• Román (62)
1-0

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Igonen - Bonifacio, Janota, Biliński, Markov, Milasius, Simonsen, Goku (79. Jodłowiec), Misztal (68. Bernard), Sitek (85. Drzazga), Rodriguez.

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Błąd, Urynowicz (68. Kościelniak), Repka, Bród (46. Dudziński) - Roginić (79. Arak).

W deszczową niedzielę GKS Katowice na boisku w Bielsku-Białej zmierzył się z Podbeskidziem w ramach 3. kolejki Fortuna 1 Ligi. W składzie gości jedna zmiana wymuszona absencją Rafała Figla. W pierwszej jedenastce zameldował się Marcin Urynowicz, czyli strzelec jednej z bramek w poprzednim spotkaniu katowiczan. Mimo iście angielskiej pogody, spotkanie pomiędzy GieKSą i Podbeskidzie zapowiadało się naprawdę interesująco. Boisko było bardzo mokre, więc piłka mogła zawodnikom płatać figlę. Pierwszą okazję mieli gospodarze, gdy w 12. minucie dograli tuż przed bramkę GKS-u i futbolówka minęła wszystkich. Katowiczanie ustawili się w bloku i bronili dostępu do swojej bramki. Skoro Podbeskidzie nie mogło się przedostać, spróbowało w kontrze. Po jednej z nich Kamil Biliński złożył się do woleja i po jego strzale piłka o centymetry minęła słupek naszej bramki.

GieKSa z kolei skutecznie uzupełniała statystykę rzutów rożnych. W pierwszej części mieliśmy kilka okazji ze stałego fragmentu, ale żaden nie przyniósł bramce miejscowych poważnego zagrożenia. Tuż przed końcem obie drużyny miał swoje szansę. Najpierw bielszczanie ruszyli z kontrą trzech na dwóch, ale po kluczowym podaniu rywala piłka znalazła się pod nogami naszego defensora, który oddalił zagrożenie. Chwilę później Marcin Urynowicz dogrywał na lewe skrzydło do Grzegorza Rogali, ten od razu posłał piłkę w pole karne, gdzie nabiegał na nią Adrian Błąd. Pomocnikowi GKS-u udało się do niej dopaść, ale strzał był daleki do perfekcji i minął światło bramki Matvei Igonena.

Zaraz na starcie Marko Roginić mógł się popisać bardzo ładną bramką strzeloną piętką. Gospodarzy uratował jednak Igonen wybijając piłkę. Chwilę później Błąd dogrywał w pole karne do Dudzińskiego i jego strzał głową przeleciał tuż nad poprzeczką. W 55. minucie Błąd podawał do wbiegającego w pole karne Wasielewskiego. Jego strzał zatrzymał się jednak na bramkarzu. Kolejną szansę mieli gospodarze za sprawą Kamila Bilińskiego, który w stuprocentowej sytuacji z kilku metrów trafił w nogi Dawida Kudły. Wynik w 62. minucie otworzył Goku Roman, który uderzył sprzed pola karnego i piłka po rykoszecie wpadła do naszej bramki. Od 72. minuty oba zespoły grały w dziesiątkę po czerwonych kartkach dla Bartosza Jaroszka i Ezequiela Bonifacio za ich starcie w polu karnym. W 86. minucie Titas Milasius wyszedł sam na sam z Dawidem Kudłą, ale nasz golkiper pojedynek wygrał. W samej końcówce groźnie strzelał Dominik Kościelniak, ale dobrze w bramce reagował Igonen. Katowiczanom nie udało się niestety doprowadzić do remisu.

• 90+6 min

• 90+5 min

Potężne zamieszanie po głowie Araka, niestety piłka nie leciała w światło bramki.

Igonen broni strzał Kościelniaka...

Szansa na kontrę, ale źle podawał Błąd.

Doliczone 6 minut.

Żółta kartka dla Repki za przerwanie kontry.

Rzut rożny dla GKS-u, ale ponownie Podbeskidziu udaje się zażegnać niebezpieczeństwo.

Milasius sam na sam z Kudłą. Nasz bramkarz górą!

Stały fragment - Błąd długim podaniem szukał Wasielewskiego, ale ten nie dobiegł do mocno zagranej piłki. Zacznie z piatki Igonen.

Drzazga za Sitkę.

Rogala na spalonym przy drugiej próbie podania Błąda.

Ręka przed polem karnym, szansa dla GKS-u na uderzenie bezpośrednio na bramkę.

Rodriguez stanął przed Arakiem i uratował Podbeskidzie od utraty gola...

Jodłowiec za Goku.

Arak za Roginica.

Piłka na głowie Błąda, ten niestety przegrał pojedynek w polu karnym.

GieKSa na połowie rywala. Szukamy drogi do bramki.

Zamieszanie w polu karnym Podbeskidzia. Ostatecznie łapie Igonen. Wcześniej próba ekwilibrystycznego strzału Roginicia, ale zablokowana.

Piłka leciała na głową Błąda, ale ten nie zdołał jej sięgnąć.

I czerwona kartka dla Bonifacio.

Po analizie VAR zmiana decyzji sędziego. Czerwona kartka dla Jaroszka.

Bernard za Misztala.

Kościelniak zmieni Urynowicza.

Zamieszanie w polu karnym Podbeskidzia. Rywalom nie spodobało się zachowanie Bartosza Jaroszka.

Rzut rożny dla GKS-u, ale nieudana wrzutka Błąda.

Rykoszet po strzale Goku i gospodarze obejmują prowadzenie.

Bonifacio wpadł w pole karne, ale jego strzał wysoko nad poprzeczką.

Rzut rożny dla Podbeskidzia.

100 procentowa sytuacja Bilińskiego. Na nasze szczęście trafia w nogi Kudły.

Dobrze zastawił się Dudziński i wywalczył faul. Rywal już naciskał na bramkę.

Bonifacio blokuje wrzutkę Błąda.

Rzut rożny dla katowiczan.

Błąd gospodarzy, strzał w kontrze Wasielewskiego, dobrze w bramce Igonen. Bardzo ciekawe pierwsze minuty drugiej połowy.

Roginić dogrywał przed bramkę, dobrze ustawiony Igonen łapie piłkę.

Kolejne dośrodkowanie, ale znów pewnie Kudła.

Kudła łapie wrzutkę w pole karne.

Nad Bielskiem ciągle ulewa, dużo błędów indywidualnych po obu stronach.

Strzał głową Dudzińskiego tuż nad poprzeczką. Dobry początek GieKSy.

Roginić mógł strzelić bardzo ładną bramkę piętką! Igonen ratuje Podbeskidzie.

Daniel Dudziński zastąpił Alana Bróda.

Wracamy na drugą połowę. Do boju GKS!

Do pierwszej połowy doliczona minuta.

Najlepsza okazja GKS-u. Rogala zgrał w pole karne po podaniu Urynowicza i do piłki nabiegał Błąd. Jego uderzenie jednak ponad poprzeczką.

Podbeskidzie ruszyło z kontrą 3 na 2. Byli już w polu karnym, ale piłka ostatecznie znalazła się pod nogami jednego z naszych obrońców.

Dynamiczna akcja GKS-u, Błąd próbował z bardzo ostrego kąta. Piłka odbija się od Igonena i kolejny rzut rożny dla gości.

Kontra gospodarzy. Na szczęście dobrze reaguje nasza obrona, która odbiera piłkę przed pole karnym.

Błąd składał się do strzału sprzed szesnastki, ale źle trafił w piłkę. W odpowiedzi akcja Podbeskidzia i strzał głową Sitka. Piłka przeleciała nad poprzeczką naszej bramki.

Długie dogranie Rogali, ale Jędrych na spalonym przy próbie odegrania głową do Błąda.

W ostatnich minutach to GieKSa częściej przy piłce.

Wrzutka Wasielewskiego spadła na głową Jędrycha, ale ten nie był w stanie skierować piłki do bramki.

Po akcji lewą stroną Błąd wywalczył rzut rożny.

Niebezpiecznie w naszym polu karnym po wejściu Sitka. Ostatecznie oddalamy zagrożenie.

Piłka po dograniu Błąda minęła wszystkich i zacznie z piątki Igonen.

Rogala wywalczył rzut rożny.

Ręka Misztala, GKS z szansą na wrzutkę w pole karne.

Dogranie Rogali w pole karne, przejmują jednak rywale. Ruszają z kontrą i strzał oddaje Biliński, na nasze szczęście piłka mija słupek bramki Kudły.

Wrzutka na głowę Bilińskiego, ale ten przegrał pojedynek z Jaroszkiem. Potem strzał z dystansu Janoty, ale piłka nad poprzeczką bramki Dawida Kudły.

Gra przeniosła się na połowę GKS-u, czekamy na błędy rywala w rozegraniu.

Podbeskidzie próbuje wejść w nasze pole karne, dobrze ustawiona GieKSa na razie niweluje wszelkie ataki.

Piłka wybita na 16 metr, skąd próbował uderzać Rogala, ale źle trafił w piłkę.

Rzut rożny dla GKS-u po próbie kontrataku.

Piłka przeleciała przed naszą bramką, dużo szczęścia, że żaden z graczy Podbeskidzia nie dołożył nogi.

Wrzutka Wasielewskiego, wybija jednak Rodriguez.

Roginić próbował dograć na skrzydło do Bróda, szkoda, że mu się to nie udało, bo była szansa na groźną akcję lewą stroną.

Nad Bielskiem cały czas deszczowo, piłka może więc płatać figle.

Blokujemy próbę dogrania piłki w nasze pole karne.

Błąd technicznie sprzed szesnastki, łapie Igonen.

• Obie ekipy już na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

• W składzie GKS-u Katowice jedna zmiana względem poprzedniego spotkania. Z uwagi na absencję Rafała Figla, w pierwszym składzie zagra Marcin Urynowicz. Początek spotkania 3. kolejki o godz. 12:40.