0-1

• Jędrych (17)

Odra Opole: Kalinowski - Kamiński, Tkocz, Spychała (66. Klimek), Szrek, Urbańczyk, Łabojko, Niziołek (58. Marzec), Makuszewski (71. Łapiński), Nowak (46. Czapliński), Guzdek (46. Mikinić).

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Janiszewski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Arak (67. Błąd), Figiel, Dudziński (82. Bród), Roginić (82. Urynowicz), Szwedzik.

Po pucharowym zwycięstwie z Pogonią II Szczecin, GKS Katowice powrócił do ligowej rywalizacji w wyjazdowym starciu z Odrą Opole w ramach 9. kolejki spotkań Fortuna 1 Ligi. W pierwszej jedenastce katowiczan kilka zmian względem poprzedniego meczu ligowego. Czerwona kartka Bartosza Jaroszka w starciu z Arką Gdynia oznaczała, że obrońca nie mógł wystąpić w Opolu. Jego miejsce trener Rafał Górak uzupełnił Grzegorzem Janiszewskim. Natomiast za Dominika Kościelniaka w pierwszej jedenastce zameldował się Marko Roginić. Już w 5. minucie dobrą okazję miał GKS. Jakub Arak popędził z kontrą i był faulowany na 16 metrze. Sam poszkodowany oddał strzał, ale dobrze w bramce zareagował Dominik Kalinowski odbijając futbolówkę na rzut rożny. Pierwsze fragmenty należały do gości i udało się do przypieczętować golem Arkadiusza Jędrycha, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Daniela Dudzińskiego i otworzył wynik meczu.

Już w 20. minucie zakotłowało się w polu karnym GieKSy. najpierw Dawid Kudła odbił strzał, a kilka sekund później jeden z naszych obrońców zablokował próbę rywala, która mogła zmierzać w kierunku bramki. W kolejnych minutach katowiczanie próbowali skupić Odrę na własnej połowie, by wyprowadzać szybkie akcje. Te jednak nie przyniosły konkretnego zagrożenia bramce opolan. W ostatnich minutach pierwszej części to Odra znacznie częściej gościła na naszej połowie. GKS dobrze wywiązywał się ze swoich zadań defensywnych i w gruncie rzeczy gospodarze nie mieli dogodnych sytuacji, by doprowadzić do remisu. Na przerwę zespoły schodziły z jednobramkowym prowadzeniem gości.

Odra wróciła do gry z dwoma zmianami. Na boisku zameldowali się Tomas Mikinić i Dawid Czapliński, którzy mieli wspomóc działania ofensywne miejscowych. W 61. minucie dobrą akcją popisała się GieKSa. Rogala dograł w pole karne, Roginić przyjął i strzelał z 10 metrów. W ostatnim momencie zablokował go rywal. Sekundy później potężnie głową uderzał Jakub Arak po rzucie rożnym. Piłka powinna znaleźć się w siatce, ale zatrzymała się na zaskoczonym Kalinowskim, który miał potężne szczęście. W 65. minucie role się odwróciły i to GKS-owi dopisało szczęście po uderzeniu głową niekrytego Tomasa Mikinicia. W 77. minucie Mateusz Marzec strzelał z 10 metra, lecz trafił prosto w Dawida Kudłę. Był to jednak kolejny sygnał ostrzegawczy dla gości. Na tym jednak emocje się skończyły. Katowiczanie po raz kolejny zgarnęli wyjazdowy komplet punktów.

• 90+4 min

KONIEC! TRZY PUNKTY DLA GIEKSY!

• 90+3 min

Żółta kartka dla Szwedzika.

• 90+3 min

Ruszyliśmy z kontrą, ale sędzia dopatrzył się faulu Szwedzika.

• 90 min

Czerwona kartka dla siedzącego na ławce Paprzyckiego.

• 90+1 min

Kudła łapie zbyt optymistyczną wrzutkę.

• 90 min

Doliczone 3 minuty.

• 90 min

Kontra GKS-u. Rogala szukał Błąda, ale w ostatnim momencie nogę wsadził rywal i przerwał akcję.

• 89 min

Udaje się nam na moment oddalić zagrożenie.

• 88 min

Trzy wrzutki w nasze pole karne. Za każdym razem oddalamy, ale Odra cały czas na naszej połowie.

• 85 min

Żółta kartka dla Czaplińskiego za nakładkę na Wasielewskim.

• 83 min

Sytuacyjna piłka w polu karnym trafiła pod nogi Adriana Błąda. Jego uderzenie nad poprzeczką.

• 82 min

Bród za Dudzińskiego i Urynowicz za Roginicia.

• 81 min

Kudła pewnie łapie dośrodkowanie.

• 81 min

Kołodziejski blokuje podanie. Rzut rożny dla gospodarzy.

• 78 min

Podanie do Marca na jedenasty metr, strzał prosto w Kudłę, kolejny sygnał ostrzegawczy dla GKS-u.

• 77 min

Odra próbuje rozgrywać, lecz brakuje jej dokładnośći.

• 74 min

Rogala wybija wrzutkę głową. Aut dla Odry na wysokości naszego pola karnego.

• 73 min

Roginić z piłką przed polem karnym, ale jego uderzenie również bardzo niecelne.

• 71 min

Łapiński za Makuszewskiego.

• 71 min

Groźnie Odra w naszym polu karnym. Jędrych wybija.

• 69 min

Szwedzik dograł w pole karne do Figla. Ten oddał strzał, ale przeszkadzał mu rywal.

• 67 min

Błąd w miejsce Araka.

• 66 min

• 66 min

Klimek za Spychałę.

• 65 min

Mikinić głową po bardzo dobrej wrzutce. Tym razem to nam dopisało szczęście.

• 64 min

Odra na naszej połowie.

• 62 min

Ogromne szczęście Odry. Arak potężnie głową i trafił prosto w Kalinowskiego.

• 61 min

Roginić przyjął w polu karnym i strzelał. Piłka w nogach rywala i mamy rzut rożny. Dobra akcja GKS-u.

Bardzo nieudane dośrodkowanie Spychały, zacznie Kudła.

Marzec za Niziołka.

Makuszewski odebrał piłkę Wasielewskiemu i uderzał na bramkę Kudły, ale daleko od celu.

Uderzenie sprzed pola karnego Rogali, ale o tym strzale spróbujemy szybko zapomnieć.

Wrzutka na Roginicia, ten nabił przy strzale głową rywala i mamy rzut rożny.

GKS niestety bardzo szybko pozbywa się piłki zaraz po odbiorze.

Żółta kartka dla Daniela Dudzińskiego.

Kamiński wybija dośrodkowanie Rogali.

Szczęśliwie sędzia odgwizdał faul na Roginiciu. W innym wypadku Odra mogła stworzyć zagrożenie przed naszym polem karnym.

Mogliśmy ruszyć z kontrą Szwedzika, dobrze jednak przerywa głową rywal.

Kolejny rzut rożny dla Odry.

Groźnie po dośrodkowaniu. Makuszewski dopadł do dośrodkowania, ale nie był w stanie oddać strzału i piłka wylądowała poza boiskiem. Zacznie Kudła.

Janiszewski wybija na rzut rożny po bardzo dobrym zagraniu Niziołka w pole karne.

Dwie zmiany w zespole gospodarzy. Mikinić za Guzdka i Czapliński za Nowaka.

Wracamy na drugą połowę, do boju GKS!

Koniec pierwszej połowy.

Roginić walczył o główkę na piątym metrze. Sędzia uznał, że faulował rywala.

Wrzutka Wasielewskiego, rywal wybija na aut.

Akcja zaczepna GKS-u. Figiel strzelał z 20 metrów, jednak piłka daleko obok słupka.

Odra w naszym polu karnym, przed wykończeniem dobrze zapowiadającej się akcji ratuje nas złe podanie rywala.

Bomba z dystansu Niziołka, ale bardzo niecelna.

W ostatnim fragmencie inicjatywa należy do gospodarzy. Do tej pory GieKSa poprawnie w defensywie.

Strzał Konrada Nowaka, ale Kudła spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem. Musimy się wystrzegać błędów na własnej połowie.

Długa akcja Odry przed naszym polem karnym. Urbańczyk oddał strzał, ale daleko od bramki Kudły.

Bardzo dużo walki w środku pola. Odra chciała wyjść z dynamiczną kontrą, ale dobrze powstrzymujemy.

Odra na naszej połowie, ale powstrzymujemy rywala przed oddaniem strzału.

Szybka akcja Odry, odbieramy piłkę tuż przed naszym polem karnym, następnie faulowany Wasielewski.

Kontra GKS-u. Szwedzik podał przed bramkę, ale niestety żaden z jego kolegów nie zdążył dopaść do futbolówki.

Wrzutka Niziołka, Wasielewski zgrał klatką do Kudły.

Szwedzik składał się do strzału, ale skutecznie przeszkadzali mu rywale.

GKS cały czas na połowie opolan.

Szrek wybija na rzut rożny.

W odpowiedzi akcja Odry, ale jeden z rywali źle podawał i piłka ląduje w rękach Kudły.

Rogala szukał wbiegającego w pole karne Roginicia, pospieszył się jednak z podaniem.

Wasielewski przejął, chciał wypuścić Szwedzika, ale przerwał obrońca.

Kołodziejski faulował Guzdka. Szansa dla Odry na dośrodkowanie w pole karne.

Dudziński uderza sprzed szesnastki, ale zbyt lekko, by zaskoczyć bramkarza Odry.

Jędrych szukał długim podaniem Wasielewskiego, próbę przeciął Kalinowski.

Bardzo groźnie w naszym polu karnym. Najpierw Kudła odbija strzał, a potem jeden z naszych obrońców zdążył z interwencją przy kolejnej próbie z pola karnego.

Wrzutka Makuszewskiego, Jędrych wybija na rzut rożny.

Nasz obrońca skierował piłkę głową do siatki i Kalinowski nie zdążył zareagować.

GOOOL! ARKADIUSZ JĘDRYCH!

Figiel strzelał z dystansu, rywal odbił piłkę głową i kolejna szansa dla GieKSy na dośrodkowanie.

Odrze udaje się oddalić zagrożenie.

Kamiński wybija na rzut rożny.

Znów faulowany Arak, będzie szansa na dośrodkowanie w pole karne.

Uderzenie z 16 metrów Niziołka, dobrze w bramce reaguje Kudła.

Spychała nabił Kołodziejskiego i kolejny rzut rożny dla Odry.

Rogala nie zdążył do piłki zagrywanej przez Kołodziejskiego, zacznie z piątki bramkarz gospodarzy.

Próba dwójkowej gry Wasielewskiego ze Szwedzikiem, ale złe podanie tego drugiego.

Dogranie Figla i uderzał głową Arak. Broni dobrze Kalinowski, ale sędzia dopatrzył się wcześniej spalonego.

Dobre uderzenie Araka! Kalinowski wybija na rzut rożny.

Piłka ustawiona 16 metrów przed bramką Kalinowskiego.

Żółta kartka dla Kamińskiego za faul na Araku.

Strzał Spychały, ale bez zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Dawida Kudłę.

Rzut rożny dla Odry po odbiorze piłki na naszej połowie.

• Obie ekipy już na boisku. Tuż przed meczem będzie miała miejsce mała ceremonia. Mateusz Kamiński rozegrał 300 meczów w Fortuna 1 Lidze. Zawodnik zostanie uhonorowany za swoje osiągnięcie przez oba kluby.

• Przed nami mecz 9. kolejki Fortuna 1 Ligi. GKS Katowice na wyjeździe zmierzy się z Odrą Opole. Transmisja tego meczu za pośrednictwem Polsat Box Go lub w centrum meczowym STATSCORE. Po meczu z Arką kilka zmian w składzie katowiczan. W miejsce pauzującego za kartki Bartosza Jaroszka zagra Grzegorz Janiszewski. Z kolei Dominika Kościelniaka zastąpił Marko Roginić. Początek meczu o godz. 18:00.