2-1

• Jędrych (90)

Zagłębie Sosnowiec: Gliwa - Bykow, Sobczak, Dalić, Bonecki, Jończy, Borowski, Rozwandowicz, Karwot, Wrzesiński, Troć (90. Chęciński).

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Tanżyna, Wojciechowski (74. Kołodziejski) - Kościelniak (62. Urynowicz), Dudziński, Figiel, Marzec (62. Bergier) - Arak (78. Roginić).

25 lutego 2023 roku to data, która zapisze się w historii Zagłębia Sosnowiec. Przy okazji spotkania z GKS-em Katowice sosnowiczanie po raz pierwszy grali na nowym stadionie w Zagłębiowskim Park Sportowy. W składzie trenera Rafała Góraka doszło do jednej zmiany wymuszonej urazem Grzegorza Rogali. Jego miejsce zajął Zbigniew Wojciechowski. Spotkanie niestety odbyło się bez udziału kibiców gości, którzy nie dostali od organizatora zgody na to, by obejrzeć mecz z trybun nowego obiektu. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy. W 8. minucie Dawid Kudła popełnił błąd przy wybiciu piłki i skorzystał z niego Meik Karwot wyprowadzając Zagłębie na prowadzenie.

GieKSa w kolejnych minutach próbowała sforsować defensywę Zagłębia, ale przychodziło jej to z dużym trudem. Mogliśmy liczyć na szanse ze stałych fragmentów gry, ale z tymi również dobrze radzili sobie podopieczni Dariusza Dudka. W pierwszej części meczu GKS Katowice nie miał dogodnych szans na to, by doprowadzić do remisu. Drugiego gola szukało Zagłębie. Po uderzeniu z 25 metrów Sobczaka Kudła odbił piłkę przed siebie i zaraz dopadł do niej obrońca oddalając zagrożenie. Groźny moment miał miejsce w 38. minucie, gdy Arkadiusz Jędrych popychany przez Sebastiana Boneckiego wpadł w bandę okalającą boisko. Na szczęście kapitan GieKSy kontynuował grę.

Na drugie 45 minut wracaliśmy z wynikiem 1:0 dla gospodarzy. GieKSa rozpoczęła z animuszem, ale w 55. minucie dobrze w pole karne wszedł Adrian Troć i skierował piłkę do bramki katowiczan strzałem na długi słupek. Sędzia analizował sytuację na VARze, ale gol ostatecznie został uznany. W 61. minucie GKS mógł nawiązać kontakt, ale strzał z rzutu wolnego Daniela Dudzińskiego zatrzymał się na słupku. W 68. minucie po wrzutce w pole karne Zagłębia uderzał Jędrych, ale piłka nieznacznie minęła słupek bramki Michała Gliwy. W 74. minucie na boisku pojawił się Michał Kołodziejski, który zmienił Zbigniewa Wojciechowskiego. Ten ucierpiał podczas mocnego zderzenia z rywalem w naszym polu karnym.

W 90. minucie sędzia podyktował rzut karny dla GKS-u, który na bramkę zamienił Arkadiusz Jędrych. To rozpaliło nadzieję katowiczan. Mimo starań, więcej zagrożenia pod bramką Zagłębia stworzyć się nie udało i GieKSa musiała uznać wyższość sosnowiczan.

• 90+7 min

Koniec meczu.

• 90+6 min

Żółta kartka dla Figla.

• 90+5 min

Chęciński za Trocia.

• 90+5 min

W polu karnym zderzyło się dwóch graczy.

• 90+4 min

Faulowany przed polem karnym Urynowicz. Szansa na dośrodkowanie.

• 90+2 min

Wrzutka Wasielewskiego, ale źle główkował Roginić.

• 90 min

GOL JĘDRYCHA! WALCZYMY!

• 90 min

Doliczone 6 minut.

• 90 min

Karny po faulu na Urynowiczu.

• 88 min

Wrzutka Dudzińskiego... piłka przeleciała obok głów wszystkich piłkarzy.

• 86 min

Żółta kartka dla Roginicia.

• 85 min

Figiel w pole karne Zagłębia, ale miejscowi skutecznie oddalają.

• 81 min

Wpadł w nasze pole karne Wrzesiński, ale wcześniej był na spalonym.

• 78 min

Roginić za Araka.

• 77 min

Arak zgrywał głową do wbiegającego Kołodziejskiego, ubiegł go Gliwa.

• 74 min

Kołodziejski za Wojciechowskiego.

• 73 min

Wojciechowski będzie potrzebował zmiany.

• 71 min

W naszym polu karnym zderzyło się dwóch graczy. Od razu pobiegły do nich sztaby medyczne.

• 70 min

Gliwa łapie dośrodkowanie Dudzińskiego.

• 70 min

Rzut rożny dla GKS-u po tym, jak Wasielewski wjechał w pole karne.

• 68 min

Strzał Jędrycha obok słupka.

• 66 min

Wybijamy piłkę z linii bramkowej po zamieszaniu. Sędzia później podnosi chorągiewkę, bo jeden z graczy Zagłębia był na spalonym.

• 65 min

Żółta kartka dla Jaroszka za faul na Trociu.

• 64 min

Strzał Bergiera z 25 metrów. Ląduje w rękach Gliwy.

• 63 min

Kontra GKS-u, ale Dudziński źle podawał do Wasielewskiego. W odpowiedzi kontra gospodarzy, Kudła łapie uderzenie Sobczaka.

• 62 min

Jędrych naprawia błąd po złym podaniu głową do Kudły wybiciem na aut.

• 62 min

Urynowicz za Kościelniaka i Bergier za Marca.

• 61 min

Dudziński z rzutu wolnego w słupek!

Faulowany Jaroszek, GKS będzie miał okazję na strzał z 20 metrów.

Troć podwyższa dla Zagłębia.

Żółta kartka dla Rozwandowicza.

Dobra próba, bo piłka przekierowana w kierunku brami po podaniu w szesnastkę. Niestety Zagłębie w porę wybija.

Piłka spadła w polu karnym pod nogi Araka, ale ten nie był w stanie skierować jej do bramki. Rzut rożny dla GKS-u.

Zagłębie przed naszym polem karnym. Uderzał Troć, ale obok bramki.

Gliwa łapie dośrodkowanie Araka.

Faulowany Arak, szansa na dośrodkowanie.

GKS z większym animuszem, szukamy podań otwierających grę.

Wracamy na drugą połowę. Walcz GieKSa!

• 45+1 min

Koniec pierwszej połowy.

Doliczona minuta.

Za mocne dośrodkowanie Wojciechowskiego po dobrym podaniu Tanżyny.

Kudła odbija uderzenie Sobczaka.

Żółtą kartką obejrzał Daniel Dudziński.

Kapitan GKS-u na szczęście wraca do gry.

Bonecki za to zagranie zobaczył żółtą kartkę

Jędrych z impetem popychany przez rywala wpadł w bandy. Potrzebuje pomocy naszych fizjoterapeutów.

Troć wpadł w nasze pole karne, blokujemy jego uderzenie.

Zagłębie zaraz po naszym rożnym ruszyło z kontrą, ale Sobczak źle podawał.

A teraz szansa z rzutu rożnego.

Rzut z autu dla GKS-u na wysokości pola karnego rywala.

Wrzutka w nasze pole karne, Wasielewski wybija na rzut rożny.

Żółta kartka dla Sobczaka za faul na Figlu w polu karnym GKS-u.

Jędrych zatrzymuje rajd Sobczaka.

Ta sama próba Dudzińskiego, radzi sobie z nią obrona gospodarzy.

Wybita wrzutka Kościelniaka.

Marzec w wyścigu po piłkę z Gliwą. Futbolówkę na 15 metrze łapie bramkarz Zagłębia.

Długie podanie Jędrycha do Wojciechowskiego... niestety za mocne.

Zagłębiu udaje się oddalić zagrożenie.

Faulowany Kościelniak, kolejna szansa na dośrodkowanie dla GKS-u.

Strata GKS-u przed własną bramką, powrót Wasielewskiego ratuje nas przed groźną sytuacją dla gospodarzy.

Uderzał głową Jaroszek, ale piłka przeleciała nad bramką.

Faulowany Arak. GKS z szansą na dośrodkowanie w pole karne.

Figiel próbował uruchomić Wojciechowskiego, podanie jednak za mocne.

Błąd Kudły, gol Karwota.

Tanżyna wybija głową groźne dośrodkowanie.

Gospodarze wybijają wrzutkę Dudzińskiego.

Tanżyna faulowany przed polem karnym, szansa dla GieKSy na dośrodkowanie lub strzał.

Sobczak z dystansu, piłka wypadła Kudle z rąk, ale się poprawia.

GKS rozgrywa na połowie Zagłębia.

• Obie ekipy już na murawie. Za moment rozpoczynamy mecz.

• Przed nami mecz 21. kolejki Fortuna 1 Ligi. Zagłębie Sosnowiec tym starciem inauguruje rywalizację na nowym stadionie. W składzie GKS-u jedna zmiana - Zbigniew Wojciechowski zastąpił Grzegorza Rogalę. Rozpoczynamy o 17:30, transmisja za pośrednictwem Polsatu Sport Extra.