• Fernández (71)
  • Fernández (75)
2-1

• Błąd (3)

Wisła Kraków: Biegański - Wachowiak, Mehremić, Jelić, Żyro (90. Fazlagić), Jaroch, Łasicki, Duda (57. Fernandez), Starzyński (77. Gruszkowski), Cisse (77. Młyński), Plewka.

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Janiszewski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Błąd (46, Kościelniak, 61. Roginić), Urynowicz, Dudziński, Arak (69. Wojciechowski) - Szwedzik.

Pierwszy taki mecz od marca 2005 roku, gdy GieKSa po raz ostatni w Krakowie mierzyła się z Wisłą. Spadkowicz z Ekstraklasy rozpoczął sezon zgodnie z planem, w pierwszych trzech meczach raz remisując i trzykrotnie wygrywając. Wiślacy nie stracili w tych meczach ani jednej bramki. Trener Rafał Górak postanowił desygnować do gry taką samą jedenastką, jak w meczu z Zagłębiem Sosnowiec. GieKSa otworzyła ten mecz w perfekcyjny sposób. Wyprowadzona przez Patryka Szwedzika kontra zakończyła się podaniem do Adriana Błąda, który wymanewrował defensywę i strzelił niemalże do pustej bramki. Podrażniona Wisła rzuciła się do ataku. W pierwszej połowie Wiślacy mieli aż osiem rzutów rożnych, przy kilku dobrze interweniował Dawid Kudła.

GieKSa próbowała swoich sił w szybkich atakach. Chcieliśmy zaskoczyć nieprzygotowaną defensywę Wisły. Po jednej z takich akcji mieliśmy rzut z autu na wysokości pola karnego. Piłka dotarła do Daniel Dudzińskiego, ten uderzył na bramkę i lot piłki mógł jeszcze przeciąć Michał Kołodziejski, ale zabrakło mu centymetrów. W ostatnich fragmentach pierwszej części Wisła próbowała ataków oboma skrzydłami, ale dobrze reagowała defensywa GKS-u oraz w bramce Kudła. Przed przerwą wynik nie uległ zmianie i na drugą część wracaliśmy z prowadzeniem 1:0. Trener Górak zdecydował się w przerwie na zmianę. Adriana Błąda, który ucierpiał w jednym ze starć, zmienił Dominik Kościelniak.

Niestety w 61. minucie Kościelniak musiał boisko opuścić. Nasz zawodnik najprawdopodobniej doznał kontuzji barku. W jego miejsce pojawił się Marko Roginić. Na tym etapie to Wisła była drużyną przeważającą i prowadzącą grę. GKS musiał bardzo aktywnie pilnować dostępu do swojej bramki. W 71. minucie ataki krakowian przyniosły oczekiwany efekt. Luis Fernandez otrzymał piłkę w polu karnym obrócił się i strzelił w sposób nie do obrony dla Dawida Kudły. Na tym się Fernandez nie zatrzymał i w 75. minucie ponownie wpisał się na listę strzelców mocnym uderzeniem z dystansu. Piłka odbiła się tuż przed naszym bramkarzem i ten nie był w stanie jje opanować. W ostatnich fragmentach to GieKSa nacisnęła na Wisłę, znacznie częściej goszcząc na połowie przeciwnika. Niestety nie udało nam się wypracować dogodnej sytuacji i mecz zakończył się wygraną miejscowych.

Fazlagić za Żyrę.

Rzut rożny dla Wisły.

Wrzutka Dudzińskiego przeleciała nad głowami wszystkich rywali.

Doliczone 4 minuty. GKS cały czas na połowie Wisły.

Piłka spadła na głowę Kołodziejskiego, ale ten źle uderzył.

Żółta kartka dla Łasickiego. Dla GieKSy szansa na wrzutkę.

Szwedzik przewracany przed polem karnym, ale sędzia niczego się nie dopatrzył.

Aut na wysokości pola karnego dla GKS-u.

Żółta kartka dla Balty.

Wiślacy wybijają na aut.

Rzut rożny dla GKS-u. Teraz katowiczanie częściej na połowie rywala.

Wrzutka Wojciechowskiego, próbował jej sięgnąć Kołodziejski, ale odrobinę za wysoko leciała piłka.

Rzut z autu dla GKS-u na wysokości pola karnego.

Wasielewski przegrał pojedynek z lewej strony. Biegański zacznie z piątki.

Młyński za Cisse i Gruszkowski za Starzyńskiego.

Niestety druga bramka dla Wisly. Strzelcem znów Fernandez.

Dogranie Fernandeza w pole karne, ale nikt nie zamknął i zacznie Kudła.

Cisse strzelał, ale daleko od celu.

Fernandez doprowadza do remisu.

Wojciechowski za Araka.

Strzał Fernandeza z 16 metrów, ale nad bramką GKS-u.

Kołodziejski przerywa szybką akcję prowadzoną prawą stroną.

Strzał Dudzińskiego z dystansu, ale obok bramki Biegańskiego.

Piłka spadła pod nogi Roginicia, ale ten źle złożył się do strzału. Wiśle udało się oddalić zagrożenie.

Rzut rożny dla GKS-u wywalczony przez Wasielewskiego.

Roginić zmienił Kościelniaka.

Strzał z dystansu Wisły, ale Kudła kontrolował lot piłki.

Niestety będzie potrzebna zmiana. Na szczęście problemem nie jest kolano. Najprawdopodobniej doszło do kontuzji barku.

Uraz Kościelniaka.

Fernandez za Dudę.

Teraz duża przewaga Wisły. Rywal na naszej połowie szuka dla siebie miejsca, głównie poprzez lewą stronę boiska z wykorzystaniem Cisse.

Gospodarzom udało się oddać strzał, ale wysoko nad naszą poprzeczką.

Rzut rożny dla Wisły po wybiciu Janiszewskiego.

Żółta kartka dla Michała Kołodziejskiego za dyskusję.

Nasz wahadłowy będzie kontynuował grę.

Wasielewski leży na boisku po starciu. Mamy nadzieję, że to nic poważnego.

Żółta kartka dla Bartosza Jarocha.

Teraz Urynowicz wybija po podaniu w naszą szesnastkę.

Wisła w naszym polu karnym, Janiszewski wybija na aut.

Wrzutka ze stałego fragmentu, Wisła oddała strzał, ale pewnie łapie Kudła.

Dominik Kościelniak zmienia Adriana Błąda.

Wracamy na drugą połowę! Do boju GKS!

Doliczone dwie minuty.

Spalony w naszym polu karnym, zacznie Kudła.

Oddalamy zagrożenie, ale tylko na chwilę.

Kolejny rzut rożny dla Wisły.

Błąd przez chwilę leżał na boisku, ale już zgłasza gotowość do gry.

Jędrych głową po wrzutce z wolnego, ale Biegański kontrolował lot piłki.

Żółta kartka dla Kacpra Dudy za powstrzymywanie Błąda.

Żółta kartka dla Jędrycha.

Aut na wysokości pola karnego Wisły, Jędrych zgrywa głową, ale nikt nie zamknął na tyle skutecznie, by oddać strzał w kierunku bramki.

Faulowany Dudziński przy wyprowadzaniu kontry.

Strzał odbity od nóg naszego obrońcy i teraz szansa dla Wisły z drugiej trony boiska.

Rzut rożny dla Wisły po interwencji jednego z naszych obrońców.

Janiszewski przerywa podanie zmierzające do Cisse.

Na boisku leży Jędrych. Mamy nadzieję, że to nic poważnego.

Zatrzymujemy kontrę po złym podaniu Dudzińskiego.

Żyro w mur, dobitka Mehremicia, ale Kudła wybija na rzut rożny.

Żółta kartka dla Dudzińskiego. Wisła z szansą na uderzenie bezpośrednio z rzutu wolnego.

Dobry powrót Szwedzika, powstrzymuje atak pozycyjny Wisły i z piątki zacznie Kudła.

Byliśmy przed polem karnym Wisły, ale do Dudzińskiego doskoczyło trzech zawodników i zdołało wymusić na nim błąd.

Na moment oddalamy zagrożenie.

Kolejny rzut rożny dla Wisły, tym razem piłkę wybija Janiszewski.

Wisła aktywnie próbuje przedostać się do naszej szesnastki, na ten moment dobrze reagujemy w obronie.

Złe rozegranie stałego fragmentu przez Błąda i Rogalę, na szczęście zatrzymujemy potencjalnie groźną kontrę.

Szwedzik przy próbie strzału nabija rywala i jeszcze jedna szansa dla GieKSy z rzutu rożnego.

Rzut rożny dla GKS-u po próbie dośrodkowania Wasielewskiego.

Piłka odebrania Urynowiczowi na połowie Wisły. Ten zwija się z bólu, ale sędzia niczego się nie dopatrzył.

Błąd szukał w polu karnym Rogali. Podanie odrobinę za mocne.

Dudziński strzelał z pola karnego. Lot piłki mógł jeszcze przeciąć Michał Kołodziejski, ale nie sięgnął piłki.

Rzut rożny dla GieKSy z wysokości pola karnego.

Strzał głową jednego z rywali. Dobrze ustawiony Kudła odbija.

Błąd naszej defensywy. Jędrych blokuje podanie. Wisła z rzutem rożnym.

Wisła próbuje swoich sił skrzydłami, w ten sposób szukają możliwości dogrania w pole karne.

Janiszewski faulował rywala przerywając kontrę. Na szczęście bez kartki.

Błąd dostał podanie od Szwedzika, następnie wymanewrował obronę i otwiera wynik spotkania.

GOOOOL! ADRIAN BŁĄD! ZABÓJCZA KONTRA!

Kudła odbija groźny strzał. Na całe szczęście leciał w jego kierunku. Potem interwencja Jędrycha i kolejna szansa z rzutu rożnego dla Wisły.

Rzut rożny dla Wisły po zamieszaniu w naszym polu karnym.

• Obie ekipy już na murawie. Za moment rozpoczynamy starcie 5. kolejki.

• Trener Rafał Górak nie zdecydował się na żadne zmiany względem meczu 4. kolejki. Na murawę wybiegnie dokładnie ta sama jedenastka, co w wygranym meczu z Zagłębiem Sosnowiec. To pierwszy mecz pomiędzy Wisłą i GieKSą od marca 2005 roku. Zaczynamy o godz. 20:30.