1-1

• Arak (45)

Puszcza Niepołomice: Wróblewski - Wojcinowicz, Pięczek, Mroziński, Boguski (65. Tomalski), Thiakane, (65. Siemaszko) Serafin, Bartosz, Klisiewicz, Koj (81. Hajda), Sołowiej.

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Janiszewski, Rogala - Błąd (87. Szwedzik), Repka (79. Urynowicz), Figiel, Dudziński - Arak (79. Roginić).

Po pięciu miesiącach od ostatniego meczu GKS-u Katowice w Niepołomicach, trener Rafał Górak wrócił ze swoim zespołem na urokliwy stadion Puszczy, by w ramach 14. kolejki powalczyć o kolejne trzy punkty z wiceliderem tabeli Fortuna 1 Ligi. W składzie katowiczan doszło do jednej zmiany, w pierwszej jedenastce zameldował się Oskar Repka. Już na starcie sygnał ostrzegawczy wysłał Emile Thiakane. Rosły Senegalczyk uderzył głową tak, że Dawid Kudła musiał się ratować wybiciem na rzut rożny. Jednak to była najgroźniejsza sytuacja Puszczy w pierwszej połowie meczu. Do głosy po pewnym czasie zaczęli dochodzić katowiczanie, którzy grali dobrze zorganizowaną piłkę w ataku i szczelnie bronili dostępu do pola karnego. W 24. minucie Jakub Arak sprytnie zbił piłkę głową po rzucie rożnym. Ta leciała w kierunku bramki, ale stojący tam defensor Puszczy zdołał ją zablokować.

Kolejną okazję miał Daniel Dudziński, gdy po zamieszaniu w polu karnym, uderzył po ziemi z 16 metrów i Krzysztof Wróblewski w nerwowym oczekiwaniu odprowadził piłkę wzrokiem. Ta o centymetry minęła słupek bramki. Kluczowy moment pierwszej części nastąpił w 41. minucie. Puszcza oddaliła zagrożenie po kolejnym zamieszaniu w szesnastce, ale sędziowie postanowili sprawdzić, czy nie doszło w polu karnym do przekroczenia przepisów. Po długiej analizie sędzia Łukasz Szczech wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Jakub Arak i całkowicie zmylił bramkarza, wyprowadzając GieKSę na prowadzenie tuż przed końcem pierwszej części. Był to trzeci gol w trzecim kolejnym meczu naszego napastnika.

Na drugą połowę wracaliśmy więc z prowadzeniem 1:0. Mogliśmy się spodziewać, że od pierwszych minut drugiej części gospodarze ruszą mocno do ataku, by jak najszybciej odrobić stratę. W 70. minucie VAR dwukrotnie analizował sytuację w naszym polu karnym. Najpierw po potencjalnej ręce zaraz po rzucie rożnym, a potem po przewróceniu jednego z rywali. W obu przypadkach arbiter główny nakazywał kontynuowanie gry. Wzmożyły się ataki gospodarzy, którzy szukali gola groźnymi wrzutkami, próbując wywołać zamieszanie w polu karnym. W 79. minucie miejscowi dopięli swego. Piłka w polu karnym spadła pod nogę Piotra Mrozińskiego i ten doprowadził do remisu korzystając jeszcze z rykoszetu. GieKSa po stracie gola się ożywiła, jednak wynik nie uległ już zmianie. Z Niepołomic wywozimy jeden punkt.

• 90+7 min

Wasielewski wybija i kończymy mecz w Niepołomicach.

• 90+7 min

Jeszcze rzut rożny dla Puszczy.

• 90+5 min

Świetna interwencja w obronie Urynowicza i zatrzymujemy atak Puszczy.

• 90+5 min

Próba głową w naszym polu karnym. Kudła kontrolował lot piłki.

• 90+3 min

Żółta kartka dla Jaroszka.

• 90+3 min

Wrzutka z autu Wasielewskiego w pole karne, ale rywal dobrze reaguje.

• 90+2 min

Piłka leciała na nogę Hajdy, ale ten na nasze szczęście źle uderzył.

• 90+2 min

Rzut rożny dla Puszczy.

• 90+1 min

Figiel wpadał w pole karne, obrońca przerywa w ostatnim momencie.

• 90 min

Doliczone aż 7 minut.

• 90 min

Szwedzik szukał podania do uciekającego Rogali, przerywa obrońca.

• 89 min

GKS próbuje grać bardziej ofensywnie.

• 87 min

Szwedzik za Błąda.

• 86 min

Leży na boisku Wasielewski, Jędrych wybija na aut.

• 85 min

Akcja GKS-u. Roginić długo prowadził piłkę, ale źle podał do kolegi i ostatecznie piłka ląduje w rękach bramkarza.

• 82 min

Piłka ląduje w rękach Kudły.

• 81 min

Faul Rogali, szansa na wrzutkę dla gospodarzy.

• 81 min

Hajda za Koja.

• 79 min

Urynowicz za Repkę i Roginić za Araka.

• 79 min

Niestety Puszcza doprowadza do remisu. Strzelcem Mroziński.

• 78 min

Oddalamy zagrożenie, Kudła łapie mocno bitą piłkę przez Wróblewskiego.

• 77 min

Faul Repki, ale za dyskusje żółtą kartkę otrzymał Jakub Serafin.

• 75 min

Jaroszek wybija strzał na rzut rożny. Ostatnie minuty to ataki wyłącznie gospodarzy.

• 74 min

Żółta kartka dla Michała Koja.

• 73 min

Jeden z naszych zawodników leży w polu karnym po starciu z rywalem. Sędzia przerwał grę.

• 71 min

Serafin mocno uderzał sprzed naszej jedenastki, ale bardzo nieprecyzyjnie.

• 70 min

Janiszewski blokuje wrzutkę, kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

• 69 min

Sędzia nakazuje kontynuować grę.

• 68 min

Wóz analizuje potencjalną rękę w naszym polu karnym.

• 68 min

Janiszewski wybija z pola karnego.

• 67 min

Gospodarze wywalczyli rzut rożny.

• 67 min

Żółta kartka dla Figla.

• 65 min

Siemaszko za Thiakane i Tomalski za Boguskiego.

• 64 min

Wasielewski szukał grania z Dudzińskim. Podanie tego drugiego zablokowane.

• 61 min

Jaroszek przytomnie przerywa podanie, które zmierzało do Boguskiego.

Akcja lewą stroną GKS-u. Rogala szukał Dudzińskiego wbiegającego w pole karne, zabrakło precyzji.

Faulowany w środku pola Dudziński.

Janiszewski trafił w głowę Repki przy próbie podania. Mogła wyjść kontra, ale na nasze szczęście Puszcza także się myli przy podaniu na skrzydło.

Niedokładne wrzutka i oddalamy zagrożenie.

Faul Jędrycha, szansa dla gospodarzy na dośrodkowanie.

Nasz fizjoterapeuta pokazuje kciuk w górę, więc Rogala będzie kontynuował grę.

Mocno ucierpiał w starciu Rogala, sytuacja wyglądała źle, ale mamy nadzieję, że wszystko z naszym obrońcą w porządku.

Jeden z rywali wskazuje na to, że został popchnięty w polu karnym, ale po krótkiej analizie VAR sędzia nakazuje grać.

Żółta kartka dla trenera Tomasza Tułacza.

Jeden z graczy Puszczy miał piłkę na nodze w polu karnym, w ostatnim momencie przeszkodził mu Repka.

Jaroszek faulował Bartosza, Puszcza z szansą na dośrodkowanie w pole karne.

Wracamy na drugą połowę. Do boju GKS!

• 45+5 min

Koniec pierwszej części.

• 45+3 min

Kudła wybija na rzut rożny strzał głową Thiakane.

Doliczone 5 minut.

GOL! Jakub Arak wykorzystuje jedenastkę.

Rzut karny dla GKS-u.

Sędzia główny sprawdzi sytuację na monitorze.

Analiza VAR ostatniej sytuacji w polu karnym Puszczy.

Thiakane oddala zagrożenie.

Rogala powalczył o piłkę zagrywaną w pole karne przez Repkę i mamy kolejny rzut rożny.

Wasielewski w pole karne, ale piłka przeleciała nad głową Araka.

Mocno Wasielewski potraktował w polu karnym Thiakane. Sędzia słusznie uznał, że nie ma mowy o przekroczeniu przepisów.

GieKSa dobrze ruszyła z własnej połowy. Janiszewski podawał do Rogali na lewe skrzydło, ale próba za mocna.

Dwie wrzutki gospodarzy, dwa zgrania głową w okolice 11 metrów, dobrze jednak reaguje defensywa GKS-u.

Znów zamieszanie przed polem karnym, ale koniec końców piłka ląduje w rękach Wróblewskiego.

Jędrych nabija rywala przy próbie z woleja i jeszcze jeden rożny dla katowiczan.

Próba wrzutki Dudzińskiego, mamy kolejny rzut rożny.

Dudziński sprzed pola karnego po zamieszaniu. Wróblewski nerwowo odprowadzał piłkę wzrokiem, ta o centymetry minęła słupek bramki.

Uderzał głową Janiszewski, ale wcześniej sędzia dopatrzył się faulu jednego z naszych zawodników przy walce o piłkę.

Faulowany Wasielewski, szansa na wrzutkę w pole karne.

Arak blisko! Rywal ratuje się wybiciem piłki sprzed linii bramkowej.

Rzut rożny dla GKS-u.

Próbowaliśmy wyjść z kontrą, Dudziński podał do Araka, ale ten nabity przez rywala i piłka opuściła boisko. Zacznie Puszcza z autu.

Świetna interwencja w polu karnym Jaroszka, który wybija głową groźne dośrodkowanie.

Uderzenie sprzed szesnastki Boguskiego, ale piłka przeleciała nad ogrodzeniem trybun.

Jaroszek zatrzymuje akcję prowadzoną lewą stroną wybiciem na aut.

Dwie straty GKS-u w środku pola, na szczęście nie pozwalamy Puszczy wyjść z szybką akcją.

A teraz piłka ląduje w rękach Kudły po zgraniu rywala głową.

Jaroszek wybija zagranie w pole karne.

Żółta kartka dla Oskara Repki.

Tak jest, Dudziński wraca na boisko.

Ucierpiał Dudziński po ostrym starciu z rywalem. Trzyma się za twarz, ale mamy nadzieję, że nasz młodzieżowiec będzie mógł kontynuować grę.

Zagranie w pole karne do Repki, który miał zgrać głową wgłąb, ale nie dosięgnął piłki na tyle, by dobrze podać.

Przewracany w polu karnym Wasielewski, zacznie Kudła lub Jędrych.

Figiel szukał podania do uciekającego na skrzydle Rogali, ale zagrał za mocno. Wcześniej Adrian Błąd domagał się ręki w polu karnym.

Wrzutka w pole karne Puszczy, Arak wyskoczył do uderzenia głową, ale rywal go uprzedził.

Uderzenie głową Wojcinowicza po rzucie rożnym obok naszej bramki.

Od razu bardzo groźnie. Najpierw Kudła broni strzał po ziemi, a potem odbija na rzut rożny próbę głową Thiakane.

• Obie ekipy już na murawie. Za moment rozpoczynamy spotkanie.

• Piłkarki GKS-u Katowice odniosły kolejne zwycięstwo. W domowym meczu z HydroTruck Radom pokonały rywalki 4:1. GRATULACJE!

• W ramach 14. kolejki GKS Katowice na wyjeździe zmierzy się z Puszczą Niepołomice. Spotkanie pomiędzy zespołami zapowiada się niezwykle ciekawie z uwagi na to, że oba walczą w czołówce tabeli. Trener Rafał Górak zdecydował się na jedną zmianę w składzie względem poprzedniego spotkania. Do jedenastki wrócił Oskar Repka. Spotkanie rozpoczynamy o godz. 15:00.