GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Janiszewski, Jędrych, Tanżyna (63, Kołodziejski), Rogala (83. Wojciechowsku), Kościelniak, Repka (83. Urynowicz), Marzec, Dudziński, Arak (70. Bergier). Trener: Rafał Górak

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Igonen - Bonifacio (67. Janota), Wypych, Vitelli, Biliński, Simonsen, Roman (87. Celtik), Hartherz (78. Milasius), Drzazga (78. Sitek), Rodriguez, Neugebauer (78. Misztal). Trener: Dariusz Żuraw

Sędzia: Karol Arys (Szczecin)

Żółte kartki: Milasius (Podbeskidzie)

Przebieg spotkania

W deszczowe niedzielne południe, GKS Katowice rozegrał swój pierwszy mecz przy Bukowej po zakończeniu zimowej przerwy. Naszym rywalem było Podbeskidzie Bielsko-Biała. W składzie drużyny trenera Rafała Góraka doszło do kilku zmian, co było spowodowane przekroczeniem limitu żółtych kartek przez Bartosz Jaroszka oraz Rafała Figla. W ich miejsce na boisku zameldowali się Grzegorz Janiszewski oraz Oskar Repka. Ponadto od pierwszej minuty wyszedł Dominik Kościelniak. Na ławce natomiast znalazł się Szymon Krawczyk, zawodnik Akademii “Młoda GieKSa”, który niedawno został uprawniony do gry w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. Lepiej zaczęli gości. W 8. minucie Florian Hartherz uderzał z 20 metrów i Dawid Kudła wybił piłkę na rzut rożny. Chwilę później sygnał do ataku dał GKS-owi Mateusz Marzec, którego strzał zza pola karnego został przekierowany na rzut rożny.

Od tego momentu to katowiczanie zaczęli wykazywać się większą inicjatywą. GieKSa próbowała atakować oboma skrzydłami, ale nawet gdy udawało się dograć piłkę w pole karne, z groźną sytuacją radziła sobie defensywa Podbeskidzia lub piłka lądowała w rękach Matveiego Igonena. Najlepszą sytuację miał w 27. minucie Grzegorz Rogala. Po rzucie rożnym piłka znalazła się pod nogami naszego zawodnika i ten szukał miejsca na strzał pomiędzy obrońcami. Dobrze w bramce zachował się golkiper gości odbijając uderzenie. Chwilę później instynktem wykazał się Arkadiusz Jędrych, gdy naprawił błąd kolegi blokując uderzenie Joana Romana z 16 metrów. Tuż przed końcem drugiej połowy Krzysztof Drzazga otrzymał podanie na głowę po stracie GieKSy na własnej połowie. Znakomita interwencja Kudły uratowała nas przed stratą gola.

Jeszcze przed przerwą katowiczanie ruszyli z szybką akcją. Oskar Repka wychodził sam na sam, ale Dominik Kościelniak podał za jego plecy i niestety straciliśmy swoją szansę. Na drugą połowę wracaliśmy z bezbramkowym remisem. Podbeskidzie od pierwszych minut po powrocie zaczęło stosować mocniejszy pressing. W 55. minucie grożny strzał oddał Kamil Biliński. Uderzenie na szczęście było zablokowane i złapał je Dawid Kudła. Niestety minutę później Biliński się poprawił i strzałem głową pokonał naszego bramkarza. W 60. minucie uderzeniem głową próbował odpowiedzieć Jakub Arak i Igonen zatrzymał piłkę z najwyższym trudem. Jednak chwilę później swojego pierwszego gola w Fortuna 1 Lidze zdobył Grzegorz Rogala. Uderzenia z 30 metrów było tak potężne, że bramkarz Podbeskidzia musiał skapitulować. W kolejnym odcinku tego spotkania próbował Biliński, ale jego mocne uderzenie leciało prosto w Kudłę.

W 70. minucie na boisku pojawił się Sebastian Bergier, dla którego był to debiut w koszulce GieKSy. Już pięć minut później miał swoją pierwszą okazję, gdy świetnie w pole karne wszedł Marzec i dograł prosto na nogę Bergiera. Jego uderzenie zatrzymało się jednak na dobrze ustawionym bramkarzu Podbeskidzia. W 88. minucie tuż po wejściu Emre Celtik obił poprzeczkę bramki GieKSy, choć można było odnieść wrażenie, że Kudła kontroluje lot piłki. W ostatniej akcji meczu piłka wpadła do naszej bramki po złym chwycie Kudły, ale sędzia na szczęście dla GieKSy dopatrzył się spalonego. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Składy

90+4

Koniec meczu.

90+4

Piłka w naszej bramce... ale sędzia dostał sygnał, że był spalony. Spore szczęście GieKSy.

90+3

Bergier odpychał obrońcę, a szkoda, bo Marzec mógł się znaleźć w dogodnej sytuacji.

90

Doliczone 4 minuty.

90

Kościelniak z 20 metrów! Niestety nad poprzeczką.

89

Żółta kartka dla Milasiusa za faul na Kościelniaku.

88

Rzut rożny dla gości.

88

Poprzeczka po uderzeniu Celtika. Można było odnieść wrażenie, że Kudła kontroluje lot piłki.

87

Celtik za Romana.

87

Wasielewski dogrywał w pole karne, zatrzymał podanie obrońca.

85

Złe podane Bilińskiego, łapie Kudła.

83

Wojciechowski za Rogalę i Urynowicz za Repkę.

82

Na razie gramy w dziesięciu. Uderzenie Romana obok słupka.

81

Wszystko wskazuje na to, że Rogala będzie potrzebował zmiany.

80

Głową Kołodziejski, ale za lekko, by zaskoczyć Igonena.

80

Podbeskidzie wybija, ale mamy aut na wysokości pola karnego rywali.

79

Jeszcze jeden rzut rożny dla GieKSy.

78

Zablokowane uderzenie Marca, mamy rzut rożny.

78

Sitek za Drzazgę, Milasiusa za Hartherza i Misztal za Neguebauera.

77

Skurcze złapały Grzegorza Rogalę, chwila przerwy.

75

Bergier! Igonen broni nogą strzał naszego napastnika.

74

Marzec szukał Bergiera w polu karnym, piłkę przechwycił Igonen.

74

Neugebauer wraca na boisko.

73

Jeden z piłkarzy Podbeskidzia leży na boisku i potrzebuje pomocy fizjoterapeutów.

72

Uff, piłka pod nogami Bilińskiego, ale jego strzał na szczęście zalokowany.

70

Bergier za Araka. Debiut nowego piłkarza GKS-u.

69

Kudła zatrzymuje uderzenie z pola karnego. Dobra interwencja. Potem odbija mocny strzał Bilińskiego.

67

Janota za Bonifacio.

67

Dogranie Kościelniaka na głowę Marca, odrobinę za wysokie.

65

Marzec na głowę Araka, odrobinę za wysoko.

64

Kolejna szansa na kontrę GKS-u, ale podanie Repki zatrzymane przez obrońcę.

63

Arak wbiegł w pole karne, ale jego uderzeniu zabrakło precyzji.

63

Kołodziejski za Tanżynę.

62

GOOOOOOOL! GRZEGORZ ROGALA HUKNĄŁ Z 30 METRÓW!

60

Teraz atak GKS-u. Arak głową i z największym trudem zatrzymuje Igonen!

59

Inicjatywa należy do gości. Uderzenie z daleka Wypycha wysoko nad poprzeczką.

56

Kamil Biliński daje gościom prowadzenie. Jego strzał głową odbił się od nogi Kudły i wpadł do bramki.

55

Strata i kontra Podbeskidzia. Na szczęście zablokowany strzał Bilińskiego łapie Kudła.

55

Podbeskidzie zaczęło stosować mocniejszy pressing.

52

Zagranie w nasze pole karne, dobrze z bramki wychodzi Kudła.

51

Groźnie przed naszym polem karnym. Drzazga oddał strzał, ale piłka nie leciała w światło bramki.

49

Janiszewski wygrywa pojedynek główkowy i aut dla gości.

48

Najpierw Dudziński z piłką w polu karnym ale zablokowany. Potem kontra Podbeskidzia i Jędrych blokuje uderzenie Drzazgi. Rzut rożny dla gości.

48

Rajd Marca, nabił obrońcę i mamy rzut z autu.

46

Wracamy na drugą połowę. Do boju GKS!

45

Koniec pierwszej połowy.

44

W odpowiedzi groźnie Podbeskidzie. Neugebauer źle przyjął w polu karnym i to nas uratowało.

44

Szkoda dobrej sytuacji GKS-u. Kościelniak zagrywał za plecy Repki, który wychodził sam na sam.

43

Igonen łapie dośrodkowanie Dudzińskiego.

42

Faulowany Kościelniak, 35 metrów do bramki Podbeskidzia.

42

Kudła broni uderzenie głową Drzazgi. Najlepsza sytuacja gości w tym spotkaniu.

41

Wypych nie trafia w piłkę po dośrodkowaniu. Zacznie Kudła.

40

Wasielewski wybija piłkę spod nóg Bilińskiego, który był już w naszym polu karnym.

39

Piłka na głowę Janiszewskiego, przeszkadzał mu obrońca i choć domagaliśmy się rzutu rożnego, sędzia wskazał na piątkę.

38

Dudziński kąśliwie uderzał z ostrego kąta! Igonen ratuje się wybiciem na rzut rożny.

36

Faul na Rogali. Szansa dla GKS-u na wrzutkę w pole karne.

35

Akcja rywala prawą strona. Wrzutka na długi słupek i ratuje nas fakt, że Hartherz źle uderza w piłkę.

33

Dobre zachowanie defensywy GKS-u. Blokujemy podanie w pole karne i znów zaczniemy z piątki.

32

Jędrych naprawia błąd kolegi i blokuje uderzenie Romana. Rzut rożny dla Podbeskidzia po kolejnym bloku naszego kapitana.

31

Radzimy sobie z wrzutką w nasze pole karne. Zacznie z piątki Kudła.

30

Faul Dudzińskiego, 30 metrów do bramki GKS-u.

28

Jędrych próbował przewrotką. Wyprowadził uderzenie, ale piłka grzęźnie w rękach Igonena.

27

Rogala uderzał w polu karnym! Trafił jednak w nogi rywali.

27

Kościelniak w pole karne, ale prosto na głowę obrońcy. Podbeskidzie się trochę pogubiło i mamy rzut rożny.

26

Kudła pewnie łapie górną piłkę.

25

Wasielewski blokuje podanie. Goście mają rzut rożny.

24

Strzał Repki z 30 metrów... prosto w ręce Igonena.

23

Arak dostał podanie w pole karne, przygotowywał się do strzału, jednak próba zbyt lekka, by zaskoczyć bramkarza.

22

Nieudane dośrodkowanie Repki.

20

Aj, piłka spadła pod nogę Araka w polu karnym, ale obrońca przeszkadzał mu na tyle skutecznie, że nie uniemożliwił czysty strzał na bramkę.

19

Znów wybita piłka na aut po rajdzie Kościelniaka, który przegrał wyścig z Rodriguezem.

18

Uderzenie z 25 metrów Araka, ale nie sprawiło problemów bramkarzowi gości.

17

Rodriguez zatrzymał wślizgiem akcję prawą stroną GKS-u. Zaczniemy z autu na wysokości pola karnego rywali.

15

Roman szukał podania do wbiegającego Drzazgi, ale się pomylił i zaczniemy z piątki.

14

Piłka w naszym polu karnym, dopadło do niej dwóch graczy Podbeskidzia i na nasze szczęście przeszkodzili sobie w próbie oddania strzału.

13

Zagranie w pole karne gości. Jakub Arak czekał aż do zasłoniętej przez niego piłki podbiegnie kolega, obrońcy nas uprzedzili.

11

Igonen wybił, z pierwszej piłki próbował Kościelniak, ale jego próba niecelna.

11

Uderzenie Marca z 20 metrów, obok słupka bramki. Będzie jednak rzut rożny dla GieKSy.

9

Harthez podawał w pole karne, ale wybijamy. Groźna akcja Podbeskidzia lewą stroną.

8

Dogranie w szesnastkę GKS-u za mocne i Kudła zacznie z piątki.

8

Uderzenie Hartheza, Kudła wybija na rzut rożny.

7

Podbeskidzie ruszyło z szybką akcją, ale złe podanie do Bilińskiego wypada na aut.

6

Kościelniak szukał dogrania do Araka, ale panowie się nie zrozumieli i piłkę przejął Igonen.

4

Podbeskidzie wychodziło z akcją lewą stroną, ale jeden z graczy na pozycji spalonej.

2

Uderzenie Romana z 20 metrów, ale spokojnie łapie Kudła.

1

Przed rozpoczęciem spotkania miła uroczystość. Marcin Urynowicz otrzyma pamiątkowe zdjęcie za rozegranie 100 meczów w barwach GieKSy.

Obie ekipy już na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

GKS Katowice w ramach 20. kolejki Fortuna 1 Ligi zmierzy się na własnym boisku z Podbeskidzie Bielsko-Biała. W składzie katowiczan brakuje pauzujących za kartki Bartosza Jaroszka oraz Rafała Figla. Ich miejsce zajęli odpowiednio Grzrgorz Janiszewski oraz Oskar Repka. Początek spotkania o godz. 12:40. Spotkanie GKS Katowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała można obejrzeć na kanale Polsat Sport lub w internecie w modelu subskrypcyjnym na platformie Polsat Box Go lub w formule PPV w centrum meczowym STATSCORE.