1-0

Chrobry Głogów

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Janiszewski, Rogala - Arak, Figiel, Dudziński (71. Bród), Błąd (81. Roginić) - Szwedzik (71. Urynowicz).

Chrobry Głogów: Dybowski - Malec, Bochnak (79. Hanc), Kolenc (62. Wolsztyński), Bogusz, Kuzdra, Mandrysz, Mucha, Kusztal (62. Jóźwiak), Steblecki, Machaj (79. Wojtyra).

W sobotę 8 października na stadionie przy Bukowej, GKS Katowice w ramach 13. kolejki zmagań Fortuna 1 Ligi podejmował zespół Chrobrego Głogów. Podopieczni trenera Rafała Góraka zajmowali po dwunastu seriach gier piąte miejsce w ligowej tabeli, natomiast zespół prowadzony przez Marka Gołębiewskiego ósme. Kolejnym prognostykiem zaciętej rywalizacji o pozycję w czołówce pierwszoligowego grona była jednopunktowa różnica dzieląca obie drużyny.

Pierwszy kwadrans meczu przy Bukowej przyniósł katowiczanom zaledwie jeden strzał. Po pierwszym rzucie rożnym w meczu, piłkę głową bardzo niebezpiecznie uderzył Patryk Szwedzik, jednak Karol Dybowski wykazał się refleksem i z niemałym trudem zdołał go ostatecznie obronić.

Około 20 minuty piłkarze Chrobrego zaczęli szukać swoich szans w tym meczu. Po kilku niecelnych dośrodkowaniach z prawej strony boiska wreszcie Patryk Kusztal oddał celny strzał, który nie był specjalnym zagrożeniem dla pewnie interweniującego Dawida Kudły. Chwilę później pomocnik głogowian Sebastian Steblecki stanął oko w oko z Dawidem Kudłą i miał stuprocentową sytuację na zdobycie gola, jednak na nasze szczęście piłkę uderzył jedynie w boczną siatkę.

Jeszcze przed przerwą piłkarze GieKSy dwukrotnie mieli ogromną szansę na zdobycie gola. Najpierw niezwykle niebezpieczny strzał z rzutu wolnego oddał Adrian Błąd, po którym piłka z hukiem odbiła się od słupka bramki wywołując na trybunach jedynie dźwięk zawodu. Natomiast już w doliczonym czasie gry GKS Katowice miał kolejną szansę na bramkę, jednak uderzenie Szwedzika po tym jak zamarkował on uderzenie i przełożył futbolówkę na prawą nogę zostało w ostatnim momencie zablokowane przez obrońcę drużyny przyjezdnej.

Druga połowa rozpoczęła się ze zdecydowaną przewagą gospodarzy, którzy raz po raz szukali szansy żeby otworzyć wynik spotkania. W 59. minucie bramkę dla GKS-u Katowice zdobył Jakub Arak, który poza instynktem strzeleckim wykazał się także czujnością w polu karnym przeciwnika, ponieważ przed oddaniem strzału, który wylądował tuż pod poprzeczką bramki głogowian wyłuskał on piłkę spod nóg zawodnika Chrobrego.

Po stracie gola piłkarze Chrobrego ruszyli do ataku, szukając gola wyrównującego, jednak nasi piłkarze byli dobrze zorganizowani w formacji defensywnej, a ponadto stwarzali zagrożenie pod bramką gości próbując gry z kontrataku. Sytuacja w końcówce stała się jeszcze bardziej napięta, po tym gdy zdobywca gola w 79. minucie za wejście wślizgiem otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

Ostatnie minuty czasu gry przyniosły kolejne ataki gości. Najpierw Dawid Kudła obronił strzał oddany na krótki słupek przez Kamila Wojtyrę, który wykorzystał w tej akcji ofensywnej swoje dobre warunki fizyczne. Następnie niecelny strzał zza pola karnego oddawał Miłosz Jóźwiak, a chwilę później wysoko ponad poprzeczką główkował obrońca, Michał Michalec.

Mimo osłabienia piłkarze GieKSy pokazali charakter i doskonałe zdyscyplinowanie taktyczne, co przełożyło się na to, że utrzymali oni jednobramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego i zdobyli kolejne trzy punkty w tym sezonie. Swój następny mecz GKS Katowice rozegra za tydzień, 15 października na wyjeździe w Niepołomicach z drużyną miejscowej Puszczy. Początek spotkania o godzinie 15.

KONIEC! GIEKSA WYGRYWA MECZ!

Strzał Michalca! Broni Kudła!

Wasielewski wybija spod nóg rywala.

Doliczone 4 minuty.

Żółta kartka dla Roginicia.

Dośrodkowanie na głowę Michalca, ale ten źle przymierzył i zacznie z piątki Kudła.

Niedokładne wybicie Jędrycha, Jóźwiak złożył się do strzału, na nasze szczęście obok słupka.

Wasielewski sprytnie zatrzymał próbę wjazdu Hanca asekurując piłkę.

Kudła łapie strzał Wojtyry.

Kontra GKS-u. Roginić szukał Rogalę, ale obrońca przerwał podanie.

Przed nami nerwowa końcówka tego spotkania.

Roginić za Błąda.

Wojtyra za Machaja. Hanc za Bochnaka.

Druga żółta dla Araka w konsekwencji czerwona. Kończymy mecz w dziesiątkę.

Poprawka wrzutki Błąda, ale łapie Dybowski.

Adrian Błąd wywalczył rzut rożny.

Bród wybija z naszego pole karnego, rywal z kolei ratując się przed kontrą wybija na aut.

Rzut rożny dla gości.

Żółta kartka dla Jakuba Araka.

Chrobremu udaje się zneutralizować zagrożenie.

Wasielewski wywalczył rzut rożny.

Bród za Dudzińskiego i Urynowicz za Szwedzika.

Żółta kartka dla Michała Michalca za powstrzymanie kontry.

W ostatnich minutach znacznie aktywniejszy Chrobry, GieKSa ściśnięta na własnej połowie.

Wcześniej rywal próbował wymusić rzut karny, ale sędzia nie dał się nabrać.

Ratuje nas poprzeczka po potężnej bombie z pola karnego!

Wolsztyński uderzył w mur, Machaj chciał poprawić, ale wysoko nad bramką.

Rzut rożny dla Chrobrego. Jarosz blokuje strzał po wybiciu. Niestety faulujemy i Chrobry ma 25 metrów do bramki.

Jóźwiak za Kusztala i Wolsztyński za Kolenca.

Chrobry oddala zagrożenie.

Świetna okazja Błąda! Dybowski zatrzymuje strzał naszego zawodnika i mamy rzut rożny.

Akcja pod naszym polem karnym. Jędrych wybija.

Arak odebrał piłkę rywalowi w polu karnym i pewnym strzałem zmieścił piłkę w siatce.

GOOOOOOOL! JAKUB ARAK!

Zablokowany strzał sprzed pola karnego Figla.

Dudziński blokuje strzał, wcześniej bardzo niebezpieczna strata jednego z naszych obrońców.

Wrzutka na głowę Araka, ale ten faulował obrońcę.

Zablokowana próba podania Rogali.

Dobra akcja GKS-u, Szwedzik mógł dograć na piąty metr do Araka, ale jego podanie niestety nieudane.

Szwedzik wpadł w pole karne, ale zagrywał ręką, co uchwycił arbiter.

Wrzutka Błąda przerwana przez obrońcę.

Arak blokuje mocny strzał sprzed pola karnego.

Rzut rożny dla gości po tym, gdy próbę dogrania zablokował Janiszewski.

Rozpoczęła się druga połowa.

Strzał z 20 metrów rywala, ale obok słupka.

Kontra GKS-u, Szwedzik przygotował sobie strzał, ale nabił rywala! Kolejna dobra okazja GieKSy.

Rywal wpadł w nasze pole karne, zamieszanie w polu karnym, na szczęście wybijamy.

Wasielewski wybija na aut po naszej stracie.

Błąd z rzutu wolnego w słupek! Potężna bomba! Wielka szkoda, że piłka nie wpadła.

Dudziński wpadł w pole karne, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i obrona zdołała wybić.

Świetny powrót Araka, który powstrzymał kontrę Chrobrego i wymusił faul.

Wasielewski wrzuca, ale w polu karnym zabrakło graczy GKS-u. Chrobry wybija na aut.

Rogala szukał ścinającego w pole karne Błąda, ale zagrał odrobinę za mocno.

Akcja Chrobrego, ale złe podanie przez środek boiska i zaczniemy z autu.

Tak, Wasielewski zgłasza gotowość.

Nasz wahadłowy potrzebuje pomocy medycznej, ale mamy nadzieję, że będzie kontynuował grę.

Żółta kartka dla Kusztala za faul na Wasielewskim.

Figel do Wasielewskiego, ten podawał w pole karne i obrońca uprzedził Araka.

Wrzutka Błąda, Arak faulował przy walce o główkę.

Rogala do Araka w pole karne, ale nasz napastnik nie opanował mocno zagrywanej piłki.

Próbowaliśmy wyjść z kontrą, rywal blokuje podanie Szwedzika.

Steblecki szukał miejsca w polu karnym, na szczęście wybijamy na rzut rożny.

Kudła broni strzał po wejściu rywala w pole karne, następnie Jędrych wybija na aut.

Wrzutka Figla na głowę Szwedzika, piłka jednak przeleciała nad głowami wszystkich w polu karnym i zacznie Dybowski.

Strzał Stebleckiego w boczną siatkę. Sporo szczęścia GKS-u w tej sytuacji.

Dobrze rozegrana kontra Chrobrego, Janiszewski wybija na rzut rożny.

Kusztal strzelał z pierwszej piłki, ta zrobiła kozioł przed Kudłą, ale nasz bramkarz pewnie łapie.

Teraz pierwszy w tym meczu rzut rożny dla gości.

Jędrych wybija na aut podanie w nasze pole karne.

Nieudana próba rozegrania stałego fragmentu, Chrobry zacznie z autu.

Akcja Araka ze Szwedzikiem, rywal wybija piłkę na rzut rożny.

Wrzutka Rogali, łapie Dybowski.

Dybowski wybija wrzutkę, potem szukaliśmy podania w pole karne, ale nie dotarło do adresata.

Akcja Rogali, nabił rywala i mamy rzut rożny.

Chrobry domagał się karnego, ale nie ma mowy o przekroczeniu przepisów przez jednego z obrońców GKS-u.

Arak blisko odebrania piłki Mandryszowi w polu karnym. Chrobry się uratował.

Wasielewski wślizgiem powstrzymuje potencjalnie groźną kontrę.

Dudziński wybił głową dośrodkowanie w nasze pole karne z prawego skrzydła.

Kiks jednego z obrońców Chrobrego przy dograniu w pole karne Rogali, szkoda, że nie udało się tego wykorzystać.

Wasielewski z pierwszej piłki w pole karne, Arak nie zdążył dopaść do futbolówki.

Strzał Szwedzika z 5 metrów, bramkarz zdołał jednak zatrzymać jego próbę głową.

Dośrodkowanie Błąda, rywal wybija na rzut rożny.

• Obie ekipy już na boisku. Przed meczem miły moment. Grzegorz Rogala otrzyma pamiątkowe tableau za 100 rozegranych spotkań w barwach GKS-u.

• W składzie GKS-u kilka zmian względem poprzedniego meczu. W pierwszej jedenastce wybiegną Daniel Dudziński, Jakub Arak oraz Patryk Szwedzik. Początek meczu 13. kolejki Fortuna 1 Ligi z Chrobrym Głogów o godz. 15:00.