• Jaroszek (25)
  • Kościelniak (90)

Pogoń II Szczecin: Kowal - Boniecki, Lisowski, Pach (76. Magnuszewski), Mruk - Bąk (58. Rostami), Wawrzynowicz, Kalenik (66. Korczakowski), Smoliński, Starzycki (66. Rezaeian) - Zaborski (76. Ława).

GKS Katowice: Szczuka - Wojciechowski (68. Wasielewski), Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski, Rogala (84. Brzozowski) - Błąd (84. Urynowicz), Stromecki (68. Dudziński), Figiel, Szwedzik (72. Kościelniak) - Roginić.

Spotkanie 1/32 finału Pucharu Polski GKS Katowice rozegrał na płycie stadionu młodzieżowego, zlokalizowanego przy Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży w Szczecinie. Naszym rywalem była druga drużyna miejscowej Pogoni. Trener Rafał Górak zdecydował się zastąpić w bramce Dawida Kudłę i szansę na swój debiut w barwach GieKSy dostał Patryk Szczuka. Katowiczanie od razu narzucili własne zasady, na których miał się odbywać ten mecz. Liczne wrzutki i akcje skrzydłami kończyły się albo na linii defensywnej, albo na bramkarzu Macieju Kowalu. Dopiero w 26. minucie Bartosz Jaroszek wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Katowiczanie aktywnie szukali drugiego trafienia. Dwa razy bliski był Patryk Szwedzik, który najpierw nawinął rywala w polu karnym i uderzał prosto w ręce bramkarza, a potem próbował skorygować lot piłki po uderzeniu Adriana Błąda, lecz nie miał czasu na przygotowanie pozycji i futbolówka przeleciała nad poprzeczką. W międzyczasie dwoma groźnymi strzałami próbowali nas zaskoczyć Oskar Kalenik i Kacper Smoliński. W pierwszym przypadku dobrze interweniował Patryk Szczuka, a w drugim piłka przeleciała obok słupka naszej bramki. Na przerwę schodziliśmy z prowadzeniem 1:0.

W 50. minucie doskonałą szansę miał Patryk Szwedzik, który wpadł w pole karne i nawinął pierwszego obrońcę, a następnie próbował drugiego. Ten okazał się sprytniejszy i wybił piłkę na rzut rożny. W 58. minucie to GieKSa dostała poważny sygnał ostrzegawczy, gdy jeden z rywali odważnie wpadł w nasze pole karne i zabrakło mu tylko precyzyjnego uderzenia. Chwilę później w polu karnym dobrze odnalazł się Roginić po dwójkowej akcji z Adrianem Błądem, ale jego strzał minął słupek bramki. W 70. minucie kontuzji doznał Patryk Szwedzik. Niestety nasz młody gracz nie był w stanie kontynuować gry. Tuż przed końcem technicznym strzałem próbował zaskoczyć bramkarza Błąd, lecz piłka minęła słupek bramki. Wynik w 90. minucie ustalił Dominik Kościelniak strzelając głową po podaniu Dawida Brzozowskiego. Na tym strzelanie się skończyło.

• 90+5 min

Koniec meczu. GKS awansuje do kolejnej rundy!

Strzał Figla łapie Kowal.

GOL! Dominik Kościelniak podwyższa po strzale głową!

Doliczone 5 minut.

Żółta kartka dla Stanisława Wawrzynowicza.

Lisowski z dystansu, ale bardzo niecelnie.

Dogranie na głowę Dudzińskiego, lecz ten uderza nad poprzeczką.

Urynowicz za Błąda i Brzozowski za Rogalę.

Uderzał z 14 metrów Błąd, piłka skręcała w kierunku bramki, ale ostatecznie minęła słupek bramki.

Kościelniak na spalonym po podaniu Rogali, szkoda, bo akcja lewą stroną zapowiadała się dobrze.

Kołodziejski przerywa próbę wrzutki w pole karne.

Żółta kartka dla Roginicia za starcie z rywalem w polu karnym.

Rezaeian wpadł w pole karne, nawinął obrońcę i trafił w jednego ze swoich kolegów. Zacznie Szczuka.

Roginić wpadł w pole karne, Kościelniak był na otwartej pozycji, ale nasz napastnik podał prosto w rywala.

Magnuszewski za Pacha i Ława za Zaborskiego.

Szybka akcja Wasielewskiego, odegrał do Błąda i ten dośrodkował, lecz piłka spadła na głowę obrońcy.

Pogoń znów w naszym polu karnym. Robi się groźnie...

Dominik Kościelniak w miejsca Patryka Szwedzika.

Rzut rożny dla gospodarzy.

Na boisku leży Szwedzik. Mamy nadzieję, że to nic poważnego, ale wiele wskazuje na to, że będzie potrzebował zmiany.

Daniel Dudziński za Marcina Stromeckiego i Marcin Wasielewski za Zbigniewa Wojciechowskiego.

Znów groźnie przed naszym polem karnym. Wojciechowski dobrze zatrzymuje szarżującego lewą stroną rywala.

Korczakowski za Kalinika i Rezaeian za Starzyckiego.

Szczuka wybiegł przed Zaborskiego i przerwał potencjalnie groźną sytuację.

Roginić wpadł w pole karne, oddał strzał, lecz piłka minęła słupek bramki. Szkoda, kolejna dobra okazja na podwyższenie wyniku.

Głową po wrzutce Wojciechowskiego uderzał Roginić. Kowal łapie.

Żółta kartka dla Wojciecha Lisowskiego.

Jeden z rywali wpadł w pole karne i miał doskonałą pozycję do strzału. Uderzył obok słupka. Bardzo mocny sygnał ostrzegawczy dla GKS-u.

Rostami za Bąka.

Teraz to Pogoń konstruuje akcje na naszej połowie.

Próbował uderzać sprzed pola karnego Stromecki, piłka zatrzymała się na nogach obrońcy.

Roginić wpadł w pole karne, zagrywał mocno do Szwedzika. Za dużo sił włożył w tę próbę.

Zgranie głową na piąty metr, tam nasza obrona skutecznie przeszkadzała rywalowi, który uderzył obok bramki.

Teraz z rzutu rożnego szansę będą mieli gospodarze.

Pogoń mogła ruszyć z groźną kontrą, na szczęście odbieramy piłkę jeszcze na połowie rywala.

Szwedzik w polu karnym, nawinął jednego rywala, próbował drugiego, ten jednak zdołał mu wybić piłkę spod nóg. Mamy rzut rożny.

Roginić zagrywał w pole karne, piłka leciała w kierunku Rogali, ale ten nie potrafił skierować jej głową w kierunku bramki. GKS domagał się rzutu karnego po rzekomym zagraniu piłki ręką przez rywala, jednak sędzia niczego się nie dopatrzył.

Wracamy na drugą połowę. Do boju GKS!

Akcja gospodarzy. Z piłką w polu karnym Zaborski, ale dobrze interweniuje Michał Kołodziejski.

Dość niespodziewanie Jędrych znalazł się z piłką w polu karnym. Próbował dośrodkować, ale podanie głową przerwał jeden z obrońców.

Wrzutka na Roginicia, ten chciał piętką, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Dośrodkowanie na głowę Błąda, Kowal łapie bez większych kłopotów.

Akcja w polu karnym rywala. Błąd próbował uderzać, ale piłka spadła pod nogi Szwedzika, ten próbował zmienić tor lotu piłki, ale ostatecznie uderzył nad poprzeczką z trudnej pozycji.

Żółta kartka dla Marcina Stromeckiego za atak w nogi rywala.

Zamieszanie w polu karnym, Kowal łapie górną piłkę.

Faulowany Figiel, szansa dla GKS-u na wrzutkę w pole karne.

Kolejne ostrzeżenie, tym razem ze strony Kacpra Smolińskiego, który oddał mocny strzał po ziemi z pola karnego. Na nasze szczęście nie leciał w światło bramki.

Niepilnowany Kalenik strzelał sprzed pola karnego, dobrze w bramce Szczuka.

Bardzo dobra akcja GKS-u prawą stroną. Figiel zostawił piłkę wbiegającemu Szwedzikowi po podaniu Roginicia, ale ten nie znalazł dobrej pozycji do strzału. Następnie Stromecki podawał w pole karne do Błąda, ale ten był na spalonym.

Rzut rożny dla GieKSy. Rywalowi udaje się na moment oddalić zagrożenie.

Na listę strzelców mógł się wpisać Marko Roginić, jego strzał obok słupka.

Pogoń próbowała odpowiedzieć strzałem sprzed pola karnego, ale bardzo niecelna próba.

GOOOL! Bartosz Jaroszek otwiera wynik meczu.

Kowal piąstkuje, Pogoń rusza z kontrą, którą zatrzymuje Rafał Figiel.

Rzut wolny dla GKS-u po faulu na Szwedziku.

Błąd próbował czegoś w rodzaju przewrotki po podaniu kolegi, ale źle trafił w piłkę.

Rogala wbiegał w pole karne. Obsłużył go podaniem Błąd, ale nasz wahadłowy był na spalonym.

Podanie na Lisowskiego z ponowienia, ten był tuż przed Szczuką, ale futbolówka na szczęście ląduje w rękach naszego golkipera.

W odpowiedzi kontra rywala i kolejny rzut rożny dla gospodarzy po zablokowanym podaniu przez Kołodziejskiego.

Szwedzik zakręcił rywalem w polu karnym, oddał strzał, ale prosto w ręce Kowala.

Teraz Rogala szukał Roginicia. Ten był bliski uprzedzenia bramkarza.

Wojciechowski do Roginicia, ten nie dopadł do dobrze zagrywanej piłki. Skutecznie przeszkadzał mu obrońca.

Sprytne rozegranie drugiego rzutu rożnego przez gospodarzy, ale po strzale głową Szczuka spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem.

Rzut rożny dla rywala po zrywie prawą stroną.

Dobre podanie Kołodziejskiego do Roginicia. Ten z piłką w szesnastce, ale nie znalazł adresata podania.

Błąd szukał dograniem Szwedzika tuż przed bramką. Próba odrobinę za mocna.

Teraz próba Szwedzika z 20 metrów, piłka ponownie przeleciała obok słupka.

Dobre podanie Wojciechowskiego do Błąda na 16 metr, niestety nasz pomocnik źle przyjął piłkę.

Arkadiusz Jędrych uderzał z 30 metrów, ale obok słupka bramki strzeżonej przez Kowala.

Kołodziejski do Błąda, ale ten na spalonym w polu karnym.

Roginić dobrze ścinał po podaniu Błąda. Niewiele zabrakło, by oddał strzał będąc tuż przed bramkarzem.

GKS na połowie rywala. Szukamy możliwości skonstruowania akcji pozycyjnej.

• Obie ekipy już na murawie, za moment zaczynamy mecz!

• GKS Katowice w 1/32 finału Pucharu Polski zmierzy się z Pogonią II Szczecin. Z meczu nie zostanie przeprowadzona żadna transmisja telewizyjna. Spotkanie startuje o godz. 16:00.