• Podolski (57)
  • Podolski (87)

GKS Katowice: Kudła - Brzozowski (64. Wojciechowski), Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Błąd, Figiel, Urynowicz (64, Repka), Szwedzik - Roginić.

Górnik Zabrze: Bielica - Jensen, Paluszek, Podolski, Cholewiak (77. Włodarczyk), Bergstrom, Olkowski (77. Dadok), Mvondo, Kotzke (18. Vhrovec), Okunuki (77. Pacheco), Janza.

Śląski Klasyk przy Bukowej. Na taki mecz czekaliśmy od dawna. W ramach 1/16 finału Pucharu Polski GKS Katowice zmierzył się z Górnikiem Zabrze. Po pokonaniu Pogoni II Szczecin, katowiczanie w kolejnej rundzie trafili na ekstraklasowicza z Zabrza, co zapowiadało emocjonujący wieczór. Trener Rafał Górak w charakterze młodzieżowców postanowił wystawić Dawida Brzozowskiego oraz Patryka Szwedzika. Katowiczanie dobrze weszli w mecz, próbując wrzutek w pole karne. Jedna z nich spadła pod nogi Patryka Szwedzika, ale ten nie potrafił złożyć się do strzału. W kolejnej akcji odpowiedział Górnik. Mateusz Cholewiak otrzymał podanie na 14 metr, ale uderzył prosto w nogi Dawida Kudły. Aktywny był szczególnie Szwedzik. W jednej z następnych prób ścigał się po piłkę w polu karnym z Emilem Bergstromem, który w ostatim momencie wybił futbolówkę na rzut rożny.

W 30. minucie Kanji Okunuki wpadł z piłką w pole karne i podawał na piąty metr. Piłkę piętą zbił Michał Kołodziejski, lecz ta leciała w kierunku bramki. Sytuację kontrolował jednak Dawid Kudła. Pierwszego gola w meczu strzelić mógł Dawid Brzozowski, który w 36. minucie przymierzył mocno zza pola karnego i piłka zakończyła swój lot na spojeniu bramki Daniela Bielicy. To był dobry moment GieKSy. Po dośrodkowaniu powstał zamieszanie w polu karnym. Oddaliśmy strzał i piłka trafiła w rękę Emila Bergstroma. Sędziowie potrzebowali kilku minut na analizę tej sytuacji, ale ostatecznie pan Tomasz Wajda wskazał na jedenasty metr. Do futbolówki podszedł Arkadiusz Jędrych i pewnym mocnym strzałem otworzył wynik spotkania. Zaraz po straconej bramce, Górnik wrzucił drugi bieg. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę oko w oko z Kudłą mógł stanąć Paweł Olkowski, ale źle przyjął piłkę w polu karnym i obronie GKS-u udało się oddalić zagrożenie.

Na drugie 45 minut wracaliśmy więc z jednobramkowym prowadzeniem. W 51. minucie do wyrównania mógł doprowadzić Lukas Podolski. Jego potężny strzał sprzed pola karnego zatrzymał się na poprzeczce bramki GKS-u. Potem próbował poprawić Okunuki, ale jego próbę złapał już Kudła. Podolski dopiął swego w 57. minucie, gdy potężnie uderzył z kilkunastu metrów i dał Górnikowi remis. W 64. minucie GieKSa mogła odzyskać prowadzenie za sprawą Marcina Urynowicza, który uderzył głową po rzucie rożnym i błędzie Bielicy, ale obrońca w ostatnim momencie wybił futbolówkę zmierzającą w pole karne. Chwilę później czerwoną kartkę zobaczył Patryk Szwedzik i GieKSa kończyła mecz w dziesiątkę. Zaraz po tej sytuacji Okunuki uderzył mocno po dryblingu w jedenastce, ale trafił prosto w Kudłę. W 86. minucie mecz zamknął Podolski, przepięknym uderzeniem sprzed pola karnego. Kudła wyciągnął się jak długi, ale nie był w stanie złapać tej piłki Mistrza Świata. Wynik już nie uległ zmianie.

Koniec spotkania. W kolejnej rundzie Pucharu Polski melduje się Górnik Zabrze. Gratulujemy!

Bielica łapie piłkę podbitą przez Jędrycha.

Jeszcze szansa dla GKS-u na dośrodkowanie w pole karne.

Faul Wojciechowskiego, szansa dla Górnika na wrzutkę w pole karne.

Błąd w pole karne do Roginicia, niewiele Chorwatowi zabrakło, by sięgnąć piłki.

Podolski z lewej nogi, przepiękne uderzenie.

Mogliśmy wyjść z kontrą, ale Figiel nie zdecydował się podać do uciekającego Roginicia.

Podolski lewą nogą, tym razem nad poprzeczką.

Górnik bawi się w naszym polu karnym. Co chwilę jesteśmy zmuszani do neutralizowania zagrożenia.

Kudła łapie strzał Dadoka.

Włodarczyk za Cholewiaka, Pacheco za Okunuki i Dadok za Olkowskiego.

Okunuki wpadł w pole karne, uderzył tuż obok słupka.

Rzut rożny dla gości po nabiciu Wojciechowskiego.

Dobry pomysł Repki, który podawał do wbiegającego w pole karne Rogali, Bielica zdążył przed naszym obrońcą.

Przed nami trudny okres, będziemy jednak szukać swoich szans.

Kudła broni strzał Okunukiego.

Niestety czerwona kartka dla Patryka Szwedzika.

Żółta kartka Rogali.

Wojciechowski za Brzozowskiego i Repka za Urynowicza.

Urynowicz strzelał głową, rywal wybił piłkę z linii bramkowej!

Teraz dobre zagranie do Cholewiaka, ostatecznie jednak nie sięgnął piłki podawanej w pole karne.

Błąd znalazł się z piłką przed polem karnym. Ułożył ją sobie do strzału, ale trafił prosto w obrońcę.

Żółta kartka dla Rafała Figla.

Gwiazda Górnika przyjęła piłkę w polu karnym i oddała idealny strzał w okienko bramki Dawida Kudły.

Piękna bramka Lukasa Podolskiego.

Kolejna wrzutka Górnika i po raz kolejny wybijamy na rzut rożny.

Strzał Jensena głową, łapie Kudła.

Rzut rożny dla Górnika po próbie dośrodkowania z lewej strony.

Zmuszamy Górnik do błędu na naszej połowie i zaczniemy z autu.

Podolski w poprzeczkę. Potem strzał Okunukiego łapie Kudła.

Adrian Błąd wybija piłkę z pola karnego, z autu zacznie Górnik.

Faul Figla przed polem karnym.

Górnik w naszym polu karnym po podaniu Podolskiego, cały czas jest niebezpiecznie.

Udaje nam się wybić piłkę z naszej połowy.

Rzut rożny dla gości.

Wracamy do gry, do boju GKS!

• 45+5 min

• 45+5 min

Olkowski źle przyjął w naszym polu karnym, mamy sporo szczęścia w tej sytuacji.

• 45+3 min

Groźnie w naszym polu karnym po wejściu lewą stroną rywala. Przerywamy wybiciem na rzut rożny.

Doliczone 4 minuty.

Oddalamy grę z naszej połowy.

Rzut rożny dla Górnika.

Szwedzik próbował wypuścić Roginicia, ten niestety źle przyjął.

Górnik chce się szybko odkuć i już gości na naszej połowie.

Wcześniej żółta kartka dla Bergstroma za rękę w polu karnym.

GOOOOL! ARKADIUSZ JĘDRYCH!

Rzut karny dla GKS-u.

VAR sprawdza potencjalne zagranie ręką w polu karnym przez gości.

Potem strzał jednego z naszych graczy odbity przez rywala głową i mamy rzut rożny.

Brzozowski w spojenie!

Strzał Szwedzika, rywal wybija na rzut rożny.

Faul Mvondo na Figlu. Szansa dla GKS-u na dośrodkowanie w pole karne.

Błąd Urynowicza w środku pola, po chwili jednak się rehabilituje odzyskując piłkę.

Okunuki wpadł w pole karne, podawał przed bramkę i piłka odbiła się od nogi Kołodziejskiego. Łapie jednak Kudła.

Dobre podanie do Roginicia, ale Chorwat był na spalonym.

Próba podania Szwedzika do Roginicia przed polem karnym. Nabił rywala i będziemy mieli rzut rożny.

Górnik przed naszym polem karnym. Jędrych oddala zagrożenie.

Aut na wysokości naszego pola karnego.

Błąd w pole karne, ale łapie bramkarz Górnika.

Vrhovec zmienił Kotzke.

Szwedzik wpadł w pole karne po podaniu Figla, w ostatnim momencie powstrzymał go obrońca. Mamy rzut rożny.

Wyścig po piłkę Roginicia, ale przechwytuje Bielica.

Najlepsza akcja Górniak w tym meczu. Strzał Cholewiaka po podaniu Okunukiego w nogi Kudły.

Piłka w polu karnym spadła pod nogi Szwedzika, ale ten nie potrafił się dobrze złożyć do strzału.

Rogala dostał wrzutkę na podanie głową, ale piłka odbiła się od naszego defensora i wypadła za boisko.

Szwedzik faulowany, 30 metrów do bramki Górnika.

Nieudane dośrodkowanie Jaroszka, dobra akcja GKS-u środkiem pola.

Figiel próbował uruchomić Błąda, piłkę przechwytuje Bielica.

Byliśmy w polu karnym Górnika, rywal wyrzuca piłkę wysoko w powietrze.

Brzozowski próbował ograć rywala na prawym skrzydle. Faulował w walce o piłkę.

• Jeszcze przed meczem uhonorowanie trenera Rafała Góraka, który przekroczył 200 meczów w roli szkoleniowca GKS-u Katowice.

• Obie drużyny na murawie. Ich wyjściu towarzyszy Orkiestra Dęta Katowice.

• Śląski Klasyk przy Bukowej. Na taki mecz czekaliśmy od dawna. W ramach 1/16 finału Pucharu Polski GKS Katowice zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Po pokonaniu Pogoni II Szczecin, katowiczanie w kolejnej rundzie trafili na ekstraklasowicza z Zabrza, co zapowiada emocjonujący wieczór. Trener Rafał Górak w charakterze młodzieżowców postanowił wystawić Dawida Brzozowskiego oraz Patryka Szwedzika.