Chojniczanka Chojnice: Primel - Grosik, Czajkowski, Drewniak (57. Van Huffel), Mazek (88. Formela), Stróżyński (57. Korczyc), Kalinkowski (57. Mikołajczak), Raburski, Mikołajczyk, Skrzypczak (68. Tuszyński), Bukhal.. Trener: Krzysztof Brede

GKS Katowice: Szczuka - Wasielewski, Jaroszek (86. Kołodziejski), Jędrych, Janiszewski, Rogala, Marzec (46. Kościelniak), Urynowicz (74. Kozubal), Repka, Błąd (74. Bród), Bergier. Trener: Rafał Górak

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)

Żółte kartki: Raburski, Grolik, Czajkowski (Chojniczanka) - Wojciechowski, Janiszewski, Repka, Urynowicz (GKS)

Czerwone kartki: Repka (90. - GKS)

GKS Katowice w ostatniej kolejce sezonu 2022/23 Fortuna 1 Ligi zmierzył się na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice. Trener Rafał Górak dokonał kilku zmian w pierwszym składzie. Do wyjściowej jedenastki wrócili Grzegorz Janiszewski, Marcin Urynowicz i Mateusz Marzec. W 11. minucie wynik spotkania otworzył Grzegorz Rogala, który wykorzystał podanie Sebastiana Bergiera. Mimo przewagi GKS-u, kolejne dwie bramki strzelili gospodarze. W 22. minucie Szymon Skrzypczak wykorzystał rzut karny, natomiast w 29. minucie Kamil Mazek wykorzystał błąd w naszym polu karnym i strzałem na krótki słupek dał Chojniczance prowadzenie.

Katowiczanie mieli na boisku wyraźną przewagę. Chojniczanka była skupiona na obronie, czekając na nasze błędy w rozegraniu. W pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie, choć goście cały czas szukali miejsca przed polem karnym gospodarzy. W składzie GKS-u doszło do jednej zmiany przed startem drugiej części. Dominik Kościelniak zastąpił Mateusza Marca. W 53. minucie Sebastian Bergier wyszedł sam na sam, ale trafił prosto w Damiana Primla. Wcześniej jednak napastnik GieKSy był na spalonym. Wynik udało się zmienić w 60. minucie, gdy Arkadiusz Jędrych wykorzystał rzut karny po faulu na Marcinie Wasielewskim.

Chwilę później dośrodkowanie Wasielewskiego zamykał Rogala i jego uderzenie z pierwszej piłki zatrzymało się na słupki bramki strzeżonej przez Primla. W 70. minucie katowiczanie ruszyli z szybkim atakiem. Ponownie w polu karnym faulowany był Wasielewski. Tym razem do piłki podszedł Sebastian Bergier i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W 80. minucie dwukrotnie próbował Grzegorz Janiszewski. Najpierw Primel zatrzymał jego uderzenie głową, a chwilę później z trudem wyciągnął strzał zmierzający obok słupka bramki. Tego wyniku niestety utrzymać się nie udało, bo w 90. minucie do remisu z rzutu karnego doprowadził Tomasz Mikołajczak. Zespoły podzieliły się punktami.

90+5

90+3

Druga żółta kartka w konsekwencji czerwona dla Oskara Repki.

90+2

Mikołajczak na remis.

90

Rzut karny dla gospodarzy. Żółta kartka dla Wojciechowskiego.

90

Doliczone 4 minuty.

90

Trwa jednak analiza VAR.

90

Przewracał się w polu karnym Formela, ale nie ma mowy o faulu.

88

Formela za Mazka.

86

Kołodziejski za Jaroszka.

84

Teraz groźnie przed naszą bramką, ale bez konsekwencji.

81

GKS cały czas napiera na bramkę Chojniczanki.

79

Janiszewski głową! Fantastycznie broni Primel.

78

75

Bergier przed szansą! Tuż przed strzałem powstrzymany przez Primela.

74

Bród za Błąda i Kozubal za Urynowicza.

73

Sebastian Bergier strzela z rzutu karnego!

71

Pomocy potrzebował Rogala.

70

Kontra GKS-u i ponownie w polu karnym faulowany Wasielewski. Rzut karny dla GieKSy.

69

Teraz to GKS ratuje słupek, ale wcześniej piłka jeszcze przekierowana przez Janiszewskiego.

68

Tuszyński za Skrzypczaka.

67

Szczuka odbija strzał Mikołajczaka.

66

Szybka akcja GKS-u. Wasielewski wrzucił w pole karne, ale Repka z Bergierem nie przygotowali sobie pozycji do strzału.

64

Rogala w słupek!

60

GOL! Arkadiusz Jędrych doprowadza do remisu.

58

Rzut karny dla GKS-u. Faulowany Wasielewski.

57

Mikołajczak za Kalinkowskiego, Van Huffel za Drewniaka i Korczyc za Stróżyńskiego.

57

Potężnie Błąd! Primel z problemami, dobitka Janiszewskiego niestety obok bramki.

56

Rzut wolny dla GKS-u po zagraniu ręką rywala przy uderzeniu Błąda.

53

Bergier sam na sam, trafia w Primla, ale wcześniej wychodził ze spalonego.

51

Błąd wychodził z kontrą, ale dobrze przerywa jego akcję jeden z wracających zawodników Chojniczanki.

50

Rzut rożny dla gospodarzy.

49

GKS cały czas na połowie Chojniczanki.

47

Urynowicz w pole karne, piłkę zgrał Wasielewski, ale jego podanie przerwał obrońca.

46

Dominik Kościelniak zastąpił Mateusza Marca.