• Jurić (45)
  • Trąbka (52)

GKS Katowice: Kukulski - Wasielewski (64, Wojciechowski), Jaroszek, Jędrych, Janiszewski (46. Kołodziejski), Rogala - Kościelniak, Figiel (60. Dudziński), Urynowicz (46. Repka), Bród (46. Błąd) - Arak.

ŁKS Łódź: Bobek - Tutyśkinas, Monsalve, Okhronchuk (79. Kuźma), Kowalczyk, Dankowski (85. Wszołek), Trąbka, Jurić (79. Ibe-Torti), Szeliga (66. Janczukowicz), Nowacki (66. Kort), Marciniak.

W Dzień Niepodległości GKS Katowice zmierzył się na własnym boisku z ŁKS-em Łódź. Obie drużyny zagrały w biało-czerwonych opaskach, aby uczcić 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przed startem meczu piłkarze oraz kibice odśpiewali hymn Polski. Z uwagi na uraz Dawida Kudły, w bramce GieKSy stanął Patryk Kukulski, dla którego był to pierwszy mecz ligowy w barwach GKS-u. Mecz zaczął się od straconej bramki już w 3. minucie, gdy Mateusz Kowalczyk dobił piłkę do pustej bramki po interwencji Patryka Kukulskiego. Katowiczanie mogli jednak szybko doprowadzić do remisu, ale piłka po strzale z 15 metrów Dominika Kościelniaka odbiła się od nóg Marcina Urynowicza i przeleciała obok słupka bramki Aleksandra Bobka.

W 33. minucie kolejny kosztowny błąd GKS-u i akcja sam na sam Stipe Juricia. Ten minął Kukulskiego i podwyższył prowadzenie GKS-u. Chwilę później było już 3:0, gdy Bartłomiej Szeliga wykorzystał wrzutkę w pole karne i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. GKS w tym momencie musiał już coraz bardziej ryzykować, by jakkolwiek rywala zaskoczyć. Po jednym z rzutów rożnych strzelaliśmy groźnie na bramkę łodzian, ale Kamil Dankowski głową wybił piłkę na rzut rożny. Niestety w 44. minucie było już 4:0. Stipić ponownie wybiegł sam na sam i technicznym uderzeniem pokonał Kukulskiego, dla którego był to bardzo trudny debiut na pierwszoligowych boiskach. GKS na drugą połowę wracał w koszmarnej sytuacji.

Niestety w 52. minucie było już 5:0 po golu Michała Trąbki. ŁKS wykorzystał kolejny kontratak. W 60. minucie stratę udało się zmniejszyć Jakubowi Arakowi, który wywalczył piłkę w polu karnym po podaniu Błąda i strzelił swojego piątego gola w sezonie. Chwilę później z woleja uderzał Adrian Błąd i Bobek z problemami wybił piłkę na rzut rożny. W 86. minucie swojego drugiego gola mógł strzelić Arak, ale po wrzutce i strzale głową piłka ugrzęzła w rękach bramkarza łodzian. Wynik nie uległ już zmianie.

ŁKS na naszej połowie. Ostatnie minuty spotkania.

Błąd w pole karne, ale za plecy rywala.

Arak z szansą na drugiego gola. Strzela jednak prosto w ręce Bobka.

Wszołek za Dankowskiego.

Wojciechowski najpierw ograł rywala, ale potem źle dośrodkował.

Świetne podanie Błąda do Wojciechowskiego, ten wpadł w pole karne, ale podał prosto w ręce bramkarza.

Uderzenie Rogala obok słupka.

Ibe-Torti za Juricia i Kuźma za Okhronchuka.

Nieudana wrzutka Kołodziejskiego.

Zablokowany strzał Repki.

Arak głową po podaniu Wojciechowskiego, ale strzał obok słupka.

Rogala wpadł w pole karne. Próbował zagrać na 10 metr, ale uderzył w nogę Dankowskiego, który odrobinę przy tym ucierpiał.

Wrzutka Rogali na głowę Kościelniaka. Obrońca zdążył jednak przeciąć podanie.

Kort za Nowackiego i Janczukowicz za Szeligę.

Bobek łapie wrzutkę Błąda.

Wojciechowski za Wasielewskiego.

Bobek broni groźne uderzenie Błąda.

Problemy Wasielewskiego, potrzebuje pomocy naszych fizjoterapeutów.

Dudziński zmienił Figla.

Gol Jakuba Araka.

Jurić nie utrzymał piłki w boisku, zacznie Kukulski.

Arak walczył o piłkę na lewym skrzydle. Ostatecznie rywalowi udało się go nabić i z autu zacznie ŁKS.

Znów kontra GKS-u. Jaroszek zatrzymuje rywala, ale trwa akcja pozycyjna ŁKS-u.

Faulowany Arak, 30 metrów do bramki ŁKS-u.

Koszmar trwa. Kontra ŁKS-u i gol. Tym razem Trąbka.

Przerywamy groźnie rozwijającą się kontrę ŁKS-u. Te w pierwszej połowie były zabójcze.

Błąd szukał Rogali, ale ten nie zrozumiał jego intencji.

Trzy zmiany w GKS-ie. Repka za Urynowicza, Błąd za Bróda i Kołodziejski za Janiszewskiego.

Rozpoczynamy drugą połowę.

Koszmarna pierwsza połowa. Jurić strzela czwartego gola dla ŁKS-u.

Figiel szukał Araka, temu naprawdę niewiele zabrakło, by złapać piłkę jeszcze w locie.

GKS próbuje pozostać na połowie rywala.

Dankowski ratuje ŁKS przed utratą gola. Kolejny rzut rożny.

Bobek przeniósł nad poprzeczką uderzenie głową Araka. Rzut rożny dla GieKSy.

Bardzo trudna sytuacja GKS-u.

Trzecia bramka dla gości. Strzelcem Szeliga.

Źółta kartka dla Janiszewskiego za ostry atak w nogi rywala.

Uderzenie tuż nad poprzeczką bramki Patryka Kukulskiego.

Żółta kartka dla Urynowicza. Szansa dla ŁKS-u na uderzenie sprzed pola karnego.

Jurić strzela w akcji sam na sam.

Rogala blokuje dośrodkowanie z prawego skrzydła.

Ucierpiał w starciu z rywalem Jaroszek. Musi na moment opuścić boisko.

Zamieszanie w polu karnym ŁKS-u po wrzutce Figla, seria główek kończy się piłką pod nogami defensora łodzian.

Faulowany Wasielewski, kibice domagali się żółtej kartki dla Tutyśkinasa.

Rzut rożny dla GKS-u. ŁKS wybija, Figiel poprawia, ale piłka ląduje w rękach Bobka.

Ucierpiał w starciu z Rogalą jeden z graczy ŁKS-u. Potrzebna będzie pomoc sztabu medycznego.

Kościelniak szukał Wasielewskiego, podanie za mocne. Zacznie z piątki bramkarz ŁKS-u.

Kolejna wrzutka Wasielewskiego, ale ŁKS wyprowadza kontrę. Wasielewski wrócił i przerwał groźne podanie.

Wasielewski w trudnej pozycji podawał w pole karne, ale piłkę przechwytuje Bobek.

Wasielewski szukał podania w pole karne, ale zagrał za plecy Araka.

Akcja Bróda z Wasielewskim, ten pierwszy próbował dośrodkować z powietrza, ale piłka opuściła boisko.

Strzał Tutyśkinasa sprzed pola karnego, ale piłka nie leciała w światło bramki.

Uderzenie Kościelniaka, piłka odbija się od Urynowicza i mija słupek bramki, szkoda, bo to była dobra szansa na szybkie doprowadzenie do remisu.

GKS na połowie ŁKS-u, próbujemy zmusić rywala do błędu.

Kowalczyk dobija uderzenie kolegi i ŁKS wychodzi na prowadzenie.

Faul na Figlu, nie zdecydowaliśmy się wrzucać w pole karne, gramy z wykorzystaniem linii obrony.

• Piłkarze już na boisku. Wspólnie odśpiewamy hymn Polski.

• W Dzień Niepodległości GKS Katowice zmierzy się na własnym boisku z ŁKS-em Łódź. Obie drużyny zagrają w biało-czerwonych opaskach, aby uczcić 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W bramce GieKSy stanie Patryk Kukulski, dla którego będzie to pierwszy mecz ligowy w barwach GKS-u. Spotkanie GKS - ŁKS rozpocznie się o godz. 20:30.