0-0

Stal Rzeszów

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Arak (81. Szwedzik), Błąd (81. Kościelniak), Figiel, Dudziński (62. Bród) - Roginić (62. Repka).

Stal Rzeszów: Pęksa - Danielewicz, Prokić, Małecki (65. Mustafaev), Góra, Głowacki, Polowiec (90. Marczuk), Wolski, Michalik (83. Kłos), Olejarka (83. Sadłocha), Oleksy.

W ostatnim domowym meczu października GieKSa podjęła Stal Rzeszów. Zespoły w ligowej tabeli dzieliła różnica zaledwie dwóch punktów, zatem przy Bukowej mieliśmy być świadkami interesującego starcia. W składzie rywali znalazło się dwóch były graczy GKS-u, mianowicie Andreja Prokić oraz Damian Michalik. Trener Rafał Górak postanowił przywrócić do pierwszej jedenastki Marko Roginicia. Zgodnie z oczekiwaniami, Stal wyszła bardzo wysoko, stosując agresywny pressing, co miało zmusić katowiczan do błędu. W 11. minucie po podaniu w pole karne uderzał Dawid Olejarka. Piłka odbiła się od nóg interweniującego Arkadiusza Jędrycha i uderzyła w słupek bramki strzeżonej przez Dawida Kudłę.

Trzy minuty później stuprocentową sytuację zmarnował Damian Michalik. Stal odzyskała piłkę na naszej połowie i wyszła z szybką akcją. Michalik po podaniu kolegi znalazł się oko w oko z Dawidem Kudłą, ale nasz bramkarz był bardzo dobrze ustawiony i odbił uderzenie nogą. Pierwszy fragment meczu należał do gości. W kolejnych minutach udało nam się oddalić zagrożenie i zahamować zapędy rywala. Swoje szanse GKS miał głównie ze stałych fragmentów. Po jednym z nich piłka na 8 metrze spadła na głowę Jakuba Araka. Napastnik GieKSy strzelił jednak prosto w ręce dobrze ustawionego Przemysława Pęksy. W pierwszej części więcej okazji żadna z ekip już nie miała. Na drugą część wracaliśmy z bezbramkowym remisem.

W 47. minucie Andreja Prokić posłał świetnie podanie w pole karne. Jego kolega uderzył w słupek i przy próbie dobitki strzał zablokował Jędrych. Sędzia jednak dopatrzył się przekroczenia przepisów i wskazał na jedenastkę. Długo trwała analiza VAR. Ostatecznie pan Mateusz Złotnicki zmienił swoją decyzję i kontynuowaliśmy grę przy stanie 0:0. To Stal była w tym momencie meczu zdecydowanie groźniejszym zespołem. Co chwilę musieliśmy oddalać zagrożenie po licznych stałych fragmentach gry. W 87. minucie Patryk Szwedzik ścigał się po piłkę z Pęksą po nie najlepszym podaniu kolegi. Bramkarzowi Stali udało się uprzedzić naszego zawodnika. W 88. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Michał Kołodziejski, więc mecz kończyliśmy w dziesiątkę. Nie było łatwo, ale mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

• 90+7 min

Koniec meczu. Remis przy Bukowej.

Wasielewski w pole karne, problemy Stali, ale ostatecznie wychodzą z własnej połowy.

Marczuk za Polowca.

Repka stracił piłkę w środku boiska, na szczęście kontra zakończona złym strzałem rywala.

Pęksa łapie wrzutkę ze stałego fragmentu posłaną przez Figla.

Żółta kartka dla Łukasza Góry.

Doliczone aż 7 minut.

Druga żółta w konsekwencji czerwona kartka dla Michała Kołodziejskiego.

Szwedzik ścigał się z Pęksą po złym podaniu rywala, bramkarzowi Stali udaje się wybić piłkę spod nóg naszego zawodnika.

Pęksa łapie dośrodkowanie Wasielewskiego.

Kłos za Michalika i Sadłocha za Olejarkę.

Bardzo groźnie w naszym polu karnym, Rogala przerywa podanie, które rywal mógł wykończyć strzałem na bramkę.

Kościelniak za Błąda i Szwedzik za Araka.

Podanie Michalika na 5 metr, dobrze blokuje Jędrych.

Interwencja Wasielewskiego i jeszcze jeden rzut rożny dla gości.

Kołodziejski wybija głową na rzut rożny.

Faul Kołodziejskiego, 30 metrów do bramki Dawida Kudły.

Jaroszek wybija piłkę spod nóg Prokicia.

Dobre zachowanie Bróda na środku boiska. Wywalczył aut otoczony dwójką obrońców.

Za mocne podanie do Araka w pole karne.

Żółta kartka dla Piotra Głowackiego za próbę wymuszenia faulu.

Jędrych kontynuuje grę.

Na murawie leży Jędrych, mamy nadzieję, że to nic poważnego.

Jędrych przerywa groźne podanie w nasze pole karne. Potem Jaroszek zatrzymuje podanie do rywala wychodzącego na otwartą pozycję.

GieKSa z szansą na kontrę, ale Błąd podał do Figla w momencie, w którym ten się zatrzymał.

Mustafaev za Małeckiego.

Figiel próbował uruchomić Wasielewskiego, za mocne podanie.

Repka za Roginicia i Bród za Dudzińskiego.

GKS próbuje rozegrać, ale dobry pressing stosuje Stal.

Kołodziejski blokuje strzał Prokicia, rzut rożny dla rzeszowian.

Kudła odbija na rzut rożny groźne uderzenie Małeckiego.

Kolejny faul przed naszym polem karnym i kolejna szansa dla Stali na dośrodkowanie w szesnastkę GKS-u.

Wasielewski wpuścił w pole karne Dudzińskiego, obrona Stali ratuje się wybiciem na aut.

Faulowany przy walce o piłkę Błąd.

Żółta kartka dla Dudzińskiego. Kolejny stały fragment dla Stali.

Kudła nie zdążył złapać zablokowanej piłki, rzut rożny dla Stali.

Pęksa znów pod presją, przed rzutem rożnym ratuje Stal obrońca.

Sędzia zmienia decyzję. Nie ma rzutu karnego.

Trwa analiza VAR.

Wcześniej uratował nas słupek, ale sędzia dopatrzył się przekroczenia przepisów w jedenastce.

Karny dl Stali.

Dudziński zatrzymuje podanie na piąty metr Małeckiego. Potem strzał z 25 metrów, ale łapie Kudła.

Wracamy i walczymy!

Doliczona minuta.

Żółta kartka dla obrońcy GKS-u - Michała Kołodziejskiego.

Michalik ucierpiał w starciu z Kołodziejskim.

Zacznie z piątki Kudła.

Nabity Jaroszek, rzut rożny dla Stali.

Jędrych podbija głową uderzenie sprzed pola karnego i rzut rożny dla gości.

Błąd dośrodkował na głowę Araka, odrobinę za wysoko i jego uderzenie głową przeleciało nad poprzeczką.

Arak głową! Prosto w ręce Pęky.

Roginić próbował podawać w pole karne do Błąda, wywalczył rzut rożny.

Wasielewski dostał podanie w pole karne, ale źle przyjął i zacznie z piątki bramkarz gości.

Rzut wolny dla GKS-u, 30 metrów do bramki Pęksy.

Roginić dobrze wywalczył piłkę na połowie Stali, potem jednak przegrał wyścig po piłkę po podaniu kolegi.

Niebezpiecznie w naszym polu karnym, przy drugiej próbie dośrodkowania łapie Kudła.

Za wysoko podniesiona noga Figla, szansa dla Stali na wrzutkę w pole karne.

Rogala podawał do Roginicia, ale ten na spalonym.

Pęksa wybija na rzut rożny pod presją Rogali.

Oddalamy na moment zagrożenie po rzucie rożnym.

W ostatnich minutach to Stal na naszej połowie szuka możliwości wejścia w pole karne.

Piłka spadła na nogę Wasielewskiego, ten złożył się do strzału przewrotką, ale piłka po uderzeniu przeleciała nad poprzeczką.

Błąd szukał nabiegającego w pole karne Dudzińskiego, obrońcy udaje się przerwać podanie.

Michalik sam na sam z Kudłą. Bramkarz GKS-u górą!

Szansa na akcję lewą stroną, ale Błąd za mocno podawał do goniącego piłkę Rogali.

Strzał Olejarki, odbity od nóg Jędrych uderza w słupek naszej bramki. Sporo szczęścia GKS-u.

Rogala wywalczył piłkę z lewej strony i podawał w pole karne. Piłka spadła jednak pod nogi zawodnika Stali.

Żółta kartka dla Krzysztofa Danielewicza.

Sporo niefrasobliwości w grze GKS-u na początku meczu.

Odbity strzał Małeckiego po akcji lewą stroną. Łapie piłkę Kudła.

Rogala wpadł w pole karne po dobrym podaniu Figla, jego zagranie do Roginicia bardzo nieudane.

Faulowany w środku pola Dudziński. Szkoda, była szansa na dynamiczną akcję GKS-u.

Groźne podanie Małeckiego w pole karne. Dudziński wybija na aut na moment uspokajając.

• Obie ekipy na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

• W meczu 15. kolejki zmierzymy się u siebie ze Stalą Rzeszów. Początek spotkania o godz. 20:30. W składzie rywala dwóch znajomych - Andreja Prokić oraz Damian Michalik. Obaj reprezentowali wcześniej barwy GieKSy. Tymczasem trener Rafał Górak zdecydował się przywrócić do pierwszej jedenastki Marko Roginicia.