• Kołodziejski (70)
  • Roginić (81)

Górnik Łęczna: Gostomski - Zbozień, Cisse, Lykhovydko, Dziwniel - Tkacz (75. Pierzak), Lewkot (85. Szramowski), Kryeziu, Krykun (75. Podliński) - Gąska (85. Lobato), Grzeszczyk (90. Sobol).

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski (46. Brzozowski), Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Błąd (63. Szwedzik), Repka (46. Urynowicz), Figiel, Dudziński (46. Arak) - Roginić.

W meczu 10. kolejki Fortuna 1 Ligi rywalizowaliśmy (w odczuwalnych deszczowych warunkach) na wyjeździe z Górnikiem Łęczna, starając się utrzymać passę kolejnych zwycięstw bez straty bramki. Choć GieKSa wygrała zasłużenie mecz poprzedniej kolejki w Opolu, to trener Rafał Górak zdecydował się na korekty w składzie. Do podstawowej jedenastki wrócił po pauzie za kartkę obrońca Bartosz Jaroszek. Z kolei po kontuzji wrócił defensywny pomocnik Oskar Repka. Szansę gry od początku otrzymał też Adrian Błąd, któremu grę w pełnym wymiarze utrudniał uraz.

Zaczęliśmy mecz od odważnego zagrania do Roginicia w pole karne, które miało szansę powodzenia, a w odpowiedzi Dawid Kudła musiał wykazać się zwinnością po uderzeniu Krykuna, na szczęście dobita Grzeszczyka była niecelna. W kolejnych minutach walka toczyła się głównie w środku pola, choć gospodarze próbowali kreować szanse wrzutkami w pole karne, ale brakowało im dokładności.

W 23. minucie Dawid Kudła zbyt krótko wybijał piłkę po podaniu obrońcy, co zrodziło kontrę dla Górnika Łęczna przed polem karnym i w konsekwencji gola dla rywali po strzale Dawida Gąski. Kilka minut później Łukasz Grzeszczyk i Viktor Lykhovydko mógł pokusić się o podwyższenie wyniku, a GieKSa została zepchnięta do obrony i nie stwarzała sobie realnych okazji strzeleckich.

Bramkę dla gospodarzy na 2:0 zdobył w 34. minucie Sergiej Krykun, który uderzał celnie po serii zwodów w polu karnym. To trafienie pobudziło zespół trenera Góraka, który zintensyfikował ofensywę. W 39. minucie z wolnego uderzał Figiel, ale nie zaskoczył Gostomskiego. Była to najlepsza okazja naszej drużyny w pierwszej, nieudanej połowie meczu.

Zdecydowaną reakcją na boiskowe wydarzenia były trzy zmiany w naszej jedenastce tuż po przerwie i wprowadzenie na boisko Brzozowskiego, Araka i Urynowicza. Od pierwszych minut drugiej połowy stawaliśmy się coraz groźniejsi pod bramką Gostomskiego, co potwierdziły zablokowana akcja Marcina Urynowicza i dwa minimalnie niecelne strzały Marko Roginicia w krótkim odstępie czasu. Musieliśmy się mieć na baczności, bo niebezpiecznie na naszą bramkę po akcjach lewą stroną uderzali Grzeszczyk i Tkacz.

W 71. minucie z naszych licznych starań narodziła się kontaktowa bramka autorstwa Michała Kołodziejskiego, który w zamieszaniu w polu karnym dobił z bliska zagranie Jędrycha po rzucie rożnym. Błyskawicznie na 2:2 mógł strzelić Jakub Arak, ale w akcji sam na sam zastopował go bramkarz łęcznian. Sygnał do odrobienia strat dał dwukrotnie Brzozowski, a na 10 minut przed końcem świetną serię podań wykończył z bliska wślizgiem Roginić! Pojawiła się nadzieja na zmianę scenariusza meczu, bo byliśmy wyraźnie w natarciu i stłamsiliśmy gospodarzy na ich połowie, zmuszając ich do błędów. Ostatnie minuty były nerwowe dla obu ekip, koniec końców mecz zakończył się remisem i utrzymanie serii GieKSy bez porażki na wyjeździe.

• 90+4 min

Koniec spotkania. Remis w Łęcznej.

• 90+3 min

Znakomita interwencja Kudły!

• 90+2 min

Żółta kartka dla Kołodziejskiego.

• 90+1 min

Urynowicz strzela bardzo niecelnie.

• 90 min

Dodatkowe cztery minuty gry.

• 90 min

Sobol za Grzeszczyka.

• 89 min

Spore zamieszanie pod bramką rywali. Tylko rzut rożny.

• 88 min

Kudła wyłapuje groźne dośrodkowanie.

• 85 min

Szramowski i Lobato za Gąskę i Lewkota.

• 84 min

GKS wciąż w natarciu.

• 81 min

Gooooool! Roginić trafia po świetnej akcji.

• 81 min

Dobry moment GKS-u. Strzela znowu Brzozowski, ale tym razem broni Gostomski.

• 78 min

Brzozowski wpadł w pole karne, ale strzela niecelnie.

• 76 min

Gostomski znakomicie interweniuje po strzale Araka.

• 75 min

Zmiany w Górniku. Podliński i Pierzak na boisku za Tkacza i Krykuna.

• 71 min

Kołodziejski wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym i z bliska wpakował piłkę do bramki.

• 70 min

Gol dla GieKSy!

• 68 min

Wrzuca Figiel, głową strzela Jaroszek, piłka przelatuje nad bramką.

• 67 min

Brzozowski faulowany w środku pola.

• 63 min

Urynowicz groźnie strzelał po rzucie rożnym. Uderzenie jednak niecelne.

• 63 min

Szwedzik zmienia Błąda.

Groźny strzał Tkacza z naszego pola karnego. Na szczęście niecelny.

Zaskakujący strzał Grzeszczyka z ostrego kąta. Świetnie broni Kudła.

Kryeziu w odpowiedzi uderza obok słupka naszej bramki.

Kolejna próba Roginicia. Ładny strzał, ale piłka przelatuje obok słupka.

Celny, ale lekki strzał Rogali.

Bardzo blisko gola był Roginić! Strzał jednak niecelny.

Zablokowany strzał Urynowicza. Po chwili groźnie uderza Tkacz.

Błąd Gostomskiego, który wypuścił piłkę po dośrodkowaniu. Rzut rożny dla GKS-u.

Próba dośrodkowania Brzozowskiego mocno niecelna.

Błąd nie opanował piłki przed polem karnym rywali.

Od razu akcja Górnika i wywalczony rzut rożny. Po wrzutce gospodarze tracą piłkę.

Początek drugiej połowy. Na boisku Arak, Brzozowski i Urynowicz za Wasielewskiego, Dudzińskiego i Repkę.

• 45+1 min

Koniec pierwszej połowy.

Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

Celny strzał Figla, ale Gostomski pewnie wybija.

Żółta kartka dla Lewkota. Będzie rzut wolny 20 m przed bramką rywali.

Atak pozycyjny GKS-u. Skończyło się faulem Jaroszka.

Drugie trafienie Górnika. Krykun zakręcił naszą obroną i mocnym strzałem pokonuje Kudłę.

Figiel fauluje w środku pola.

Powalony Roginić, ale sędzia nie zauważył faulu.

Lykhovydko główkuje tuż nad naszą bramką.

Świetna sytuacja Grzeszczyka. Tym razem świetna interwencja Kudły.

Gol dla Górnika. Za krótkie wybicie piłki przez Kudłę i Gąska wyprowadza gospodarzy na prowadzenie.

Roginić poślizgnął się i upadł w polu karnym Górnika. Szkoda sytuacji.

Kolejne niecelne dośrodkowanie Górnika i piłka ląduje za linią końcową.

Dobra akcja GieKSy, ale dwa dośrodkowania Błąda zablokowane.

Fatalne dośrodkowanie z rzutu wolnego. Rozpoczyna Kudła.

Faul ok. 25 m przed naszą bramką.

Błąd zatrzymany w polu karnym Górnika. Po chwili szybki wypad gospodarzy zakończony niecelnym strzałem.

Seria wrzutek w nasze pole karne. Wszystkie dobrze wybroniliśmy.

Dużo walki na boisku, ale głównie w środku pola.

Świetna interwencja Kudły ratuje nas przed utratą gola.

Pierwsza akcja GKS-u. Roginić był blisko, by zamknąć kontrę strzałem.

• Obie drużyny już na murawie.

• W Łęcznej kończy się powoli rozgrzewka obu zespołów. Wszystko wskazuje na to, że mecz będzie toczył się przy dość mocnych opadach deszczu.

• Do podstawowej jedenastki GKS-u wracają Błąd, Jaroszek i Repka.