszek blokuje uderzenie Muli.

Gruszkowski za Villara, Benito za Rodado, Basha za Igbekeme

Dwie groźne wrzutki w pole karne Wisły, z oboma radzi sobie obrona gości.

Rzut rożny dla GKS-u. Domagaliśmy się karnego po tym, jak w polu karnym upadł Bergier.

Gol Jakuba Araka!

Wrzutka w pole karne Wisły, ale na pozycji spalonej Jakub Arak.

Urynowicz za Repkę i Arak za Roginicia.

Dośrodkowanie w nasze pole karne i gola strzela Rodado.

Ruszyła kontra Wisły. Jaroszek zatrzymuje.

Biegański łapie wrzutkę Błąda.

Brzozowski za Dudzińskiego, Błąd za Marca i Bergier za Tanżynę.

Kołodziejski na głowę Roginicia. Ten dobrze przypilnowany przez obrońcę nie był w stanie oddać groźnego strzału.

Roginić wyprowadził szybką akcję, ale źle podał przy rozprowadzeniu akcji.

Drugi gol Fernandeza.

Faul Tanżyny na Fernandezie, rzut karny dla gości.

Żółta kartka dla Arkadiusza Jędrycha.

Gol dla Wisły. Strzelcem Luis Fernandez.

Fernandez w naszym polu karnym, rzut rożny dla Wisły.

Ruszyliśmy z kontrą, niestety Daniel Tanżyna nie dogadał się z Mateuszem Marcem.

Wracamy do gry, do boju GKS!

• 45+3 min

• 45+3 min

Kudła łapie dośrodkowanie z prawej strony.

Wrzutka w pole karne na głowę Jędrycha, ale jego strzał za lekki, by zaskoczyć Biegańskiego.

Mula próbował przelobować Kudłę, ale ten czujny.

Kontra GKS-u i strzał Repki sprzed pola karnego, lecz wysoko nad poprzeczką.

Była analiza VAR potencjalnego zagrania ręką w polu karnym Wisły, ale sędzia nakazał kontynuowanie gry.

Zamieszanie w polu karnym Wisły. Piłka po naszym strzale nad poprzeczką.

Dudziński wywalczył rzut rożny.

Roginić z piłką na nodze! Niestety uderza w boczną siatkę.

Wasielewski zderzył się z rywalem w polu karny. Jaroszek pomógł się Muli pozbierać.

Nieprzyjemne uderzenie sprzed pola karnego ląduje w rękach Kudły.

Groźne podanie w nasze pole karne po akcji prawą stroną. Na szczęście piłka odbita ląduje w nogach naszego defensora.

Dośrodkowanie Wasielewskiego zatrzymane przez obrońcę.

Przejęliśmy piłką na połowie Wisły. Roginić oddał strzał, ale ten odbił się od rywala i mamy rzut rożny.

Kudła łapie próbę mocnego podania.

Junca potężnie nad naszą poprzeczką! Piłka przekierowana i rzut rożny dla gości.

Nie udało się wyprowadzić dośrodkowania. Wisła ruszyła z kontrą i Fernandez strzela obok słupka.

Roginić z piłką w polu karnym. Przełożył, uderzył, ale nabił obrońcę i mamy rzut rożny.

Dobrze uruchomiony Fernandez podawał wzdłuż bramki, na szczęście nie miał kto tego podania zamknąć i zacznie z piątki Kudła.

Jędrych wybija piłkę po zagraniu rywala na piąty metr.

Wracamy do gry po krótkiej przerwie. Fernandez kontynuuje zmagania.

Pomocy potrzebuje Fernandez.

Jaroszek faulował na środku boiska jednego z graczy Wisły. Zrobiło się przez moment gorąco, ale nastroje szybko się uspokoiły.

Roginić do Dudzińskiego, jego strzał centymetry obok słupka!

Marzec domagał się faulu przed polem karnym. Gwizdek sędziego milczy.

Kudła łapie wysokie dośrodkowanie.

Wrzutka w nasze pole karne z prawej strony. Wasielewski wybija na rzut rożny.

Rozprowadziliśmy akcję lewą stroną. Kołodziejski przedobrzył z dośrodkowaniem.

Udaje nam się wybić piłkę z naszego pola karnego.

Kolejny rzut rożny dla Wisły.

Akcja prawą stroną GKS-u, ale nie udało się wrzucić piłki w pole karne.

Kołodziejski przerywa akcję Wisły wybiciem na aut.

Zamieszanie w naszym polu karnym, ale oddalamy po długiej walce w powietrzu.

Rzut rożny dla Wisły, po strzale Jarocha.

• Obie ekipy już na murawie, za moment rozpoczynamy mecz.

• W meczu 22. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Katowice podejmie przy Bukowej Wisłę Kraków. W składzie GieKSy doszło do kilku zmian względem poprzedniego spotkania. Na lewym wahadle zagra Michał Kołodziejski, w środku Oskar Repka, a naszą "dziewiątką" będzie Marko Roginić. Początek meczu o godz. 17:30, transmisja na Polsat Sport News.