0-0

Sandecja Nowy Sącz

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek (80. Janiszewski), Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Dudziński, Urynowicz, Stromecki (68. Repka), Arak - Szwedzik (68. Roginić).

Sandecja Nowy Sącz: Pietrzkiewicz - Szufryn, Fall (57. Lusiusz), Sovsić, Mas, Toporkiewicz, Walski, Słaby, Chmiel (80. Nawotka), Kosakiewicz, Boczek.

GKS Katowice w ramach 6. kolejki Fortuna 1 Ligi podejmował na Bukowej zespół Sandecji Nowy Sącz. Podobnie jak GieKSa w Krakowie tak też zespół gości musiał we wtorek uznać wyższość rywali, a tym samym rozstać się z trzema punktami na rzecz lepiej dysponowanej Odry. Zapowiadało się więc bardzo interesująco to piątkowe spotkanie dwóch ekip, które w szóstej kolejce sezonu 2022/23 upatrywały swojej szansy na błyskawiczną rehabilitację za ostatnią ligową porażkę.

W 3 minucie Grzegorz Rogala posłał piłkę po ziemi w pole karne Sandecji z nadzieją, że przetnie ją Patryk Szwedzik, jednak piłka nie minęła w tej sytuacji obrońcy. W 7. minucie znowu Rogala próbuje dośrodkować w pole karne ale obrońca drużyny z Nowego Sącza go blokuje. w 10. minucie zawodnicy Sandecji wymienili kilka podań przed naszym polem karnym i zdołali oddać pierwszy celny strzał, jednak obrońcy GKS-u go zablokowali.

W 14. minucie Marcin Urynowicz rozegrał przytomnie piłkę do Kołodziejskiego który zgrywał głową w stronę jedenastego metra, co mogłoby stanowić groźną sytuację dla ekipy z Nowego Sącza gdyby nie odpowiednia asekuracja defensorów. Sandecja rozpoczęła drugi kwadrans od dośrodkowania na krótki słupek w nasze pole karne po akcji przeprowadzonej z lewej strony boiska, ale Kudła pewnie interweniuje niwelując zagrożenie.Najgroźniejsza sytuacja drugiej połowy miała miejsce w 20. minucie, wówczas zawodnik Sandecji uderzył z dystansu i obił poprzeczkę bramki strzeżonej przez Dawida Kudłę. Minutę później Marcin Urynowicz próbował odpowiedzieć jednak piłka minęła bramkę. Miało miejsce kilka ciekawych prób rozegrania piłki wzdłuż lewej linii w kierunku Grzegorza Rogali ale wszystkie zostały przechwycone przez obrońców i przekazane do Sovsicia regulującego tempo gry gości. Pierwszy rzut rożny dla Sandecji w 28. minucie z lewej strony boiska zakończył się kapitalną  interwencją Kudły, który uratował w tej sytuacji gospodarzy przed stratą bramki. Rzut wolny z 29. minuty po faulu na Dudzińskim mógł przynieść zagrożenie pod bramką Sandecji, ale dośrodkowanie, które posłał w pole karne sam poszkodowany zostało wekspediowane na rzut rożny dla Gieksy.

Tuż przed przerwą GieKSa grała wysoko naciskając na obronę gości z Nowego Sącza, by zdobyć prowadzenie przed przerwą. Niecelnie uderzał Stromecki, natomiast w 42. minucie nadarzyła się dobra szansa dla Szwedzika, któremu niewiele zabrakło by opanować piłkę w polu karnym Sandecji i oddać strzał. Minutę przed przerwą aktywny dziś Grzegorz Rogala  zszedł z piłką z lewej strony do środka i uruchomił górnym prostopadłym zagraniem Wasielewskiego, który jednak nie zdołał oddać strzału w bardzo dobrej sytuacji.Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 52. minucie Patryk Szwedzik zauważył wysoko wysuniętego bramkarza Sandecji i napastnik GieKSy bez namysłu oddał strzał z połowy boiska, jednak uderzenie było słabe i niecelne. 57. minuta mogła zakończyć się golem dla drużyny gości, bowiem Maciej Mas oddał z naszego pola karnego silny strzał, który ostatecznie wylądował na poprzeczce bramki chronionej przez Dawida Kudłę. Kolejny raz szczęście dopisało drużynie z Katowic.

Z początkiem przedostatniego kwadransa Grzegorz Rogala dwa razy próbował dośrodkowania w pole karne Sandecji, jednak były one niecelne. W 67. minucie kapitalną szansę na zdobycie gola stworzyli sobie piłkarze Sandecji, jednak Maciej Mas nie zdołał celnie przyłożyć stopy do dośrodkowania kolegi z zespołu. Kolejny raz dużo szczęścia było po stronie zawodników GKS-u. W 73. minucie piłkarze z Katowic stworzyli groźną szansę, gdy jeden z zawodników GieKSy przedłużył zagranie głową w kierunku Kołodziejskiego, jednak ten ostatni był na pozycji spalonej.

W ostatnim kwadransie to piłkarze GieKSy przeważali w posiadaniu piłki na połowie rywali próbując kreować zagrożenie po dośrodkowaniach w pole karne Sandecji. Ostatni kwadrans drugiej połowy cechowała wysoka agresywność w środku pola. GKS próbował przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść walcząc zaciekle o każdy metr boiska na połowie rywali z Nowego Sącza. Najbliżej szczęścia w tym meczu katowiczanie byli w 86. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłkę w stronę bramki skierował jeden z naszych piłkarzy, niestety piłka w tej akcji musnęła słupek i wróciła do gry. W 90. minucie Marko Roginić wygrał pojedynek sprinterski do piłki prostopadłej zagranej z drugiej linii, jednak nie udało mu się wygrać dryblingu, by stanąć oko w oko z bramkarzem przyjezdnych. Mimo dominacji w posiadaniu piłki w trakcie drugiej połowy nie udało się GieKSie wypracować akcji, która mogłaby przynieść jej gola. Ostatnią szansę miał w tym spotkaniu Arkadiusz Jędrych, gdy oddał niecelny strzał głową w kierunku bramki strzeżonej przez Pietrzkiewicza. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i obie drużyny musiały podzielić się punktami.

Problemy Arka Jędrycha. Prawdopodobnie rozciął skórę na głowie, ale będzie kontynuował grę.

Uderzenie głową Jędrycha nie leciało w światło bramki.

Jeszcze szansa na dośrodkowanie w pole karne Sandecji ze stałego fragmentu.

Doliczone 3 minuty.

Żółta kartka dla Urynowicza.

Roginić wygrał wyścig o piłkę, niestety nie był w stanie wygrać pojedynku z rywalem.

Najpierw wrzutka w nasze pole karne, wybija Kołodziejski. Potem Wasielewski fauluje rywala i teraz to goście mają okazję dośrodkować w naszą szesnastkę.

Sandecja próbował wyprowadzić kontrę po odzyskaniu piłki, ale sfaulowaliśmy jednego z rywali. Na szczęście bez konsekwencji.

Faulowany Roginić, 30 metrów do bramki Sandecji.

Słupek ratuje Sandecję!

Żółta kartka dla Szufryna.

Teraz faulowany Arak i kolejna szansa dla GieKSy na dośrodkowanie. Wcześniej dobrze przerwaliśmy groźną kontrę Sandecji.

Faul na Roginiciu, szansa dla GieKSy na dośrodkowanie.

Dudziński oddał strzał sprzed pola karnego, ale zablokowany przez obrońcę.

Żółta kartka dla Toporkiewicza.

Janiszewski za Jaroszka.

Nawotka za Chmiela.

Sandecji udaje się oddalić zagrożenie.

Jeszcze jedna szansa dla GKS-u z rzutu rożnego.

Rogala dobrze lewą stroną. Wywalczył rzut rożny po interwencji rywala.

Wrzutka Dudzińskiego, po zgraniu Jaroszka na spalonym był Kołodziejski.

Faulowany Wasielewski, szansa dla GieKSy na dośrodkowanie w pole karne.

Roginić zmieni Szwedzika. Natomiast Repka wejdzie za Stromeckiego.

Potężne szczęście GKS-u. Mas strzela nad poprzeczką w stuprocentowej sytuacji po szybkiej akcji lewą stroną.

GKS znów próbuje rozgrywać od linii obrony.

Aut dla Sandecji na wysokości naszego pola karnego.

Wrzutka Kołodziejskiego, zbija rywal z piątego metra, próbował przymierzyć Wasielewski, ale źle uderzył w piłkę.

Rogala w pole karne do Dudzińskiego, podanie przerwane jednak przez defensora. W końcu szybsza akcja naszego zespołu.

Żółta kartka dla Marcina Stromeckiego.

Kudła przechwytuje podanie w pole karne.

Lusiusz za Falla.

Szybka akcja gości, Mas uderza w poprzeczkę.

Żółta kartka dla Boczka za faul na Dudzińskim.

Faulowany Dudziński, sędzia puścił grę, ale za chwilę przerwana akcja. Daniel potrzebuje pomocy naszego sztabu medycznego.

Szwedzik próbował przelobować bramkarza Sandecji, ale nie trafił w bramkę.

Szwedzik ścigał się z obrońcą po piłkę w polu karnym, ale walka skończyła się faulem naszego napastnika.

Kolejna długa piłka Urynowicza do Kołodziejskiego, tym razem przeleciała nad głową naszego defensora.

Wrzutka w pole karne Sandecji. Kołodziejski przy walce o piłkę faulował i zacznie Pietrzkiewicz.

Wracamy na drugą połowę. Do boju GKS!

Fantastyczna podanie Urynowicza do Wasielewskiego w pole karne, ten przyjął, ale przy drugim kontakcie rywal zdołał mu ją zabrać.

Piłka w polu karnym spadła pod nogę Szwedzika, ale ten nie był w stanie opanować futbolówki.

Strzał z daleka Falla, ale wysoko nad bramką Kudły.

Piłka przenosi się na naszą połowę i teraz próbuje Sandecja.

Dwie wrzutki GieKSy w pole karne Sandecji, ale obrońcy neutralizują zagrożenie.

Faul na Wasielewskim, GKS z kolejną szansą na dośrodkowanie.

Stromecki uderzał po dośrodkowaniu Wasielewskiego, szkoda, że piłka nie leciała w światło bramki.

Po dośrodkowaniu leżał w polu karnym Szwedzik, ale sędzia niczego się nie dopatrzył. Zacznie z autu Sandecja.

Sandecja wybija na rzut rożny.

Żółta kartka dla Chmiela za atak w nogi Dudzińskiego. GKS z szansą na dośrodkowanie w pole karne.

Teraz inaczej rozegrany rzut rożny. Wrzutka sprzed pola karnego, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką naszej bramki.

Kudła zatrzymuje strzał głową rywala. Ładna parada naszego bramkarza. Jeszcze jeden rzut rożny dla Sandecji.

Rzut rożny dla gości.

Niestety dużo niedokładności w grze GKS-u. Trudno nam zawiązać składną akcję.

Próba z dystansu Urynowicza, ale piłka nie leciała w światło bramki.

Szybka akcja GKS-u. Rogala nabił rywala i mamy aut.

Strzał Walskiego otarł się o poprzeczkę, najlepsza sytuacja gości w tym meczu.

Szansa na kontrę GKS-u, ale źle podawał do Rogali Szwedzik.

Ostatnie minuty to głównie walka w środku pola.

Akcja lewą stroną Sandecji, podanie przed bramkę i pewnie łapie Kudła.

Kołodziejski zgrywał głową do Araka, ale podanie za wysokie i zacznie bramkarz Sandecji.

Dudziński podawał raz jeszcze w pole karne po akcji pozycyjnej, wybija na aut obrońca.

Znakomite podanie Urynowicza do Rogali, ten z pierwszej piłki w pole karne, obrońca wybija na rzut rożny.

Kombinacyjna akcja Sandecji przed naszym polem karnym, ale nie pozwoliliśmy rywalowi oddać strzału.

Pietrzkiewicz wybija dośrodkowanie Dudzińskiego z rzutu rożnego. Następnie Jaroszek faulował bramkarza Sandecji.

Rzut rożny dla GKS-u po akcji lewą stroną Rogali.

Szybka akcja GKS-u. Rogala dostał podanie od Dudzińskiego, ale źle przyjął i rywal był w stanie wybić na aut.

Rogala szukał Araka w polu karnym, uprzedził go jednak obrońca.

Wrzutka w nasze pole karne, oddalamy jednak zagrożenie.

• Obie ekipy na murawie, za moment rozpoczynamy mecz 6. kolejki.

• Do składu na mecz z Sandecją Nowy Sącz powrócił Bartosz Jaroszek, który pauzował w ostatnich dwóch spotkaniach za czerwoną kartkę w starciu z Podbeskidziem. Ponadto w pierwszej jedenastce pojawił się Marcin Stromecki, dla którego będzie to debiut w sezonie 2022/23. Spotkanie zaczynamy o godzinie 20:30!